Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Venkovní teploměr


Škof

Recommended Posts

Původně zaslal: Ferry

myslis zapojeni konektoru u displeje ? cidlo proste jen pripojis

u displeje jsou draty na pozici 6 a 7 a maji cisla 721 722, budou oranzovy

No ja myslel spiš kde vzit z toho konektoru napájení a napájení osvětlení po zapnutí světel, kdybych tam zbastlil něco ouplně jinyho:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ferry

myslis zapojeni konektoru u displeje ? cidlo proste jen pripojis

u displeje jsou draty na pozici 6 a 7 a maji cisla 721 722, budou oranzovy

No ja myslel spiš kde vzit z toho konektoru napájení a napájení osvětlení po zapnutí světel, kdybych tam zbastlil něco ouplně jinyho:D

jo tak, no kdyz trochu pohledas tak jsem tu nekolikrat daval odkaz na elektricka schemata ke stazeni na webu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Kubrt

Dobrý den,

co jsem hledal v těch schematech na stažení tak jsem zapojení teploměru nenašel (možná jsem hledal blbě:). Nemáte někdo tohle zapojení?

Stránka č. 15 \"radio a trip computer\" čidlo je pod číslem 128 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem si myslel jak to dneska vyzkoušim, protože došel balíček, ale stala se chyba. Po rozbalení jsem místo termistoru 2,5K našel 2,5R, sice ve faktuře i v potvrzení objednávky bylo uvedeno 2,5K, takže zejtra jim to vracim a snad pošlou to co maj, to co poslali je fakt nepoužitelný. Nenašli jste to někdo jinde ke koupi, kdyby to náhodou neměli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zapojení čidla zkusil proměřit dřív než jsem našel schema. Ale dík za něj!.) Jinak jsem zkusil natahat přímo k čidlu nové kabely protože příprava chyběla. Narazil jsem ale na problém v podobě průchodky či svorkovnice při přechodu z kasle do krkovice dveří. Je to kulatá průchodka (svorkovnice?) v kasly. Nevíte někdo jak na ní? Jinak jsem se snažil fotit postup tak bych to v případě úspěšného pokusu o montáž sepsal a pokusil se zde vystavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Chci se zeptat mam P406 rv. 2000 a teplotni cidlo tam nemam a ani na displeji (typ displeje B a uz i aktivovany PP) se mi nezobrazuje ani --- °C zkousel jsem sundat prave zrcatko a ve dveris pod tim trojuhelnikem byl akorat konektor s dvema kabliky ale nic do nej neni zapojeno. kdyz jsem tam zkusil dat termistor 2k2 na displeji nic... Proto se chci zeptat kdyz si natahnu nove kabliky kam je mam na tom displeji pripojit? Na tom displeji B je akorat jeden cernej mensi konektor? Ten tedy asi musim rozebrat a tam na ty kontakty tusim 6 a 7 pripojit ten termistor? Nahodou to nemate nekdo vyfoceny ze? Myslim pro displej typu B.

Predem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Chci se zeptat mam P406 rv. 2000 a teplotni cidlo tam nemam a ani na displeji (typ displeje B a uz i aktivovany PP) se mi nezobrazuje ani --- °C zkousel jsem sundat prave zrcatko a ve dveris pod tim trojuhelnikem byl akorat konektor s dvema kabliky ale nic do nej neni zapojeno. kdyz jsem tam zkusil dat termistor 2k2 na displeji nic... Proto se chci zeptat kdyz si natahnu nove kabliky kam je mam na tom displeji pripojit? Na tom displeji B je akorat jeden cernej mensi konektor? Ten tedy asi musim rozebrat a tam na ty kontakty tusim 6 a 7 pripojit ten termistor? Nahodou to nemate nekdo vyfoceny ze? Myslim pro displej typu B.

Predem diky

řešil jsem podobný problém na stejný vůz, ale na displej typu A. Je to asi neřešitelné. Byl jsem osobně u koncesionáře v Č. B., volal jsem k několika jiným a nikdo mi nedokázal poradit, jak teploměr zprovoznit. Komisar to dělal u starého modelu, to údajně není problém, ale na nový model prý není ani el. schéma. Taky bych to rád měl zprovozněné, ale nevím, zda se toho vůbec někdy dočkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Chci se zeptat mam P406 rv. 2000 a teplotni cidlo tam nemam a ani na displeji (typ displeje B a uz i aktivovany PP) se mi nezobrazuje ani --- °C zkousel jsem sundat prave zrcatko a ve dveris pod tim trojuhelnikem byl akorat konektor s dvema kabliky ale nic do nej neni zapojeno. kdyz jsem tam zkusil dat termistor 2k2 na displeji nic... Proto se chci zeptat kdyz si natahnu nove kabliky kam je mam na tom displeji pripojit? Na tom displeji B je akorat jeden cernej mensi konektor? Ten tedy asi musim rozebrat a tam na ty kontakty tusim 6 a 7 pripojit ten termistor? Nahodou to nemate nekdo vyfoceny ze? Myslim pro displej typu B.

Predem diky

Nebude to potřeba i zaktivovat v BSI? :myslim:myslim:myslim

Je i možný že tam není ještě nějakej svazek jako to bylo u staršího modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

no já jsem displej zapojil a šel ( s čímž jsme teda fakt nepočítal,že bude hned funkční :mrk ),ale trápí mě jiná věc a to ta,že když dám klíček do první polohy tak displej teploměru krásně svítí,jasně,ale jak nastartuju,tak se mi hned jako setmí..... je vidět ale málo,neví někdo jak na to aby to svítilo jasně ?? I v šeru nebo v noci to svítí dost slabě.... díky

P.S. Děkuji tímto Kukikukovy za displej.....

[upravil dne 19/5/09 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

vyndat drátek z pinu 5 mělo by to svítit trvala stejně a jasně to je jako u hodin odpojit drátek z pin 4 pak taky svítí hodiny stále jasně

[upravil dne 19/5/09 honza406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...