Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna silentbloku mezi motorem a rámem


JirkaB

Recommended Posts

Mám HDI 66kW r.v.99 a spodní silentblok je vymačkanej. Při sešlápnutí a puštění plynu se motor hýbe. Sice nic neklepe, ale nemusí zbytečně trpět převodovka a ostatní.

Původně jsem chtěl novej koupit v autokelly za 672 Kč. Ale v servise Peugeot ho měli origo za 450 Kč.

Nevíte jak jednoduše vyndat ten starý? Je to tam nalisovaný v nějakým držáku co drží poloosu. Mám ho celý demontovat, abych to pohodlně nalisoval mimo, nebo to provedu na autě (ale jak? když tam není moc místa)

Dík za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není silentblok poloosy, ale uchycení motoru (resp. převodovky) v dolní části. Silentblok mám přetržený :-(

Na volnoběh to nejde poznat. Musím se zamlet s celým motorem zespod, nějakou tyčí, ale dát pozor ať se něco nepoškodí.

Ta demontáž poloosy, že se týká ještě nějakého silentbloku poloosy? Nějak jsem to špatně pochopil. Raději bych to dělal na autě bez demontáže poloosy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha silenblok převodovky tak ten se dá vyměnit na autě jenom si musíš trochu podepřít motor a pustit trochu převodovku dolů na vytočení posledního šroubu. Jo a na poloose je momentová vzpěra a ta taky je příčinou mletí motoru . Jsou na ní dva silembloky jeden velkej a jeden malinkej. Další silemblok je vlevo nahoře při pohledu zepředu do auta, co drží motor. A taky je na něm momentová vzpěra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: citron1

Aha silenblok převodovky tak ten se dá vyměnit na autě jenom si musíš trochu podepřít motor a pustit trochu převodovku dolů na vytočení posledního šroubu. Jo a na poloose je momentová vzpěra a ta taky je příčinou mletí motoru . Jsou na ní dva silembloky jeden velkej a jeden malinkej. Další silemblok je vlevo nahoře při pohledu zepředu do auta, co drží motor. A taky je na něm momentová vzpěra.

sorry za :xvul , ale proc porad pises \"silemblok\", kdyz spravne je to \"silentblok\" :D ?

Jinak teda koukal jsem do servisniho manualu a bohuzel k vymene spodniho silentbloku jsem nic konretniho nenasel

[upravil dne 29/1/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Kto dal ten silentblok dole na aute je fakt frajer:o:o

Včera sme ho menili, nešiel vyťukať a báli sme sa, že poškodíme celý diel. Radšej sme dali dolu pravú poloos, zdemontovali držiak a potom nasledoval lis...

Ozaj v Peugeote tento silnetblok stál 580,-Sk a je to zamenený diel /nie je presne taký istý ako pôvodný/. Chvíľu sme maturovali nad tým ako ho tam uložiť...

Celkovo robota cca 2 hodiny aj s cigaretkou a kafíčkom ... žiaden kvalt-pohoda, klídek, tabáček:roker :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

abych doplnil, jak jsem to provedl. Souhlasím s Martinem s žiliny :-)

já to dostával ven 2 hodiny. rozřízl jsem to plátkem na železo a špicí jsem se dostal na okraj mezi hliník a pouzdro a kladivem vymlátil v místě kde jsem to rozříznul, málem jsem u toho porodil ježky. Zpět na autě taky kladivem, měl jsem strach abych ten držák nesundal, ale vydržel a už bych to nechtěl nikdy dělat, raději to vyndat ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...