Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba 2.0HDI


Michal.B

Recommended Posts

Oparvdu záleží na tom jak jezdíš.Koupil jsem 406 2.0 hdi v listopadu a než jsem se zklidnil,tak jsem jezdil 50 po městě a 130-160 mimo město,na dálnici 180 a spotřeba byla 6.7 litru a teď 50 město,110 mimo a dálnice 140 a spotřeba je najednou 6.1.takže záleží na pravé noze a jak nízko máš kšilt u čepice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bylo řečeno jde o to jak se jede a kde se jede.

1. Výrobce udává spotřebu u 90 km/h při jízdě po okruhu konstantní rychlostí. Když jsem jel z Hradce Králové do Olomouce (podle předpisů) měl jsem průměrnou spotřebu 4,6l.

2. Nevím jak jezdí výrobce po městě, aby dosáhnul udávané spotřeby, ale já pořád někde stojím v koloně a po městě jezdím krátké trasy. To se pak klidně spotřeba pohybuje kolem 8l.

3. Průměrná spotřeba teď v zimě u mne činí 6l (dost ježdění po městě a po silnicích nižších tříd). To odpovídá i údajům, které si značím o množství načerpaného paliva a počtu ujetých km.

Jsem zvědav jak to bude vypadat v létě, kdy bude tepleji, ale zase budu používat klimatizaci.

P.S.: Určitě bude rozdíl mezi 66kW a 80kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co tak sem napisat aky motor mate??? ci 66kw alebo 80kw??? ja ma teda 80kw verziu a teda po meste tych 7.5-8l je normal teraz v zime a to jazdim myslim ze normalne nie moc setrne a nie moc zase rychlo len proste hlavne po meste a mimo mesta sa malokedy dostanem ale tak okolo 5.5-6.5l(dnes som bol mimo mesta a vsimol som si ze pri zakvaltenej 5. pri rychlosti 70-75km/h to zralo pouhych 4.5l :o ale to sme boli len dvaja v afticku :D ) mimo mesta ale to len pokial nejdem na dialnicu tam to zere okolo az dakych 8-8.5l pri 140-150km/h takze ake mate vy skusenosti s tymto stylom jazdy??? lebo mne sa uz zda ta spotreba aj normalna :nevim aj ked som cakal ze \"HDi\" bude zrat odaco menej ale to by som musel fakt chodit do 1500otaciek a trapit motor aby som vobec dosiahol v meste daco take akoze 6.5-6.9l :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento víkend jsem najel 1250 km 50% dálnice a 50% okresky... docela dost jsem to honil cca kolem 140 km/hod okresky, dálnice kolem 180km/hod a výsledná spotřeba 6,0litrů.

Nejméně jsem měl 4,7 a to na trase Praha - Poděbrady po okreskách a rychlost maximálně do 100km/hod. Nejvíce jsem měl Praha – Nový Jičín plně naložené auto a vlek 8,1 litrů na 100 km.

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja s 80kW mam max priemer okolo 7,4. To je vtedy ked vacsiu cast jazdim po Bratislave(go-stop, zapcha) a do strmeho kopca (Koliba) 2-3x denne. Ked jazdim na dlhsich trasach a menej po zapchach, tak to je DO 6,8. Najmensiu spotrebu som mal pri normalnej jazde t.j. Kosice -Bratislava alebo Bratislava-Praha a bolo to 5,7. Ale fakt to zalezi aj od nalady a ciest, lebo obcas si to dam aj na 180km/h a vtedy je to o inom... :mad: Tankujem OMV premium(s teamto mam nizsiu spotrebu) a najazd. 124500km. Olej Castrol TXT. Tankujem do nadrze 20 a viac litrov, aj od toho zavisi spotreba. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam dlouhodobou spotrebu 6,2 za poslednich 7000km pri jizde 50/50 Jinak je to opravdu o stylu jizdy.Jel jsem i za 4,6 pri jizde do 100km/h po trase Breclav-Zlin.Jinak v zime ve meste jezdim i za 9lJinak po dalnici 135km/h tempomat Breclav-Praha 5,8

[upravil dne 23.1.07 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje spotřeba Chorvatsko a zpět Brno 5,1l. Tankoval jsem v Makarské naftu, po cca 10km odešlo pod. naftové čerpadlo.V autoservisu neměli orig. tak tam upravil z nového čerpadla do citroenu. Cena i s odtahem 10 000 kč . Servisman mi řekl, že obě čerpadla citr.- peugeot jsöu stejná tak nima problema. Zatím jezdím bez problémů,svezení super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankujem vzdy do plan a na jednu nadrz najazdim priemer 1450km. Rekord je 1582km ale uz som bol zosraty :D ze nedojdem na benzinku nastasti som dosiel a pri tankovani pistol vystrelila na rovnych 72,1l :D. jazdim vecinov dlhsiu trasu do prace 63km snazim sa jazdit co mozno najekonomickejsie. No mam aj svoje dni a poriadne ho prcistim... :D takze priamer okolo 5l a teraz ked uz napadol sneh tak asi o litrik viac....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...