Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TAK JSME BOURALI 405 T16 :-( I S FOTKAMA A UŽ JE I ZNÁMÁ ŠKODA...... 125 000,- :-(((((((((


Autoškolič Dodo

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

125tis je celková škoda, a pojišťovna je (kupodivu) ochotna proplatit fakturu na 85tis. Pokud by to bylo rozpočtem, nedá podle mě ani to... ale třeba jo.

co Ty vis, treba maji taky radi lvici kocarky :mrk:mrk:mrk :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to neprekvapilo take , kdyz je auto ve vinikajicim stavu a dolozi se ze auto prodelalo opravy za vetsi castku tak je pojistovna ochotna dale toto auto potporit castkou 85t . Na te me 405 4x4 SR byla skoda urcena na 130t pojistovna dala totalku a vyplatila 60t , byl to rok 90 , stalo se to pred 2 lety .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v utery se jede do Ceskych Budejovic pro vsechny dily. Jsou tam dovezeny originaly primo na T16 ale jeste se bude muset priobjednat komplet rizeni. Praskla na nem nejaka hlinikova kostka,ci co a i kdyz by se pry dala zavarit, tak objednavaji novy cely rizeni. Na toto auto to vyjde na 39 000,- bez DPH. Je uz objednany a ceka se na dodani :myslim:myslim:myslim

Jinak to auto je pojisteny na castku 135 000,- za co jsem to koupil. Tim,ze ho mam 1,5 roku odecetli nejaky procenta a do tech se ma servis vejit. Byli schopni se vejit pred tim do tech 85 000,- a opravit to. Praci si samozre neuctuji, takze je to jen cena dilu,klempire a laku....

A ten kluk, co boural ma na to uz pro vsechny pripady pujcenych 150 000,- (to jeste nevedel,jak to bude s pojistovnou). Asi je nebude potrebovat,protoze se domluvil se servisem, za to co bude nad castku, co proplati pojistovna doplati servis a bude mu to strhavat z vyplaty.

Je to sice znamej, ale nic ze me nema. Nejse buhvijaci kamosi. Proto si opravdu cenim tohoto pristupu. Jsme lidi a ne stroje. Udelali blbost a plati za to. Spousta lidi tu blbost udela a chce se z toho vyvliknout....... Proto pred nima v tomto smekam......

Za pripadne chyby se omlouvam. Pisu to z mobilu a neni to nic moc :bojim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to s tebou plně souhlasím a taky smekám k přístupu zaměstnavatele (servisu) k zaměstnanci. Zřejmě je kluk dobrý a své práci rozumí a tak se jej nechce servis zbavit. A pro ty díly jedete do HS Peugeot v Č.Budějovicích? :myslim:myslim:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Tak jak jsem psal včera tam byl na to mrknout pojišovák....

Je to sen..... Vyčíslil škodu na 125 000,-. A to není nic s podvozkem, ani není \"hejblá kastla\". Jen plechy.

A proč taková suma?

Je to cena originálních náhradních dílů na Peugeot 405 T16 a to krytu zrcátka,předního blatníku, 2x dveře, nárazník, víko kufru a zadní stěna kufru. Nic tam z klasické 405 prý nejde. Je to všechno trošku jiný. Shoduje se to jen s 405 Mi16 4x. Takže ti co mají tyto auta, hlavně nebourejte...... Je to mastný. On to ten pojišovák hodil jako TOTÁLKU.

Nebo se musí vejít do 85 000,-. Víc prý neproplatí. Takže zbytek bude doplácet servis + mě zaplatí opravu, s kterou jsem tam dojel. Je to jeden ventil, kterej i s prací stojí 7000,-.

Myslím, že je to fér jednání. Na nic mě neukecávali, že by se dalo použít to či ono. Prostě jen origo díly......

Leda prdlačky. Ty dveře se liší jen a pouze v tom, že mají díry pro boční lišty, kdežto \"obyčejné\" dveře je nemají - to je jediný rozdíl. Takže dveře z \"oybčejného\" modelu nakrásně použít lze (naopak použít dveře z toho Mi na \"obyč\" model je problematické, protože by se ty díry musely zavařit). To je úplně stejné jako 205 - 205STI - to má taky \"jiné\" dveře.

Včíslená škoda mě vůbec nepřekvapuje, na 205 jsem měl vyčíslenou stejnou. Nicméně bych si to nenechal likvidovat jako totálku, pokud je možnost.

Dovedel jsem se, ze u T 16 a Mi 16 v provedeni x4 jsou jine panty techto dveri. Nejdou pouzit. Divili se i v servisu, proc, ale je to tak. Nejsou to jen ty listy.....

[upravil dne 20/1/07 Autoškolič Dodo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Tak to s tebou plně souhlasím a taky smekám k přístupu zaměstnavatele (servisu) k zaměstnanci. Zřejmě je kluk dobrý a své práci rozumí a tak se jej nechce servis zbavit. A pro ty díly jedete do HS Peugeot v Č.Budějovicích? :myslim:myslim:super

Nevim, kam pro to jedou, krome mesta.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

:xvul to je ten servis, co se tu na nej vzdycky plivalo?

Ano, jak mě objednávali lanko spojky 2 týdny \"z francie\".

Každopádně to správně všechno probíhá, ale taky nevím jestli jím zbývá jiný řešení a vyvlíkat se z toho asi moc smyslu nemá protože u soudu by bylo všechno jasný.

Před pár dnama sem tama jel a cedule pořád leží, jen nechápu co s tím autem tam vymýšlel když tam bývá relativně rušno.

Osobně by mě strašně štvalo, že takovej vzácnej jousek takto dopadne hlavně kvůli tomu, že to nikdy nebude \"ono\".

Ale držím palce aby to pak vypadalo jako kdyby se nic nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

:xvul to je ten servis, co se tu na nej vzdycky plivalo?

Ano, jak mě objednávali lanko spojky 2 týdny \"z francie\".

Každopádně to správně všechno probíhá, ale taky nevím jestli jím zbývá jiný řešení a vyvlíkat se z toho asi moc smyslu nemá protože u soudu by bylo všechno jasný.

No... a co kdyby se z toho chteli vyvlikat? Solidni pravnik a 1-2 roky tahanice u soudu o \"par\" korun a zcela jasnou vinu... mezitim by z kocarku byl srot :roll a Dodo by byl na tu dobu bez auta :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

:xvul to je ten servis, co se tu na nej vzdycky plivalo?

Ano, jak mě objednávali lanko spojky 2 týdny \"z francie\".

Každopádně to správně všechno probíhá, ale taky nevím jestli jím zbývá jiný řešení a vyvlíkat se z toho asi moc smyslu nemá protože u soudu by bylo všechno jasný.

No... a co kdyby se z toho chteli vyvlikat? Solidni pravnik a 1-2 roky tahanice u soudu o \"par\" korun a zcela jasnou vinu... mezitim by z kocarku byl srot :roll a Dodo by byl na tu dobu bez auta :roll

To je pravda, ovšem kdyby k tomu došlo tak čím oni se budou obhajovat? Tím že jím dal někdo do ruk moc silný auto? :)

Mají servisy povinnost být pojištění jako třeba cestovky nebo jako náklad kamionu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servisy nemusejí být pojištěný, nicméně obvykle jsou. Ale ne na zkušební jízdě, to nikdo nepojistí, protože dle pojišťovny s tím nemá kdo jezdit, leda tak po dvoře. Pouze pokud máš živnost - testování něčeho za provozu, jsou ochotni se s tebou domluvit na jedné trase a tu nějak zrizikovat. Prostě neřešitelné, někdy s tím servis prostě jet musí, ale riziko je to šílené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

:xvul to je ten servis, co se tu na nej vzdycky plivalo?

Ano, jak mě objednávali lanko spojky 2 týdny \"z francie\".

Každopádně to správně všechno probíhá, ale taky nevím jestli jím zbývá jiný řešení a vyvlíkat se z toho asi moc smyslu nemá protože u soudu by bylo všechno jasný.

No... a co kdyby se z toho chteli vyvlikat? Solidni pravnik a 1-2 roky tahanice u soudu o \"par\" korun a zcela jasnou vinu... mezitim by z kocarku byl srot :roll a Dodo by byl na tu dobu bez auta :roll

To je pravda, ovšem kdyby k tomu došlo tak čím oni se budou obhajovat? Tím že jím dal někdo do ruk moc silný auto? :)

Mají servisy povinnost být pojištění jako třeba cestovky nebo jako náklad kamionu?

Tak to uz ti nepovim, ale klasicky zaver by mohl byt - mechanik si zahraje na chudaka, vykaze pravedelnou mzdu trochu nad minimem (mezitim se zbavi nebo prevede majetek na manzelku/rodinu) a soud mu ulozi splacet castku 500-1000Kč mesicne, protoze vice si nemuze dovolit... (teda v pripade, ze by to nevzala pojistovna, resp. tohle muze byt ta castka, ktera bude chybet do opravy)... a nez mechanik nastrada na opravu, tak je zase min. rok v pr.... :grr

Takhle to hold u nas chodi se vsim... bohuzel :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...