Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čím zalepit díru v chladiči (prosím návrhy či osobní zkušenosti)


Marcel505

Recommended Posts

Mám v chladiči díru, chladič už je lepený, ale nevím čím je to zalepené (ale drží to dobře).

Proto se ptám čím tu díru zalepit, aby to chvilku vydrželo.

Co montážní pěna? Lepidla na utěsnění van motorů nebo tak něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Mám v chladiči díru, chladič už je lepený, ale nevím čím je to zalepené (ale drží to dobře).

Proto se ptám čím tu díru zalepit, aby to chvilku vydrželo.

Co montážní pěna? Lepidla na utěsnění van motorů nebo tak něco?

Pěna nee, lepidlo na vany taky ne, jak je ta díra velká , a v kterym místě je. Jinak já to lepil epoxidovou praskyřicí, nebo polyesterovou ta tuhne rychle, Dá se i zahustit plnidlem nebo kovovým práškem a z dobře očištěnýho kovu to nesundáš snad ničím, leda flexou.

[upravil dne 16/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Prodává se to pod jakým názvem?

Díra není velká, někde uprostřed.

Ten polyester se prodává samostatně jako POLYESTER a k tomu dostaneš urychlovač a tvrdidlo. Nebo je to v laminovací soupravě. Jinak pokud je to hodně malý tak u traktoru jsem tam nalil nějakou hnědou sragoru na utěsnění chladičů a byl klid, ale nevim co to bylo, jen vim že značka byla HOLTZ

[upravil dne 16/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Chladiče se co vím letovaly, ale já to nedělal, jen viděl. ;)

Zaletovat se dá někde po obvodu pokud je mosaznej, ale zbytek bývá hliníkovej a to dělají jen specializovaný firmy, cena opravy se rovná asi 2/3 nového chladiče, takže je to o ničem.

Ještě jde tu trubici co teče vyřadit tak že ji nahořa a dole ucvakneš a potom zalepíš nebo zaletuješ ty konce co tam zbydou.

[upravil dne 16/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi tekla voda z chladiče a nebylo poznat kde, na pumpě jsem koupil přípravek na prasklý chladič a ono opravdu přestalo, ale bohužel si nepamatuji název ale v servisu nebo v prodejně náhr. dilů to mají, za zkoušku to stojí a cena byla asi 100kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jlital

Taky mi tekla voda z chladiče a nebylo poznat kde, na pumpě jsem koupil přípravek na prasklý chladič a ono opravdu přestalo, ale bohužel si nepamatuji název ale v servisu nebo v prodejně náhr. dilů to mají, za zkoušku to stojí a cena byla asi 100kč

Jj. funguje to, někdy stačí i hořčice nebo lepidlo herkules
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jlital

Taky mi tekla voda z chladiče a nebylo poznat kde, na pumpě jsem koupil přípravek na prasklý chladič a ono opravdu přestalo, ale bohužel si nepamatuji název ale v servisu nebo v prodejně náhr. dilů to mají, za zkoušku to stojí a cena byla asi 100kč

akorat je otazka, co vsechno to zalepi krome te diry:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: jlital

Taky mi tekla voda z chladiče a nebylo poznat kde, na pumpě jsem koupil přípravek na prasklý chladič a ono opravdu přestalo, ale bohužel si nepamatuji název ale v servisu nebo v prodejně náhr. dilů to mají, za zkoušku to stojí a cena byla asi 100kč

akorat je otazka, co vsechno to zalepi krome te diry:myslim

No jasny, pokud máš zanešený třeba radiátor topení tak se muže stát že se zanese uplně natvrdo a topit už nebude.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si chladič ( mosazný-měděny už si nepamatuju) letoval sám. nejdřív sem to očíistil smirkem a HCL potom nahrubo zacínoval pájkou a nakonec doladil horkovzdušnou pistolí, ale s tou opatrně nebo si to sfoukneš!!!!! výsledek byl super:roker:roker:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: purkmistr

já si chladič ( mosazný-měděny už si nepamatuju) letoval sám. nejdřív sem to očíistil smirkem a HCL potom nahrubo zacínoval pájkou a nakonec doladil horkovzdušnou pistolí, ale s tou opatrně nebo si to sfoukneš!!!!! výsledek byl super:roker:roker:roker

No na oktávce jsem si ho taky letoval, ale byl to ten mosaznej vršek tak to šlo v pohodě, jen to chce pořádnou pájku aby se to prohřálo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší pokud víš kde dírka je tak expoxidový dvousložkový \"stalinovo hovno\".

Na benzínkách a v autodílech se to prodává jako hmota pro opravu děr ve výfuku a nádrži.

To ale není tak kvalitní jak stejná hmota z ADR výbav kamiónů. Ta slouží hlavně pro zacpání děr na návěsech vezoucí tekutiny a jakmile ztvrdne tak je naprosto nezničitelná. Supr věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v hornbachu atp. prodavaj dlouslozkovou plastelinu, asi neco jako epoxid ci co, na ruzne povrchy...zhnetes je dohromady ve stejnem dilu, narves kam potrebujes a az vytuhne, tak je jako kamen...ale popravde nevim kde si prisel na to, ze zavareni hliniku stoji 2/3 toho co nmovych chladic. Novy chladic stoji mnohem vic, diru ti rozumna firma zaletuje tak do tisicovky, zalezi dle chladice. a pokud treba nejde zaletovat, tak ti tu celou vetev uzavrou, kdyz je ta trubka rozpadla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

v hornbachu atp. prodavaj dlouslozkovou plastelinu, asi neco jako epoxid ci co, na ruzne povrchy...zhnetes je dohromady ve stejnem dilu, narves kam potrebujes a az vytuhne, tak je jako kamen...ale popravde nevim kde si prisel na to, ze zavareni hliniku stoji 2/3 toho co nmovych chladic. Novy chladic stoji mnohem vic, diru ti rozumna firma zaletuje tak do tisicovky, zalezi dle chladice. a pokud treba nejde zaletovat, tak ti tu celou vetev uzavrou, kdyz je ta trubka rozpadla

V Novym Městě nad Metují je nějaká firma která to dělá, za opravu chladiče na Volvo 244 chtěli cca 4000,- a novej stál asi 6000,-. Prostě to tak bylo já bych to jinak nepsal;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jlital

Taky mi tekla voda z chladiče a nebylo poznat kde, na pumpě jsem koupil přípravek na prasklý chladič a ono opravdu přestalo, ale bohužel si nepamatuji název ale v servisu nebo v prodejně náhr. dilů to mají, za zkoušku to stojí a cena byla asi 100kč

Dělal jsem to přesně taky tak - něměl jsem ale díru velikou, nedokázal jsem ji přesně ani identifikovat a na to je tento přípravek super. Je lepší koupit takové pevné šupinky, které se nasypou do chladiče než tekutina (bohužel taky neznám název).

Teklo mi to dost, úplně se to zastavilo a na nic jiného to doposud vliv nemělo. Stálo to snad pede.

A taky - oprava za dvě minuty:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...