Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradite s kuchyni?


Vvitty

Recommended Posts

Čau! Když už se tu řeší kuchyně... Chtěl bych se trochu poradit ohledně kuchyňské linky. Byl jsem se inspirovat v Ikea, ale kolega z práce mi poradil, abych spíše hlídal různý slevy na netu a pokusil se to poskládat z různých zdrojů, pokud na to nespěchám. Prý tímto způsobe ušetřil pár tisíc navíc. Mám už vše potřebně kromě pár maličkostí a dřezu. Máte někdo srovnání mezi nerezovým a granitovým dřezem? Vlastnosti a rozdíly jsem už načetl, ale jde mi spíš o to, jestli má smysl kupovat drahej granit, když máme doma myčku. Využití by našel akorát pro drobný nádobí a občasný mytí. Mívali jsme nerez a byl jsem s nim vždycky spokojenej, ani jsem ho nepoškrával... Docela se mi zalíbil třeba tenhle - obrázek . Když už, tak bych koupil nějaký podobný, levnější. Narazil jsem ale na pár lidí, kteří tvrdí, že se jim granit hůř čistil, co je na to pravdy..? Ocet nefunguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky máme granit a občas je tam nějaká mapa vidět, ale vyčistit to jde. Nejhorší bylo, když se ucpal odpad a já ho polil nějaký silným čistícím prostředkem. Byla tam světlá skvrna, s kterou si už poradil jen brusný papír (pod vodou) :-)

Jo, a jsem rád, že je dřez  takhle velký, i k myčce se takový hodí...

43d6bf9fda27f393cfd69a1c6b80db3e.jpg

Upraveno uživatelem parizov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2016 at 12:36, Péťa napsal:

Hmmm, granit máme (měli jsme) poměrně světlý a teď už světlý není... Asi jsme prasata...

Taky jsme si připadali jako prasata než nám moje tchyně koupila zázračnou pastu. Na bílém dřezu se ty fleky od kafe hodně vyjímaly a už to asi nemohla vydržet... Docela to ale zafungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme skoro stejný jako Parizov od Franke,  jen navíc s ovládáním uzavírání odpadu a i po 12 letech bez problémů a vady na kráse. Nezapomeň že dřez není jen na nádobí, ale také třeba na čištění zeleniny a podobně,  takže myčka je fajn hned po pračce,  ale poradny dřez je potřeba vždy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu dřezu. Kupoval jsem ho v Praže v jednom, dnes již zrušeném obchodním domě, za polovinu obvyklé ceny. Ptal jsem se na kvalitu a prodavač mě ujistil, že je výborná. Že jim dokonce jednou spadly dřezy z nejvyššího regálu (cca 5 m) a OK. Teprve po zaplacení mi došlo, proč byl teda tak levný... [emoji1]

Ale po asi čtyřech letech je stále v pohodě, narozdíl od původního nerezového, který byl samý důlek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 9. 2016 at 16:26, Palak napsal:

Taky jsme si připadali jako prasata než nám moje tchyně koupila zázračnou pastu. Na bílém dřezu se ty fleky od kafe hodně vyjímaly a už to asi nemohla vydržet... Docela to ale zafungovalo.

Ok, tak to by snad mělo pomoct. Někde jinde jsem zase četl, že ten samej problém je i s vodním kamenem, na kterej je taky zase další přípravek, tak si tak říkám, kolik dám ve finále i za tyhle krávoviny... :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 8 měsíců později...
  • O 4 týdny později...

Když je dřez jenom občas na pár kousků, tak asi nemá cenu pouštět se do něčeho dražšího. Na druhou stranu záleží, jak chcete, aby kuchyň vypadala. My máme nerez a myslím, že úplně stačí. :) I když na druhou stranu jsem taky pokukovala po granitu. Ta černá má něco do sebe. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...