Michal.B

Vyměna oleje-problem

26 posts in this topic

Když jsem se chystal na vyměnu oleje tak jsem zjistil ze na stistku posledni vymeny nejde rozeznat typ oleje jestli total 7000(pol.synt.) nebo 9000 (syntetika).Da se to nejak zjistit?

já na svoji 406 mám Total 9000 origo... ale je to V6 3litr

Koupil jsem taky TOTAL QUARTZ 9000 5W40.Tohle je moje prvni vymena od koupi tak nevim co tam ten monuli majtel daval.Jestli polo.synt.a ja bych tam dal tu plnou synt.tak nevi co by se stim stalo?

Štítek tam je ale nerozeznam co to je za číslo jestli je to 9000.Jsou jen 7000 a 9000?Na 7000 to myslim nevypada.

Původně zaslal: @re

já na svoji 406 mám Total 9000 origo... ale je to V6 3litr

já na svoji 406 mám Total 9000 origo... ale je to V4 2litr :D:D

bych rekl ze 7000, i kdyz mozna 9000 :D to je prase ten clovek co to psal, proc nemuzou psat normalni tiskaci pismena, kdyz jde o takovouhle vec, az si budou psat poznamky pro sebe at si treba pise egyptskym obrazkovym pismem, ale tohle aby lustil grafolog, ale podle toho tahu ve srovnanim s ostatnima cislicema na tom stitku bych rekl ze to je nepovedena devitka

[upravil dne 17/1/07 Ferry]

Taky bych řekl že by to byla 9,ale jistota je jistota.Mam už koupeny 9000 a nerad bych kupoval zase 7000.Ale pokud tam bude 7000 a ja tam dam 9000 tak nevim nevim.

Původně zaslal: .mycTD

je to urcite 9ka. Sedmicku pise uplne jinak viz stav km

Přesně tak 100% je to devitka

Diky všem za snahu:papa.Tak doufam že to bude 9OOO.Ale Muzete patrat dal.Diky:super

[upravil dne 17/1/07 Michal.B]

Na 100% je to devítka. Prohlídni si jak píše sedmičku a uvidíš, že ta s tou zmatlanou devítkou nemá nic společného...

PS: nemáš ještě náhodou účtenku od té výměny?

Možná se ti to bude zdát jako blbý nápad, ale zkus tu fotku ukázat v lékárně lékárníkovi. Ty jsou zvyklí na takovéto škrabopisy. Za zkoušku nic nedáš. Možná ti i pomůže a řekne, co by to mohlo být.:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

Jinak pro klid v duši se v historii fóra u podobných témat většinou dospěje k tomu, že přechod z TQ 7000 (polosyntetika) na TQ 9000 (syntetika) není problém. Nereagujte na mne prosím, že to není pravda, pouze upozorňuji, že to tu bylo řešeno.

Sám mám TQ 9000 a až budu mít větší spotřebu oleje (do toho nepočítám momentálně děravý intercooler :)) dám tam hustší TQ 7000.