lubos.soj

Náprava

17 posts in this topic

Zdravim,chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte co by mohlo způsobovat při přidání plynu nebo brždění (myslim jen když jako brnknu o plyn nebo o brzdu)takové lehké cuknutí do volantu-jako by škubne do strany?

špatná ramena - silembloky, uvolněná náprava

[upravil dne 24.1.07 citron1]

jestli to cuká pořád při brždění tak bych to tipl na kotouče. Jestli trošku hážou tak bych je nechal stočit. :roll

Neni to kotoučema to poznám dělalo by to při bržděníale dělá to i při rozjezdu.

No jestli to bude rameno-což jsem si taky myslel,tak je to pěkná darda stojí asi 11500,- obě

rameno cely ne, jen ten silentblok se da menit, mrkni se do emailu, neco tam mas ;)

aspon pro predstavu jak je to poskladany, vetsina tech objednacich cisel je stejna pro starej i novej model, ale to co jsem ti poslal je z katalogu pro novej model 406, tak kdyztak jeslti mas starsi, radsi se vzdycky zeptej nez podle toho budes kupovat

:(:( Mám podobný problém.Při akceleraci kolem 70-80km začne celý předek vibrovat a po dosažení asi 90km se auto zase zklidní,poté to začne zase vibrovat při brždění.Vypadá to jako kdyby nebylo dotažené kolo.Vše jsem kontroloval a nikde žádná vůle není.Myslel jsem že to bude poloosou,která už potřebovala vyměnit ale ani po výměně se vůbec nic nezměnilo.V servise kontrolovaly taky ramena a ty prý jsou v pořádku.:(:( Nevíte někdo čím to může být??

Bud spatne vyvazene kola,nebo zkroucene kotouce.Me to delalo u feldy ale jen pri rychlosti mezi 100-120.Byly prave nevyvazene kola.Vibrace pri brzdeni jsou nejspis temi kotouci.

Kola jsou vyvážená a kotouče to taky nebudou,když to vibruje i při zrychlování.Auto začne kolem těch 80km tak vibrovat ze strany na stranu, až mám strach že něco upadne.Nejhorší je to při jízdě do kopce,kdy je auto nejvíc v záběru.Jakmile ve chvíli kdy jsou vibrace největší vyřadím rychlost,auto se okamžitě zklidní. :(:( Jinak je to 406 2.016v 1996.

Původně zaslal: michal cermak

Kola jsou vyvážená a kotouče to taky nebudou,když to vibruje i při zrychlování.Auto začne kolem těch 80km tak vibrovat ze strany na stranu, až mám strach že něco upadne.Nejhorší je to při jízdě do kopce,kdy je auto nejvíc v záběru.Jakmile ve chvíli kdy jsou vibrace největší vyřadím rychlost,auto se okamžitě zklidní. :(:( Jinak je to 406 2.016v 1996.

a co klouby na poloosách?pokud by ty byly v háji tak by to škubání bylo poznat při rozjezduv plným rejdu,doleva levý doprva pravý.

Klouby jsou ok.Při rozjezdu a i při plnym rejdu to nic nedělá.Vše se děje kolem těch 70-80km.Myslel jsem třeba šišatý kola,ale ty jsou taky ok.Ještě jsem zapomněl že při těch vibracích se taky hodně klepe řadička.Nejhorší je,že když auto zvednu a vlezu pod něj,tak nikde žádná vůle není a ani žádná viditelná vada není vidět.:grr:grr

Možná blbost a co uložení motoru či převodovky(silembloky)?? A to ti začalo dělat zničeho nic?? A nebo se podívej tady, zda to něco není podobného :

[upravil dne 19/3/07 OK406]

post-0-14109595429406_thumb.jpg

Zkusím ještě prohlédnout to uložení převodovky a motoru.Už to trvá delší dobu(asi dva měsíce).Začalo to nepatrnou vibrací a postupně se to zhoršilo.