Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Radimo

oranžová kontrolka s kolečkem ??????

12 posts in this topic

nazdar chlapi,sem tam mně problikává oranžová kontrolka na 406 kombi,většinou když dobržďuju, nevíte co to znamená?

desky jsem měnil ve středu a kotouče taky,já si taky myslel že to bude ono :myslim

Máš dost brzdový kapaliny???

jo kapaliny je taky dost mezi min. a max. snad to stačí,ty staré desky měli asi ještě skoro cenťák tak nevím proč to problikávalo

jo a někdy se stane že mně to na křižovatce chcípne,nemůže to nějak s tím souviset?

Ještě drobnost - kontroloval jsi jen předky nebo i zadky??? U dodávky se mi paradoxně rychleji sjíždějí zadní desky (je fakt, že je více méně neustále přeložná - ale překvapilo mě to), v Tvém případě můžeš mít třeba 2 nebo 3 sadu předních destiček a zadní už se tedy též sjely (nepíšeš počet km). Jinak to vidím na návštěvu u autoelektrikáře a hledat blbej dotyk (což je libová a všemi oblíbená činnost)

[upravil dne 12/1/2007 Medvěd]

Pokud to předtim nedělalo a teď jo, může se ti ten kontakt někde dotýkat kostry (občas jde špatně zacvaknout) nebo se ti někde prodřela izolace.

Chcípání na křižovatce s brzdama nesouvisí, napiš co máš za motor (benzín/diesel)...

mám 1.8 benzin(66kw),je fakt že zadní brzdy jsem nekontroloval,ale jsou tam bubny,takže předpokládám že tam žádné čidlo nebude

Na zadních brzdách bývá málokdy (nebo spíš vůbec).

To chcípání může ovlivňovat víc věcí- aut. sytič, krokový motorek (pokud ho máš), teplotní čidlo, Lambda sonda, vypadlá podtlaková hadička... Záleží i na tom, jestli studenej nebo teplej, jakej je běžně volnoběh (drží, kolísá...).

ten volnoběh někdy zakolísá,zatím mně to chcíplo jen 3x,auto mám půl roku

Zadní brzdy, jak kotouče tak bubny signalizaci opotřebení nemají.

To kolísání může způsobovat vadnej krokovej motorek volnoběhu nebo čidlo sání. Už se to tady hodně probíralo tak si to dej vyhledat. ;) ;) :papa