Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Plechovej bazmek na drzeni gumy u stabilizatoru


BobyD

Recommended Posts

no je tu někde jěště moje nedávná diskuse ohledně výměny těchto umělých pouzder na stabilizátoru, a tam mi někdo zkušený psal a radil že některý typ má ty zámečky z hliníku a některý z plechu. Já měl ty hliníkové které jsem den před montáží očistil, nastříkal sprejem na povolování zarezlých závitových spojů a šlo to bezbadně i když jsem to dělal s velkým respektem. Nejdříve jsem šrouby důkladně pobouchal pak zkusil jemně dotáhnout a pak povolit a šlo to. Po demontáži jsem ale zjistil že tam kam jsem potřeboval tím sprejem stříknout a to totiž z vrchu koukají ty závity.tak tam to bylo suché.

tudíž moje rada je - mít na spreji jemnou hadičku a poctivě to z vrchu prostříknout a neměl by být vůbec problém. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to měnil na jaře (verze s hliníkovými domečky) a nedoporučoval bych z toho hliníku ty štefty vytáčet. Povolit dole matky, pásovinou odtlačit tyč stabilizátoru od kastlem vyndat domek. Jen očkem protáhnout závit šteftu a zase namontovat zpět. Mezi hliníkem a ocelovým šteften časem dojde k elektrickému článku a korozi. Jak se jednou pohne se šteftem, nedělá to do budoucna dobrotu, rádo se to strhne nebo podél praskne oko domku. Už to samozřemně nemá mechanickou odolnost a stabilizátor nedrží na svém místě. V praxi se to projevuje ostřejším chodem auta za volantem v zatáčkách jak se mění geometrie podvozku při zatížení průjezdu zatáčkou. Je to jenom ny vymlení se do křípopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jOjo te diskuse jsem se take zucastnil bohuzel problem je prave v tom ze tam nemam hlinik ale plech sec sem si myslel ze to jeste nejaky cas vydrzi ukazalo se ze nevydrzi a zacinaj se mi odtamtud ozyvat dost desivi zvuky:rollachjo zase prace:nevim

a ac jsem si teze myslel ze to ze je to tam vsechno uvolneni nebude mit na funkci vliv tak ma a sakra velkej :grr

[upravil dne 21.1.2007 BobyD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...