Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spínačka 205 nevrací klíček


zoby

Recommended Posts

když jsem ráno startoval tak v poho a když jsem startoval odpoledne tak se nevrací klíček z polohy startování do 2. polohy.

sice nadále netočí startérem, ale je to nepřijemné, zvlášť když člověk očekává, že se při startování klíček zastaví ve druhé poloze a pak až startuje, a ne že to plynule přejde až ke startování.

lze to nějak opravit, nebo je nutná výměna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude prasklá pružinka. Výměna je jistější. Samotnou pružinu asi neseženeš a když už koupíš kvúli pružině druhou spinačku ,která je funkční, tak nač ji rozebírat.:papa

To Lexa: já ještě spinačku bez pružiny neviděl;)

Pokud není v té spodní části, tak je v klíčkové,

V podstatě jsme se ale shodli: neopravovat, ale vyměnit:D

[upravil dne 22/1/07 bagr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spínací (skřínka) zapalování se skládá ze dvou částí od sebe oddělitelných a není třeba měnit obě části. Lze vyměnit jen část s klíčkem(mechanická část bez drátů) nebo taky jen elektrickou část, která je napojena v pojistkovém panelu, nebo taky tyto části vyrušit a udělat si starování na tlačítko nebo na DO jak mám já a vůbec nechodit do auta s klíčem.:mrk:mrk:papa

Jo byl jsi s opravou rychlejší, já jsem si v obou autech spínačky vyhodil(v jednom byla zničená), v drehém mám alerm s dálkovým starem a moc se mi líbilo, že do auta chodím jen s DO bez klíčů, ale musí být dobrý akumulátor.:mrk:mrk:papa

[upravil dne 22/1/07 lexa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano spínačka jde předělat u klíčníka na původní kliče. Jinak je to tak jak píšou předchozí příspěvky. U Citroena jsem to už neřešil(mechanická část spínačky v pr.deli elktrická část tamtéž)klíč na zámek a nádrž, tak tam šel vypínač a tlačítko, manželka je spokojená, neboť si zvykla na P205 je to na start rychlejší.:o:papa

[upravil dne 22/1/07 lexa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, že další příspěvek: ono to strtování tlačítkem je rychlejší, když chcípne motor nemusím, ale nemusím koutit klíčem, ale pouze zmáčnu tlačítko a o5 nastartuji!:mrk:mrk:papa:papa:aut:papa:papa

Jo tlačítko u nás stojí 30,-čechokreditů a vypínač dle provedení od 50 do 200,- čechokreditů(s krytím a LED diodou).:roker

[upravil dne 22/1/07 lexa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

takže abych nechodil jako klíčník tak budu muset vyměnit i dvěře a kastlík :-(

Zase když budeš mít jiný klíč na spínačku, hůř se bude auto krást, protože když ti vyrvou zámek ze dveří a podle něj si udělají klíč na spínačku, tak jim to bude k ničemu.

A kdyby se ti náhodou klíč zalomil nebo nešel ze spínačky vyndat (můj případ), vždy auto klíčem od dveří zamkneš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: oddie

Máš druhou z rozebraného vraku, ne? Je kdyžtak shodná s 309...

právě že nemám, prozřetelně jsem prodal celou sadu.

a ze 405 nepasuje? a dveřní zámky ze 405 by pasovaly?

Ze 405 je shodná ta klíčová část, ale ta druhá část se západkou je delší. Resp. to platí pro starý model, nový model má možná stejně dlouhou jako 205, to teď nevím. Tudíž ze starého modelu 405 musíš tu spínačku rozšroubovat, a tu druhou část, kam se dává ta elektrika, musíš použít původní, včetně toho, že se musí přendat ta západka pro zamykání volantu, ta je tam přinýtovaná. Zámky do dveří jsou stejné (do bočních - kufr ne, to dá rozum).

[upravil dne 1/23/07 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: zoby

takže abych nechodil jako klíčník tak budu muset vyměnit i dvěře a kastlík :-(

Zase když budeš mít jiný klíč na spínačku, hůř se bude auto krást, protože když ti vyrvou zámek ze dveří a podle něj si udělají klíč na spínačku, tak jim to bude k ničemu.

A kdyby se ti náhodou klíč zalomil nebo nešel ze spínačky vyndat (můj případ), vždy auto klíčem od dveří zamkneš..

Pravdu dí ten dobrý hoch Marcel505. Já jsem takhle loni přišel ke 205-ce a vidím, že jeden zámek je vytržený - zjevně si podle něj právě někdo nechával dělat klíč (a to samé se mi před lety stalo u Fiatu). 205-ka hned mazala k Vašendům a měnila se spínačka, aby k ní byl jiný klíč než ke dveřím. Radši mít dva klíče na kroužku než vyměnit 205-ku za tramvaj.

Čímžto se dostávám k tomu podstatnému: Zbyla mi tedy doma funkční spínačka s klíčem na 205-ku. Kdybys jel na zimní klouzání, můžu ti ji tam vzít, kdybys chtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...