Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pomoc LPG


PATaMAT

Recommended Posts

Mám jeden problém a začínám z toho být dost nešťastný Mám LPG AG dig z roku 1997Začínám mít velké problémi s tímto systémem.Startování auta za studena Auto nastartuje v pohodě ,ale strašně dlouho trvá než přepne na Lpg když ho nechám stát a broukat na volnoběh tak přepne asi do pěti minut teplota motoru tak kolem 40-50 stupňů jenže ujedu tak 4km na LPG motor vypnu a když znovu nastartuji tak to opět jede na benzín přitom je teplota tak kolem 80 stupňů a trvá dalůších tak 10 až 15 km a někdy i víc než to znovu přpne na LPG.

Proto by mne zajímalo co zabezpečuje přepnutí na Lpg jestli je někde nějaké čidlo nebo je to něco jiného

:myslim

post-0-14109595195765_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepnutí je hlídáno jak teplotou (já mám teplotní čidlo ve splynovači),tak je to hlídáno otáčkami,drát k řídicí jednotce LPG je napojen u zapalovací listy.Já mám ale jiný systém,ale myslím že to bude podobný.Každopádně pokud tam máš řídicí jednotku LPG,tak ta se dá napíchnout na počítač a hned vidíš kde je problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplotní čidlo tam máš určitě, u AG ale nevím, kde přesně je. Taky mám jiný systém, ale asi ti to bude při přepínání hodnotit i výstup z lambdy a otáčky motoru, vše na to bude mít vliv. Jedinou možnost máš nechat to napíchnout na diagnostiku - jinak to stejně budeš těžko nastavovat (pokud teda nemáš někde to čidlo vypadnuté).

To kmil: nemáš náhodou Landi Renzo? - sháním někoho na konzultace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to PATaMAT : tak mě ještě napadlo,že na ten plyn (aspon mě),při dosažení teploty i otáček to přepíná až když sundám nohu z plynového pedálu.Ted nevím jestli to nachvilku zavře vštřiky ta benzínová jednotka a LPG jednotka to pozná a přepne či jen kecám to nevím přesně,jasný je jen to přepnutí až pustím plynový pedál.Tím chci dojít k tomu,že vstřiky se zavírají nad určité otáčky při zavřené skrtící klapce.Nemůže ti blbnout třeba čidlo co snímá polohu skrtící klapky a tím pádem ti nedojde k zavření vtřik.ventilů a tím pádem nepřepne na LPG?Je to ale fakt jen moje teorie.Nejlepší bude to píchnout na ten počítač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem o vikendu cistil elektromagneticky ventil na vyparniku LPG ( problem s chcipanim motoru na volnobeh, zvlast kdyz je motor jeste studeny ) a pri te prilezitosti jsem udelal par fotek. Jinak musim podotknout ze ackoliv mam novou nadrz LPG, ktera by mela byt cista a od jeji montaze cerpam LPG v podstate pouze u cerpacky Shell na jizni spojce na Kacerove, tak takhle vypada ten ventil po ujeti 3000km od predchoziho cisteni, tak by me zajimalo kde se tam ten bordel bere :roll

takze samotny vyparnik s oznacenym mistem kde byl nasroubovan elektromagn. ventil a s oznacenym cidlem teploty, podle ktereho prepina ridici jednotka LPG

IMG_6976.JPG

spinavy pistek elektromagn. ventilu ( na fotce je skoro cely vytazen ven, jde to volne rukou, uvnitr je schovana pruzinka s takovym mosaznym valeckem )

IMG_6979.JPG

spinavy vnitrek telesa ve kterem beha zmineny pistek, v horni casti zretelne videt zapecene necistoty, ktere nedovoli hladky pohyb pistku

IMG_6984.JPG

vycistene teleso a samotny pistek pred zpetnym namontovanim, pri montazi doporucuji pomaznout gumove tesneni telesa ( je videt na fotce c.2) vazelinou, predejde se tak jeho poskozeni, po montazi je take dobre mydlovym roztokem vyzkouset tesnost, zda neutika LPG ( je treba aby motor bezel na LPG a ventil byl otevren )

IMG_6986.JPG

[upravil dne 14/2/07 Ferry]

[upravil dne 14/2/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry dobrý fotky aspoň vím jak na to a kde to je (el.ventil) taky jsem to vyčistil a hned je to lepší,Jo a ještě něco daval jsem před vstřikovač filtr to snad bude taky o něco lepší,teda doufám. Tady u nás(ČR) je všude nekvalitní LPG to jinde není.

http://www.certools.pl/ariadne/loader.php/certools/sidemenu/products/00005/

Dám ještě foto na autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj filtr pred vstrikovac uz jsem taky na nekterych autech videl, ja osobne ho tam nemam, ale asi by nebyl spatnej, kdyz vidim, co v tom LPG je, kde jsi ho sehnal a za kolik ?

[upravil dne 14/2/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PATaMAT

Tak sláva problém vyřešen byl jsem teď v Geře v Hradci královém a je po problému.

Vyměnily teplotní čidlo a už to funguje tak jak má.

tak fajn, a kde bylo umistene ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: PATaMAT

Tak sláva problém vyřešen byl jsem teď v Geře v Hradci královém a je po problému.

Vyměnily teplotní čidlo a už to funguje tak jak má.

tak fajn, a kde bylo umistene ?

Tak to nevím protože když jsem si pro to auto byl tak ten technik co to dělal,už tam nebyl a celkem mě to mrzí,že nevím

Tak jsem konečně měl čas abych se podíval co mi stím udělaly a celkem jsem byl překvapenej no ale jinak to funguje ůplně prfektně.

[upravil dne 25/2/07 PATaMAT]

post-0-14109595301684_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...