Sign in to follow this  
Followers 0
georg

ruseni radia mobilem

16 posts in this topic

Vazeni pezotaci, vcera jsem nainstaloval drzak na mobil na palubku. Problem je v tom, ze rusi radio pri komunikaci se siti. (at uz pri prijimani sms, nebo hovoru, ale i pri prihlasovani k jinemu vysilaci). Nenapada vas, co s tim? Pristroj Nokia 6610, drzak original taky od nokie. Radio keenwod.

Jo tenhle problem znam. Tezko tomu zabranis. Ale prisel jsem na zajimavou vec. Ja mam Siemense a braska Nokii. Kdyz ho vezu v aute mam mobil pod radiem a on na opasku, ale rusi mi radio pouze jeho Nokie. Takze snad jedina rada: Vymen si mobila :D:D

Co se týče mobilů, ja sem taky na Francii - Alcatel - a nemam s tim žádnej výraznej problem, vozim ho buď v pouzdře nebo kam se zrovna vejde :D

sepp: to teda ne. :( 6610 je dobrej foun, mam ho mesic a siemense bych nebral ani zdarma. Kdyz jsem ten telefon vozil v pouzdre, pod radiem, tak to nedelalo. Az ted, co je v tom drzaku.

odmontuj drziak :) signalizacia na prichadzajuce hovory je 100% ak mas radio zapnute nie?

[Editován dne 11/7/03 tomyka]

Je to v podstatě velmi obtížně řešitelnej problém. Jedná se o klasickou modulaci rušivého VF napětí a to se dá velmi obtížně odstínit (Faradayova klec). Navíc naprostá většina mobilů má regulaci výkonu vysílače, takže v místě blízkém vysílači je vyzářený výkon minimální a v aparatuře nebude nic slyšet a pokud pojede koncák mobilu na plný výkon, tak se zcela jistě projeví.Jediný řešení je nainstalovát držák mobilu co nejdál od radia a anténího svodu. (třeba do kufru :D ). Docela pomáhá tzv. těžká HF sada, kde se VF signál z mobilu vede koaxem do samostatný antény. Signál je tak částečně odstíněn koaxem, ale i tady je třeba laborovat. V každým případě žádný 100% univerzálůní řešení neexistuje. Já osobně vozím mobil v pouzdře na opasku a je klid. V kufru mám demontovanou HF sadu kterou sem právě kvůli tomuhle vyhodil.

Sorry, mozna, ze se pletu, ale Faradayova klec by ti sice odstinila nezadouci vlny ale tim i vlny ktere potrebujes na prijem :D Byl by to stejnej efekt jako by jsi ten mobil vypnul :D Ten koaxial je neco jineho, ale jeste jsem ho nevidel takze dost tezko muzu posuzovat.

Ja ti ho taky nenabizim - jen si tu svou Nokii klidne nech. Mimochodem mel jsem kdysi davno mobil od firmy Sagem - doted lituji, ze jsem ho prodal :D Viva la france :D

100% reseni je BT, kdy si mobil hodis do kufru a nic ti rusit nebude.

masinka: u 6610 bt neni. Az usetrim na ostatni soucasti tezky sady, tak ji koupim. Skoda, protoze to ma velice slusnej hlasitej odposlech a sada budou \"vyhozeny\"prachy.

Sorry sem mel nejak zafixovany ze 6610 ho ma :-(.

Tak asi je pro tebe jediny reseni umistit tezkou HF nekam z dosahu radia.

To Sepp: No to já vím co by napáchala Faradayova klícka se zapnutým mobilem :D:D:D. Bylo to myšleno principiálně nikoliv funkčně. Doufám, že tady už někdo nezčal shánět HF sadu model Faraday :D:o:D.

Tak jsem to zakrikl. Vcera mi zacal rusit radio i muj siemens :mad:

sepp: to se asi presunulo ruseni z meho auta do tveho. Minuly tyden jsem byl na dovoleny - krkonose- najeto asi 900km a ani jednou to nerusilo :D:D. Jediny kriticky misto je u Usti, smer z Vseboric na Teplice v zatacce s 60-kou. Tam to porad rusi. Jinak v pohode, asi si na sebe potrebovali zvyknout:D:D:D

Taky jsem mela takovy problem a vyhodil jsem HF na ME45 do kufru:))) Kazdopadne jedine reseni je magnetka na sttrechu. Hodne stesti

ja mám Nokii 6310i,3310 a donedávna sem tam T68i a těžkou HF Parrot BT a nic podobného mi to nedělalo.. :-)