Sign in to follow this  
Followers 0
iman

kola do A

24 posts in this topic

Zdravím všechny, na přední nápravě kola do A, poradí někdo, odklon kola, nebo něco jiného?

Nepředpokládám že budeš vědět všechno ale je vhodný uvést o jaký auto jde když chceš o něm něco zjistit.

Peugeot 205 , ještě ho nemám, ale co si pamatuju r. 92, motor 1.1, tuším 40kw, serviska

všecno vypadá dobře až na tu p. nápravu, kola lehce sjetá uvnitř...

A je to viditelně hodně do A nebo spíš jenom sou ty gumy sjetý?

Asi by bylo dobrý udělat geometrii, nejspíš budou tlumiče hin.

Víc asi řeknou 205káři.

Do dvou sekcí nedávej stejnej dotaz, do servisu ale směřuje nejvíc prohlížení tak tady určitě dostaneš rozumnou odpověď.

Spíš bych ale řekl že zítra protože v neděli je tu tak trochu mrtvo.

Jinak si přečti pravidla http://www.peugeot-club.com/forum/faq.php?page=forumrules

Nejdůležitější je jasně popsat dotaz už v předmětu třeba \"P205 - kola jsou do A\".

Původně zaslal: Fusion

Víc asi řeknou 205káři.

Opravdu by mě velmi zajímalo, jak na 205 \"uděláním geometrie\" takto zásadně změníš odklon, který není seřizovatelný. A ještě více by mě zajímalo, jaký vliv mají \"tlumiče hin\" na geometrii.

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Fusion

Víc asi řeknou 205káři.

Opravdu by mě velmi zajímalo, jak na 205 \"uděláním geometrie\" takto zásadně změníš odklon, který není seřizovatelný. A ještě více by mě zajímalo, jaký vliv mají \"tlumiče hin\" na geometrii.

Ajaj sem si zas dovolil něco napsat.

Tak mu odpověz když to víš. Já o 205 vím houby.

Až na to, že se to netýká jen 205, ale většiny aut s McPhersonem vpředu...

iman: to auto je bourané, nebo bylo bourané? Ty kola jsou viditelně do A, nebo si to jen myslíš? Jel jsi v tom, nebo jsi to jen obhlížel?

Pokud to není zbořené, a kola takhle šmajdají, budou to pravděpodobně jen ramena (resp. jejich silentbloky, ale stejně je spíš budeš měnit celé). Pokud tedy není něco ohnuté či zlomené, ale pak by to asi nejezdilo...

1. Mel jsem na Felde kolo(teda jen jedno) do A z duvodu navaleneho tlumice. Po vymene ok.

2. Mel jsem na Alfe kola do A jako prase(obe) a gumy se pri sbihavosti dle tabulek sjizdeli uplne rovnomerne.

[upravil dne 14.1.07 .mycTD]

Jel jsem v tom, nikam to netáhlo ani při silném brzdění, při přejezdech nic neklapalo, gumy

jsou na hranici životnosti a jsou jen lehce sjeté na vnitřní straně, při větší rychlosti v zatáčce se auto chovalo normálně. Jsem rozhodnutý ho vzít. Nechám udělat geometrii popř.

otestovat tlumiče a uvidím. Všem dík..

S tou geometrií neuděláš špatně, jednak to nestojí takový peníze a taky budeš mít proměřeno zda nemáš z auta vrtuli nebo je jedna strana kratší než druhá.

Na tvém místě bych to auto prodal co nejrychleji dokud stojí na kolech. Asi máš poškozenou nápravu a ohlé tlumiče. Ještě bych zkusil zajet na STK tam ti řeknou, zda to auto bylo bourany? Jinam bych já osobně na nic nečekal a rychle se auta zbavil dokud jseš na živu. Raději nejezdi moc rychle nebo vůbec to auto může být životu nebezpečné do doby než ho někdo opraví.:myslim Myslím si že máš velkou závadu:bojim

Původně zaslal: citron1

Na tvém místě bych to auto prodal co nejrychleji dokud stojí na kolech. Asi máš poškozenou nápravu a ohlé tlumiče. Ještě bych zkusil zajet na STK tam ti řeknou, zda to auto bylo bourany? Jinam bych já osobně na nic nečekal a rychle se auta zbavil dokud jseš na živu. Raději nejezdi moc rychle nebo vůbec to auto může být životu nebezpečné do doby než ho někdo opraví.:myslim Myslím si že máš velkou závadu:bojim

A tobe rikaj asi blesku , vid ;) on se tady pta proto ze to auto chce koupit. Ne ze by ho mel a to ze ma vpredu kola do A to neznamena ze by s tim nemohl jezdit rychle . Proste to bud bylo bourany (ale kdyz pise, ze to nikam netahne ani pri brzdeni) a nebo proste nake vule v ulozeni ramene ci ohlej McPershon. Nejlepe by udelal, kdyby s tim pred koupi zajel do servisu , aby se na to podivali.

[upravil dne 15.1.2007 pkot]

Máš pravdu, teď jsem se šel podívat na svoje autíčko a levé kolo vudši karoserii mám taky do A a to druhe zas do V. Tak mě napadá zda to je normální či zda mám nějakou závadu. Stojím jednym kolem na chodníku. Včera jsem projel velkou díru tak asi mám poškozenou nápravu:o

Původně zaslal: iman

...

gumy

jsou na hranici životnosti a jsou jen lehce sjeté na vnitřní straně, při větší rychlosti v zatáčce se auto chovalo normálně. Jsem rozhodnutý ho vzít. Nechám udělat geometrii popř.

Nebo někdo špatně nastavil sbíhavost, ale jestli jsou \"jen lehce\", tak bych nedělal tolik povyku.

Původně zaslal: iman

Jel jsem v tom, nikam to netáhlo ani při silném brzdění, při přejezdech nic neklapalo, gumy

Takže jsou při pohledu zpředu na auto stojící na rovině přední kola viditelně do A, a nebo jsou jen lehce sjeté vnitřní hrany, a kvůli tomu si jen myslíš, že jsou do A? To je dost zásadní rozdíl! Pokud jsou ty kola skutečně do A - a tedy mají viditelný negativní odklon - je na autě něco špatně (ohnutý tlumič, utržené silentbloky, či už jsem dokonce viděl chybně koupená ramena - ze 309). Pokud si to jen myslíš, pouze na základě sjetých vnitřků, tak to může být způsobené i jen příliš velkou rozbíhavostí (a odklon je pořád ještě v plusu, jen je hraně, protože se s seřizováním sbíhavosti trochu mění).

Pokud si to jen myslíš, a na té nápravě nic netluče, mělo by stačit jen stáhnout sbíhavost, nicméně když si necháš změřit celou geo, uvidíš i ten zbytek, jestli sedí. Mimo sbíhavosti se dá seřídit ještě záklon - výměnou podložek na stabilizátoru - ale to se běžně nedělá, pokud to není zbořené.