Honzin

Bezpečnostní pásy - navíjení

10 posts in this topic

Tak se mi stále hůř navíjí bezpečnostní pás. Už mu musím značně pomáhat. Šolichali jste to už někdo? Vyčistit? Promáznout? Nebo už slabé nějaké pružiny?

Díky.

Původně zaslal: Honzin

Tak se mi stále hůř navíjí bezpečnostní pás. Už mu musím značně pomáhat. Šolichali jste to už někdo? Vyčistit? Promáznout? Nebo už slabé nějaké pružiny?

Díky.

Je možný že jen drhne textil o vodítka, já to řešil tak že jsem pásy vytáhnul a jemně je stříknul silikonovým olejem, pak běhali jako nový. Toho oleje se neboj, nic to neudělá, jen klouzavou vrstvičku která zaschne, v textilním průmyslu se to používá běžně. Pokud použiješ spray na palubní desky tak ti pásy budou i vonět:D Já pásy dokonce i musel vyprat a pak nastříkat protože předchozí majitel byl asi čuník:D

Tak to nevím jestli si lajznu. V práci mě nutí chodit v kvádru a na tom je hned všechno vidět:(

Dá se to nějak rozumě rozdělat?

Původně zaslal: Honzin

Tak to nevím jestli si lajznu. V práci mě nutí chodit v kvádru a na tom je hned všechno vidět:(

Dá se to nějak rozumě rozdělat?

No pokud nenosíš bílou tak by to nemělo nic udělat pokud pás necháš vytaženej zaschnout. Samozřejmě že to nemužeš tim silikonem promočit, jen zlehka stříknout.

podivej se zdali ten pas je dostatečně upevněn(do táhnuty*) pokud nebude mit spravnou polohu(od vyroby) nejenže se špatně navíji ale taky "vyvýjí":D.

*mám namysl ten mechanismus ve sloupku pod plastem.

[upravil dne 21/6/07 Pe.Tr]

Původně zaslal: komisar

před vstupem do auta dáti kvádro na věšáček dazadu je taky řešení:papa

ba ne, není, za chvíli by bylo zmačkané. Zkoušel jsem ho dávat na ramínko, ale pak zase spodek saka je zčásti na podlaze. Takže nechť žije air condition, sako mám na sobě a nejsem uvařenej.

Jo, přesně tak, to sako vzadu pověšené výhra není. Chce to porušit etiketu a teď v létě chodit jen v košili.

No nicméně k těm pásům jsem se ještě nedostal. Stříkat se mi je nějak moc nechce.

Také mi to nepřipadá jako nejvhodnější řešení... je to hlavně mechanická záležitost.