Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký Digitál do 6tis.Kč?


Kvasky

Recommended Posts

Ahoj, vím, že tady na fóru se řeší různé věci a tak bych měl taky dotaz.

Chtěl bych koncem února koupit nejaký digitál do cca 6tis.Kč. Jakej byste doporučili? Zaujal mě SONY CYBER-SHOT W35 (W55). Parametrama dobrej a cena bude kolem 5,5tis. Kč. Co vy na to?

Nebo raději Panasonic?

Díky za užitečný rady;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kvasky

Je třeba tady: http://www.ifotovideo.cz/zpravodajstvi/clanek.asp?id=952

Jo a další podmínka je velikost. Chtěl bych malej, abych ho mohl nosit s sebou do školy a fotit přednášky:D

No ty Sony jsou docela novinky, chce to chvilku počkat jak se ukážou, jinak jak píšeš, podle parametrů vypadají dobře, jinak se Sony nebo s Panasonicem chybu neuděláš, i Olympus a Canon je dobrej, vyhni se Kodaku a Fuji. taky záleží co od toho chceš, na přednášky ti bude prcek stačit, ale na dovolenou už to není uplně ono

Koukni sem, jsou tam recenze, neco se dozvíš, jiak napiš a uvidime

http://digiarena.zive.cz/Recenze/sc-64/default.aspx

http://www.digineff.cz/

http://katalogfotoaparatu.cz/m/

http://www.dpreview.com/

[upravil dne 31/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvasky, ja mam Sonak CYBER-SHOT W30 a na takove to domaciiiii zvyyyyk...ehm.... foceni to uplne staci....necekej zazraky...ale postaci....jinak mam uz dva roky taky Canon A510 a je to zhruba to same, jen bych rekla, ze ten Canon je trosinku lepsi na ovladani...ale Sony se zas vejde do minikabelky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

vyhni se Kodaku a Fuji.

To by mě teda zajímalo proč se má vyhýbat Fuji?

Sám mám Fuji FinePix 2800Z od roku 2002. Vyfotil jsem s ním hezkých pár tisíc fotek a naprosto bez problémů a nemůžu si stěžovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chtěl bych kombinaci co nejmenší foťák a dobrý fotky. Nechci kupovat hned první co uvidím. Kámoš z koleje má Panasonic LUMIX a taky si nenadává:) i když říká, že doma mají Sony a tvdí, že má lepší fotky. Nejsem nejakej profesionální fotograf, ale nerad bych měl nějakej \"šunt\". Momentálně mám starýho Olympuse (C-220) a uz mi moc nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Původně zaslal: Radek Hurvajz

vyhni se Kodaku a Fuji.

To by mě teda zajímalo proč se má vyhýbat Fuji?

Sám mám Fuji FinePix 2800Z od roku 2002. Vyfotil jsem s ním hezkých pár tisíc fotek a naprosto bez problémů a nemůžu si stěžovat.

No někomu to stačí, ale jinak je to nic moc, ale vysvětlování by bylo na dlouho, ale pokud jsi ty s ním spokojený tak pro tebe je asi dostačující;) A taky ten tvuj není tak uplně malinkej foťák.

[upravil dne 31/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: navpoint

ja sem uchyl na panasonic. doporucil bych ti lumix lx3 :papa

..Panasonicy hrozně šumí.. A model LX3 teda vůbec neznám.. :P LX2 je jiná třídá a jiná cena, 12tis je dost.. FX3 je pěkný stylový foťák za skvělé prachy.. za 4 900,-

76321as.jpg

Pokud chceš doporučit dobrý foťák, tak některý z Nikonu, z automatů Coolpix 5900 nebo Coolpix 7900 (ceny 5300,- a 5595,-) Používájí větší snímací čipy 1/1.8\" takže méně šumí.

76318as.jpg

Pokud chceš i prioritu clonu a stabilizátor tak Nikon P4 za 5 900,-

76326as.jpg

Pokud si chceš pohrát i s plně manuálním nastavením, tak dobré jsou Canony (to je vždy sázka na jistotu.. mimo řady A7x0) třeba A540 za 6 230,- na které se případně dají použít i předsádky a filtry.

76250as.jpg

Nové FujiFilmy jsou velmi dobré s výbornými snímacími čipy 1/1.7\" s velmi malým šumem, fotí skvěle v noci a v šeru, ale denní fotky jsou méně přesvědčivé.

76324as.jpg

Sony bych Ti moc nedoporučoval, jen průměrná kvalita fotek, drahé paměťové karty a bohužel hrozný servis..

Olympus už teď žáden pořýdný foťák nedělá, celá řada FE je jedna velká tragédie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kvasky

No chtěl bych kombinaci co nejmenší foťák a dobrý fotky. Nechci kupovat hned první co uvidím. Kámoš z koleje má Panasonic LUMIX a taky si nenadává:) i když říká, že doma mají Sony a tvdí, že má lepší fotky. Nejsem nejakej profesionální fotograf, ale nerad bych měl nějakej \"šunt\". Momentálně mám starýho Olympuse (C-220) a uz mi moc nevyhovuje.

Malý a dobrý jsou třeba Olympus Mju, zajimavej by pro tebe mohl být Panasonic DMC-FX3, není drahý má optický stabilizátor a dost dobré vybavení, zajímavej je i Panasonic DMC-FX50 ale je dražší;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To C.J. : K tomu šumu, šumí skoro každej foťák, obzvláště v této kategorii, jen někteří výrobci ten šum softwarově odstraňují přímo ve fotoaparátu a následně doostřují, výsledek je buď fotka která postrádá ostrost nebo přeostřená nekvalitní fotografie. Panasonic příliš neodšumuje, proto je na fotce více šumu, nechává to na uživateli zda ten šum odstraní v počitači nebo pokud je snesitelnej tak ho ponechá. Sám mám Panáka a nijak vážný to není, to třeba Konica Minolta šuměla asi 10x víc.

Ty Canony co nabízíš jsou dobrá volba, už jen kvili těm manualnim funkcím, jen se bojim že budou trochu větší než si Kvasky představuje;)

Ještě bych se držel tak do 6Mpix, to ten šum taky hodně ovlivňuje

[upravil dne 31/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, Fuji nechci, Kodak taky ne, Canon je na mě docela velikej.

Je pravda, že Sony má drahý paměťový karty. Předpokládal jsem, že chyby co měly jeho foťáky doteď by mohl tím novým typem odstranit. Ten LUMIX mě láká čím dál víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Původně zaslal: navpoint

ja sem uchyl na panasonic. doporucil bych ti lumix lx3 :papa

..Panasonicy hrozně šumí.. A model LX3 teda vůbec neznám.. :P LX2 je jiná třídá a jiná cena, 12tis je dost.. FX3 je pěkný stylový foťák za skvělé prachy.. za 4 900,-

76321as.jpg

omlouvám se, FX3 jsem měl na mysli ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

To C.J. : K tomu šumu, šumí skoro každej foťák, obzvláště v této kategorii, jen někteří výrobci ten šum softwarově odstraňují přímo ve fotoaparátu a následně doostřují, výsledek je buď fotka která postrádá ostrost nebo přeostřená nekvalitní fotografie. Panasonic příliš neodšumuje, proto je na fotce více šumu, nechává to na uživateli zda ten šum odstraní v počitači nebo pokud je snesitelnej tak ho ponechá. Sám mám Panáka a nijak vážný to není, to třeba Konica Minolta šuměla asi 10x víc.

Ty Canony co nabízíš jsou dobrá volba, už jen kvili těm manualnim funkcím, jen se bojim že budou trochu větší než si Kvasky představuje

Ještě bych se držel tak do 6Mpix, to ten šum taky hodně ovlivňuje

[upravil dne 31/1/07 Radek Hurvajz]

Panasonicy šumí i při ISO 50.. sry.. Panasonicy jsou vyhlášené softwarovou redukci šumu !!! Žehlí detaily už při nejnižší citlivosti! Výhoda Panasonicu je optický stabilizátor O.I.S., bohužel má jednu obrovskou nevýhodu, má strašně neinteligentní logiku a jelikož má stabilizátor, tak nastavuje dvakrát delší časy než kterýkoliv jiný foťák. Takže když Canon nastaví v místnosti na AUTO čas 1/40s tak panasonic nastaví 1/20s !!! A to už nezachrání ani stabilizátor, navíc to nijak nezabrání pohybové neostrosti. A jelikož teda Panasonicy v místnostech nastavují časy nad 1/40s, tak je to pro normální focení osob nepoužitelné.. Panasonic ti na přímem slunci je schopný na AUTO nastavit ISO 400, což se mi u žádného jiného foťáku nepovedlo.. Jestli tvrdíš, cituji \"Panasonic příliš neodšumuje, proto je na fotce více šumu, nechává to na uživateli zda ten šum odstraní v počitači.\" tak asi mluvíš o nějaké jiné značce.. :o Protože fotka z panasonicu na 1:1 na ISO 200 je jako složená z mozaiky.. A to se chlubí citlivosti ISO 1600!! Ale už na ISO 200 jsou fotky absolutně nepoužitelné..

Výřez 1:1 bez úprav z Panas. LZ2

pan.jpg

O Panasonicích se říká, že fotky jsou jako nakreslené vodovkama a něco na tom bude.. :aut

nebo tady je srovnání Panasonic TZ01

60_209_104.jpg

a Canon PowerShot A640

1_241_104.jpg

Jasně že šumí v podstatě všechny kompakty. (kdybych chtěl kompakt co nešumí, tak jediný je Sony R1) Ale je logické, že kompakt který bude používat malý obrazový snímač 1/2.5\" bude ve stejném rozlišení šumět mnohem více, než foťák se snímačem 1/1.7\" ! Panasonic používá 1/2.5\" a má vetšinou 6MPx. Nikon Coolpix 5900 má snímač 1/1.8\" a jen 5MPx.. Tohle neokecáš.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že někdo něco prodá, ještě neznamená, že se v tom vyzná.. :D

Ale tady je dobrá stránka, kde si můžete mězi sebou porovnat dva foťáky, vyberete značku a typ a vyplivne to porovnací fotky.. Můžete si zvolit z několik scén a výžezů.. Fakt dobré..

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=1&ma1=1&mo1=241&p1=1389&ma2=60&mo2=253&p2=1445&ph=7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...