Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

snimac polohy plynoveho pedalu


hopkok

Recommended Posts

Zdravim Vas tu vsetkych a mam na vas otazocku. Mam Peugeot 406 2.0 HDI 66kw najazdene 176000 km s pretrvavajucim problemom s koherenciou medzi snimacom polohy plynoveho pedalu a riadiacou jednotkou.Viaceri ludia mi uz povedali ze to vyriesia tienene kable...co vy na to??? A ake kable by som mal pouzit?Nejake poradte. A este jedna otazocka. Maju HDI prepinac spojkoveho pedalu (nemam tempomat ani automat)? Ak hej kde ho najdem a popripade da sa vycistit. Pytam sa preto lebo na univerzalnej diagnostike to ukazalo aj chybe prepinaca spojkoveho pedalu...ale v Peugeote len tu koherenciu:myslim

Za vsetky info vopred dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hopkok

Zdravim Vas tu vsetkych a mam na vas otazocku. Mam Peugeot 406 2.0 HDI 66kw najazdene 176000 km s pretrvavajucim problemom s koherenciou medzi snimacom polohy plynoveho pedalu a riadiacou jednotkou.Viaceri ludia mi uz povedali ze to vyriesia tienene kable...co vy na to??? A ake kable by som mal pouzit?Nejake poradte. A este jedna otazocka. Maju HDI prepinac spojkoveho pedalu (nemam tempomat ani automat)? Ak hej kde ho najdem a popripade da sa vycistit. Pytam sa preto lebo na univerzalnej diagnostike to ukazalo aj chybe prepinaca spojkoveho pedalu...ale v Peugeote len tu koherenciu:myslim

Za vsetky info vopred dakujem

Tak dají se vyčistit kontakty na konektrou snímače, dělá to problémy poměrně často.

čidlo na pedálu je věc jiná, měl by si zjistit, co to přesně hlásí.

Pokud je ten snímač špatnej, nebo kabel, třeba BOSCH diagnostika má přímo funkci kontrola snímače polohy plynu, kde porovnává velice přesně naměřenou hodnotu zlavního i rezervního snímače. Pro začátek to zkus vyčistit a zamotat páskou ten konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hopkok

Zdravim Vas tu vsetkych a mam na vas otazocku. Mam Peugeot 406 2.0 HDI 66kw najazdene 176000 km s pretrvavajucim problemom s koherenciou medzi snimacom polohy plynoveho pedalu a riadiacou jednotkou.Viaceri ludia mi uz povedali ze to vyriesia tienene kable...co vy na to??? A ake kable by som mal pouzit?Nejake poradte. A este jedna otazocka. Maju HDI prepinac spojkoveho pedalu (nemam tempomat ani automat)? Ak hej kde ho najdem a popripade da sa vycistit. Pytam sa preto lebo na univerzalnej diagnostike to ukazalo aj chybe prepinaca spojkoveho pedalu...ale v Peugeote len tu koherenciu:myslim

vycistit se da ale vetsinou to nepomuze budes muset koupit novy ci pouzity davam je po 1500

Za vsetky info vopred dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: hopkok

Zdravim Vas tu vsetkych a mam na vas otazocku. Mam Peugeot 406 2.0 HDI 66kw najazdene 176000 km s pretrvavajucim problemom s koherenciou medzi snimacom polohy plynoveho pedalu a riadiacou jednotkou.Viaceri ludia mi uz povedali ze to vyriesia tienene kable...co vy na to??? A ake kable by som mal pouzit?Nejake poradte. A este jedna otazocka. Maju HDI prepinac spojkoveho pedalu (nemam tempomat ani automat)? Ak hej kde ho najdem a popripade da sa vycistit. Pytam sa preto lebo na univerzalnej diagnostike to ukazalo aj chybe prepinaca spojkoveho pedalu...ale v Peugeote len tu koherenciu:myslim

Za vsetky info vopred dakujem

Tak dají se vyčistit kontakty na konektrou snímače, dělá to problémy poměrně často.

čidlo na pedálu je věc jiná, měl by si zjistit, co to přesně hlásí.

Pokud je ten snímač špatnej, nebo kabel, třeba BOSCH diagnostika má přímo funkci kontrola snímače polohy plynu, kde porovnává velice přesně naměřenou hodnotu zlavního i rezervního snímače. Pro začátek to zkus vyčistit a zamotat páskou ten konektor.

Zdravim mal si na mysli ze sa da vycistit ten konektor na spojke alebo na snimaci plynu, ktory to roby problemy casto ako si napisal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Ahoj Hopkok,

ja by som mal jednu otázočku, že čo je tá koherencia?

Ako sa to prejavuje táto chyba?

[upravil dne 4.2.07 ajven]

Zdravim Ta. No v podstate riadiaca jednotka snima polohu plynoveho pedalu na zaklade merani zo snimaca. Pritom RJ robi sucasne meranie cez hlavny vodic a cez tzv. rezervny a nasledne tieto hodnoty porovnava...

a ked tieto hodnoty nesedia ma to na svedomi rusenie koherencia t.j rusenie spojitosti niektoreho signalu

A prejavuje sa to tak ze zacne svietit autodiagnostika poklesne vykon na par sekund a potom ide vsetko ako ma...

V podstate koherencia=spojitost

caf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

a díky za info. Som rád, že mne to takto neblbne.:potlesk

Ale ak majú v servise skúsenosti s výmenou tých káblov tak nech ti to vymenia sami, nie? Alebo to chceš robiť sám? Radšej by som to nechal na nich a ak to bude robiť ďalej tak je to na reklamáciu, nech to hľadajú ďalej.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nemas zac...

Pravdepodobne to bude chybou spojkoveho snimaca (nemas nejake skuenosti s vymanou alebo tak?) a tymy kablami.

mam kamosa co je servisman a teraz to robil na jednej 406 aj snimac spojky aj jeden novy kabel tahal lebo bol zalomeny a pisalo to tie iste chyby co mne. Tak idem vymenit spojkovy snimac a natiahnut kable:myslim

A dnes sa chce pustit do cistenia vahy vzduchu;)

Ak mas nejake skusenosti aspon s niecim co som napisal daj info PLS

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: hopkok

Zdravim Vas tu vsetkych a mam na vas otazocku. Mam Peugeot 406 2.0 HDI 66kw najazdene 176000 km s pretrvavajucim problemom s koherenciou medzi snimacom polohy plynoveho pedalu a riadiacou jednotkou.Viaceri ludia mi uz povedali ze to vyriesia tienene kable...co vy na to??? A ake kable by som mal pouzit?Nejake poradte. A este jedna otazocka. Maju HDI prepinac spojkoveho pedalu (nemam tempomat ani automat)? Ak hej kde ho najdem a popripade da sa vycistit. Pytam sa preto lebo na univerzalnej diagnostike to ukazalo aj chybe prepinaca spojkoveho pedalu...ale v Peugeote len tu koherenciu:myslim

Za vsetky info vopred dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zdravím vás, mám 406 2.2 hdi 2002

Problém je v tom, že auto nemá tah akoby sa nezoplo turbo a to som ho prave vymenil.Na DIA hodilo chybu snimac plynoveho pedalu - 1. poloha.:myslim

Hadica z IC je stale makka. Sú tam este aj nejake ine snimače a ventily ktore by to mohli mať na svedomí? Poradte PLS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
  • O 3 roky později...
  • O 2 roky později...

Zdravím priatelia 

Mám podobný problém so snímačom akcelerátora 

Peugeot 3008 HDI 2.0 automat 120kw ročník 2014

rozsvietila sa mi kontrolka  ESP/ASR , auto P off a symbol motora

V Peugeote mi diagnostikovali chybu akcelerátora (cena 220€+robota=cca300€)

mate niekdo s tým skúsenosti aby to bolo menej bolestivé ? Diiiik:)

Upraveno uživatelem Basman1960
Zabudol ročník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...