Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

305 GTX


Driver

Recommended Posts

Kelfik: Rozvody - aha, já nepochopil slovo "objednal". :)

No s tou pumpou - ona když by se pak třeba zasekla, tak to není nic přijemného.

S tím místem mě to štve, a ještě musíš mít sundaný kolo. :( Tak pak taky něco nafoť. :)

Oply - jo něco podobnýho je snad na novějších Peugeotech. Bohužel 505 je řešená takhle, obojí v jednom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak jsem tu opět :D.

Rozvody vyměněny, vše proběhlo v pořádku, operace cca na 4 hodiny, dělal jsem to v poklidu at je vše jak má být. No už bylo na čase, kladka chrastila dost a řemen byl trochu popraskaný. Ještě jsem vyměnil klíňák a vzduch. filtr. K opravě topení jsem se bohužel nedostal, nebyl čas. Ale dám tu fotky těch rozvodů aspon, můžu přidal i český návod s obrázky na výměny, kdybys chtěl. Brzdy jsem rozebral pročistil a je to trochu lepší s tím bržděním.

Pumpu jsem zatím z finančních důvodů neřešil, snad časem.

p1020748hn4.th.jpg p1020752an6.th.jpg p1020754no5.th.jpg p1020757wp8.th.jpg

p1020758vc1.th.jpg p1020764ec2.th.jpg p1020775ef5.th.jpg p1020778om6.th.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super. Co ta řemenice dole? Šla povolit v pohodě?

No s tím návodem je to dobrý nápad, ale já asi vím, jak to je, páč jsem si užil na 505kách... A tvůj návod by využilo asi jen pár lidí, takže by to byla pro tebe spíš ztráta času... :(

Máš to dobrý, že jsi nevypouštěl chladicí kapalinu, já budu muset, když budu měnit vodní pumpu.

P.S. 1: To máš dobrý, že máš i zrcadlo v pravé mlhovce, moje verze pro Írán neměla zapojený mlhovky, tak zapojili - ale fungovala jen levá, protože v pravé není zrcadlo, ani kontakt. No pak jsem to zapojil, aby svítili obě dvě, ale i tak to zrcadlo v pravý chybí...

P.S. 2: Víš co se dávalo do té čtvrté neobsazené vypínačové polohy u rádia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řemenice šla v pohodě, jelikož jsem to dělal sám, tak jsem si zařadil pětku, přisunul sedadlo řidiče a dřevěnou tyčí si zabrzdil a opřel o sedadlo. Vzal jsem si 60cm tyčku nasadil do gola kliče a šlo to ;) . Pokud máš finance, určitě je dobrý pumpu vyměnit, já bych to momentálně nezvládl, jelikož nejsem výdělečně činný, ale na stávající pumpě jsem nepozoroval žádné negativní jevy ani vůle. Ale kapalinu stejně budu muset vypouštět až budu spravovat to topení, pak se bojím odvzdušnění, s tím bývají patálie.

Já mám auto původně ze Švýcarska, takže výbava je normální. Sice mám mlhovky ale zase nemám klimatizaci. Stejně tu mlhovku nepouživáš tak to nějak nevadí.

No co se dávalo místo neobsazeného spínače? Ve 205ce to byly přední mlhovky ale u 305 se asi nedávaly předpokládám. ALe chci si je dokoupit, pač se občas hodí i řpední mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladící kapalina - s tím ovzdušněním by neměl být problém, na GTi i na 305D mám ovzdušňovací šroubky, jak je to na GTX nevím, ale taky by tam měl být. Hlavně se to musí ovzdušnit několikrát, aby to bylo OK.

No zadní mlhovku mít musíš...

Přední mlhovky - na 505 byli třeba origo takový žlutý pod nárazník, nebo V6 je měli ve spoileru. Na 305 se žádný origo dokoupit nedali. Takže jedině nějaký bastl, ale nevím, kam je přiděláš...

Na to místo neobsazeného spínače se dával spínač na vyhřívání sedačky, ovládání šíbru třeba zase bylo nahoře vedle bodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno s tou kapalinou ve 306ce to příliš pomocí odvzduš. šroubku vůbec nešlo. prostě se auto naplnilo kapalinou a jezdilo se a v průběhu se občas dolilo kapaliny, cca po 50km, se to samo ustálilo.

Jasně mlhovky být musí, myslel jsem to tak že tu pravou nemusíš mít povinně, ale hezčí i lepší je když je plně funkčí ;) .

No časem koupím nějaký mlhovky a uvažoval jsem je přichytit bud do spojleru spodního(dá-li se tomu tak říkat) neo rovnou do nárazníku zespod, jelikož je plechovej.

Jinak s tím vyhříváním mě to napadlo, že by to mohly být sedačky když ne mlhovky. Na tu dobu 305ka musela být luxus, klima, vykřívaný sedadla, to nemá plno dnešních aut. šíbr mám na elektriku takže tlčítko na stopu mám. Ale ještě je tam jedna záslepka z druhé strany, bylo to někdy k něčemu? Třeba i u novějších 309, 405 atd??

Jaký máš posed za volantem 305ky u té 505ky, taky sedíš moc vysoko? Není nějaký fígl jak si to sedadlo snížit? V 306ce sedím v autě ale ve své 305ce sedím jak na bombónu, sedadla jsou pohodlný velmi, měkký a přitom dobré boční vedení, ale moc vysoko. občas se vlasama dotýkám stropu nebo dkyž lezu z auta tak se praštím do hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

306 - ale to mělo expanzku s vracečkou ne?

Tedááá... Ty máš v 305GTX taky expanzku s vracečkou (jako diesely), takže to by se nemuselo ovzdušňovat, ale budeš to muset ze začátku hlídat.

Já totiž mám na 305 a 505 expanzku, která má jen hadičku na doplnění, žádná vracečka bublin do expanzky!

Takže to ovzdušnit musím.

A s tou vodní pumpou, že s tím ještě otravuji. Blbý je že ji pohání rozvoďák, protože kdyby se ti sekla, tam ti přerve rozvoďák...

Třeba na 505 mi pohání vodní pumpu normální klíňák.

No ten spodní spoiler, to nevidím dobře. :bojim

Je to karoserie a do tý bych moc nevrtal, pak ti tam začne lítat dirkama bordel a vyrezne to.

Ta pravá záslepka - nevím, ani na 505 je nemám využité, 309 a 405 jsem moc nezkoumal...

Sezení - 505 v pohodě, akorát.

305 no je to vyšší, ale stropu se mi hlava nedotýká a ani jsem se nikdy do hlavy při vystupování nebouchnul.

Nejsi nějak moc vysoký? Já moc ne... :)

Mrkni na sedadlo, zda si pod kolejnice někdo nedal dvoje podložky, už jsem to viděl, to se ti pak zvýší sedadlo asi o 2 cm a je to poznat... :)

Jinak se v 305 vždy cítím jak v krabičce, ale zvykám si. Ale 505 je prostě 505... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel505:

To bude určitě příplatková výbava ta expanzka s vracečkou :D :D :super . Spíš myslím, že to je u motorů se vstřikování, tedy aspon podle toho co jsem viděl.

S těma mlhovkama to vidím taky spíš na ten spodek nárazníku, tedy až na to příjde řada. Ale jinak si na účinnost světel vůbec nemůžu stěžovat. Je o něco lepší než ve 306ce i co se týká favoritů a feliček. A to tam mám standartní H4 55/60W.

Stropu se mi občas vlasy dotýkají, ale jen chvíli po nasednutí než se tak nějak usadím. Měřím necelých 180cm, což není moc. Jestli ty máš mín ještě. Ono frantíci jsou celkově menší nebo alespoň bývali :). Podložky zkontroluji, ale co jsem zběžně kontroloval tak myslím, že níže to nepůjde. Nejsem sám ale, kdo se praštil při nástupu nebo výstupu. Tak ta 305ka je přece jen konstrukčně už dost starý auto a tehda byly jiný zvyklosti. Ve 306ce se přece cestuje pohodlněji i když je dost líná oproti mojemu :D .

A ty v 505 sedíš v autě nebo taky na bonbónu, čili výš ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kelfik:

Expanzka s vracečkou - ne za příplatej to nebylo. :bojim

I na GTi mám jen dopňovací expanzku.

V 505 mám krásné měkké sedačky, jako v jemném gauči. Prostě jako v autě.

Až se setkáme, tak zjistíš jak se sedí v 505...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem zvědavý na tu 505ku, nikdy jsem ji ani neviděl na živo natož abych si jí prodlídl a posadil se. Tak se budu těšit ;) . S čím ze svého vozového parku jezdíš nejčastěji? Já bych tipnul 505 GTD. Nebo na jaký různý příležitosti používáš svá různá auta, když jich máš tolik. Ptám se jen tak ze zajímavosti ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kelfik: Ještě ohledně těch mlhovek: (Nechci ti teda do toho nijak kecat, tak to ber s rezervou, ale:)

-až je budeš zapojovat, bodlo by tam dát vypínač jako je na zadní mlhovky (v nejhorším ho mám navíc) a jen ho otočit (protože vypínač na přední mlhovky těžko seženeš).

-nejlíp vybrat hranatý mlhovky, ne žádný prcky a pověsit je na nárazník dolu, viz fotka pro představu jak to bude vypadat, ale dal bych tam větší:

P.S. Na 305 se dávali mlhovky, ale do speciálního spoileru... V ČR jsem to ještě neviděl, viz je to maso!

[upravil dne 24/2/2008 Marcel505]

post-0-14109599177168_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel505:

Mlhovky určitě hranatý, standartní velikosti bílé. Tlačítko bych taky měl mít náhradní, ale asi hnědý :nevim , už jsem to takhle dělal na 205ce, spínač se zadních a otočený. Někde vyhrabu foto naši bývalé 205ky se světly. Až budu mlhovky řešit a kdžy neseženu spínač, ozvu se.

Jinak ten spojler vypadá fakt dobře, mít možnost tak bych ho sehnal, ale to by se musel člověk kouknout do Francie nejspíš :nevim . Líbí se mi to s ním, vypadá to mnohem lépe. Zajímavý, že kdysi se dávaly veškerý žárovky žlutý, pak přišel halogen a dnes zas jsou modro-bílé. mlhovky by mohly bát lepší žluté do mlhy ale hlavní světla myslím, že určitě ne.

V létě taky hodlám dle financí řešit nový lak, ne že by byl nekvalitní ten starý, ale velice nepovedeně opravovaný. To bys musel vidět. Uvažuju co tam pak dát, zda origo podobnou metalízu takovou lehce tmavší stříbrnou nebo světle stříbrnou metalízu. Nebu úplně jinou barvu. Zatím jen tak uvažuju.

Jak jsi na to se rzí u všech svých vozidlech? U mě osvětlení SPZ reziví, lehce spodek dvou dveřích zevnitř a doraz(pro nápravu) v zadním pravém podběhu byl vyhnilý, ten už jsem opravil. Ale jinak bylo auto kvalitně ošetřováno, všechny dutiny a skulinky vždy vystříkaný, podvozek i podběhy nastříkány, takže nikde problém jen těch pár míst. Musím je zavčas opravit všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten spoiler je origo od Peugeota, možná by se ještě dal objednat, ale cena bude závratná. Spíš se zeptat Oty, zda by ho pak někde na vrakovišti ve Fr nekoupil. Ale je divné že není i zadní spoiler. :nevim

Žlutý žárovky - no dávali se normálně i do hlavních světel, třeba jedna 305 přijela do ČR s žlutejma žárovkama 40W/45W (takový ty kulatý předchůdce H4).

Lak - jo to ti věřím, po laku to auto hned vypadá jinak... Ale když už, tak kvalitně, co jsem viděl ty pomeranče na 505, br, to byl teda hnus. :bojim

To okolo osvětlení SPZ mi na 505 rezne, na 305 moc ne. Spodky dveří jsou klasika.

No já u 305 mám prahy trošku stříknutý na černo, tím ochranným nástřikem, ale blatníky uvnitř ne. Podvozek jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém s kapáním topení téééměř vyřešen. Už to skoro nekape, tak max 1 kapka za den, z původních 10ti. Spravilo se to samo :) , asi to bylo tím, že se předtím s autecm nějakou chvíli nejezdilo nebo tam bylo nějaký smítko.

Spojlery řešit nebudu nijak, momentálně mám už na další půl rok naplánováno co se s autem bude dít, je potřebe peněz na důležitější věci. Nejdřív budou potřeba nový přední pneu a geometrie, vyměnit převodový olej, pak to chce nový kotouče+desky a preventivně i hadičky a kapalinu, pak chci shodit hlavu a kouknout jak to vypadá, zabrousit ventily, srovnat hlavu, dát veškerý guferka nový. Pak budu řešit nějaký ty litáky, mlhovky či pěkný koberečky místo gumy a v budoucnu lak. To je můj plán s autíčkem. Vše bohužel záleží na financích, kterých není nazbyt.

Ty jsi nějaký svoje auto lakoval? Jinak ty diky na GTi jsou originál? Jak fakt pěkný. Nikde jinde jsem je neviděl, bud takový 8paprskáče, designem podobný jak na 305 nebo co se později dávaly i na 405Ku a 604ku a jiný podobný tvým, ale spíše vypadaly jak mercedesácký. 505ky jsou krásný auta, taky na ni jednou pomýšlím do sbírky, nejlépe GTi zase :cool: .

V neděli jsem koukal na nějaký film na čt1 večer, nějaký francouzský starý nejspíš a vystupovala tam pěkná stříbrná 505ka, ale starší ročník. Nekoukal jsi náhodou na to? Ta 505ka měla pěknou palubku takovou oblou, kolem výdechů ventilace měla chrom rámečky, podle mě ta stará palubka vypadala taky dobře, což se u 305ky říci nedá.

Ještě přikládám zajímavou stránku o starých Peugeotech, jsou tam i zajímavé modifikace, jako 505 V6 nebo 604 combi, pick up

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapání - hele to jsem měl taky, já bych na to nespoléhal, radši bych to vyměnil. Víš jak to je...

Plány: Hezký. :) Jen:

-převodový olej - problém s tím, že snad od 87 už je v převodovce \"převodový\" a 1,8 litru (do 86 olej motorový a 2,0 litru).

-hadičky na brzdy - taky bych být tebou vyměnil ty trubky, necháš si je někde udělat podle těch starých, protože oni časem můžou prdnout...

-liťáky - volal jsi na ty kontakty?

Lakovat jsem zatím nic nenechával, ale viděl zprasený laky na 306, 505, 604, kdy ani nezakryly těsnící gumy, gumy oken apod. Takže jestli něco půjde do laku, tak jedině komplet odstrojený.

No ty disky - dokupoval jsem je, ale taky jsem je na 505 moc neviděl. Hlavně jsou to 14\" a moc se mi líběj. Pak byli ještě 14\" takový špicový, co jsem měl na kombíku 505, bohužel jsem ho s nima prodal. :(

Ty 8 paprskáče jsou 15\" a byli na 505 a 604. Pak na 405 to byli už jiný, s jinou roztečí ale stejným vzorem.

Film - nevíš co to bylo za film? Nebyl to náhodou v pondělí \"Policajt nebo rošťák\"? Chromový rámečky???

Ono starou palubku 505 si musíš zařadit do roku 79, proto je taková.

Filmy - je stránka, kde jsou vypsaný auta v kterých filmech byli, kdybys měl zájem, dám odkaz...

Kde je ta stránka? :mrk

[upravil dne 29/2/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...