Radek500

Peugeot 205 - teplota motoru

7 posts in this topic

Má 205 nemá ukazatel teploty, je to 1,2 benzín, a při jízdě se mi rozsvicí kontrolka ( jako chladič ), vodu v nádržce mám.

Čím by to mohlo být ?

Původně zaslal: Radek500

Má 205 nemá ukazatel teploty, je to 1,2 benzín, a při jízdě se mi rozsvicí kontrolka ( jako chladič ), vodu v nádržce mám.

Čím by to mohlo být ?

Je to varovna kontrolka teploty a Stopka? Moze to byt zavzdusneny chladiaci okruh. Ak sa to rozsvieti po cca 3-5km jazdy, moze byt problem aj s termostatom-ze je zaseknuty a neotvori velky chladiaci okruh. Funkcia termostatu sa da overit tak, ze ked sa rozsvieti ta kontrolka, treba zastavit a skusit, ci je chladic teply. Ak nie, neotvoril sa termostat, ak ano, termostat by mal byt OK.

zkus zkontrolovat to čidlo na hladinu v chladiči. možná je někde upadlej drát a jak se ten konektor ukostří tak to svítí

Mě se to rozsvítí už třeba při nastartování, pak to zahsne a zase se to rozsvítí, a od té doby se mi zde že vzrostla spotřeba.

Jak to mám odvzdušnit ?

no jak je vodní pumpa tak z ní jde slabší hadice do radiátoru. Prostě najdi místo kde hadice jdou do interiéru a jdi po nich jedna vede k termostatu a ta druhá k pumpě. ještě je ale možnost že ho tam nemáš a pak to budeš muset odvzdušnit jenom tim u termostatu:papa

je to jedno akorát musíš vyndat expanzku a dát jí co nejvejš a pak se to odvzdušní raz dva

[upravil dne 30.1.2007 vinorak]

[upravil dne 30.1.2007 vinorak]