Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tažné zařízení


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Mam takový dotaz, kamoš říká že tažný zařízení musí mít odmontovanou kouli pokud netáhnu vozík, já se na to ptal u výrobce a tam mi řekli že toto není odnímatelný tažný zařízení a že ho nemusím sundavat, on tvrdí že pokud poškodím někomu auto, např. při ťukanci tak to dostanu k uhradě i když nebude vina na mé straně, protože pokud by tažný bylo sundaný tak by k takový škodě nedošlo. Jak to je? Musí se sundavat i toto tažný který je na dvou šroubech??

[upravil dne 11/1/07 Radek Hurvajz]

post-0-14109595162195_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

dej se do hledání už se to bralo zde.Hovoří se jasně demontovat jen bez použití nářadí a nehledě bys musel použít nové matice

Dobrá tedy, mě právě nabízeli ten střed za 1000,- kč, jen se to přehodí a pak je to na ten bajonet a kličku, zdálo se mi to zbytečný to kupovat. A teď mě ten známej straší nějakou vyhláškou:o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

napr koktavka ma kouli kterou nastrcis zatocis ale koule je prakticka kdyz do tebe nakej vocas zezadu narazi:D

No právě že on mi tvrdí že bych v tomhle případě musel hradit škodu, mě se tomu nechce věřit. Je to policajt a tvrdí že u nich v Brně to pokutujou. Podle mě je to blbost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

napr koktavka ma kouli kterou nastrcis zatocis ale koule je prakticka kdyz do tebe nakej vocas zezadu narazi:D

Mam takisto tazne na sruby a uz mi raz zachranilo zadok ked jeden chlapik nedobrzdil na mokrej ceste a vpalil do mna. Odniesol si to jeho preliaceny a presknuty naraznik a mne nepraskla este ani krytka na guli :D:D:D

Zaujimalo by ma co by sa stalo keby tam tazne vtedy nebolo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

napr koktavka ma kouli kterou nastrcis zatocis ale koule je prakticka kdyz do tebe nakej vocas zezadu narazi:D

Jistě, koule je hrozně praktická, když do tebe někdo narazí - hlavně tím, že místo poškození nárazníků, které se snadno vymění a ještě k tomu je zaplatí pojišťovna a vydělá se tak na tom, se náraz přenese rovnou do nosných částí, kde způsobí mikrotrhliny příp. deformaci nosníků, a pojišťovna zaplatí leda howno, prtože nárazník zůstane celej. To je opravdu velmi praktické :/

Přesně z tohoto důvodu mám kouli sundanou, když nepotřebuju nic tahat, a to mám šroubovací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ze na SK je to asi tak toto tazne na matice je pevne a ma ISO 50 dolezita vec mne sa tiez nepacilo na aute tak som ho dal dole a prva dopravna hliadka mi naparila 500 sk a musel som ho namontovat na mieste inac by bol fuc technicak

Odnimatelne su na bajonet pre istotu aj tu som zabudol dat dole a rakusaci mi naparili 100 euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopravní hlídku bych s tažným poslal leda tak do pr...., a už vůbec bych si za to nenechal dát pokutu. Kouli mám sundanou i s držákem, a vůbec ji s sebou nevozím. V druhém autě je dokonce zapsané tažné, a vůbec na autě fyzicky není, ani jeho kousek :) a nikdo nikdy neřekl ani popel. Naopak když mě jednou zastavili poté, co jsem odvezl vlek a na autě koule byla, tak policajt zkoumal, jestli je zapsaná, ale když tam koule není, nikdy se neptaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tady to máte

http://www.autojh.cz/tazne-zarizeni.htm

a to je to naše

\"bez označení\" 2 šrouby ze strany

tažné zařízení s čepem na dva šrouby ze strany. Jedná se o nejběžnější a cenově nejvýhodnější provedení pro osobní vozy. Rozteč otvorů, délka a zalomení kulového čepu se liší v závislosti na typu vozu a provedení tažného zařízení. Podle nové legislativy (od 1.7.2001), která plně přejala evropské normy EU 94/20 a EHK 55 tento spoj již není považován za odnímatelný. Pokud nezakrývá registrační značku vozu, nemusí být kulový čep odejmut.

Takže pánové těpic:papa

Přesně tak.

P.S.: Kámoš mě přesvědčoval, že mi tažný značku zakrejvá (sice ano, ale jen cca 1 cm odspodu a pod nálepkama TK a ME :D), ale policajti si nikdy nestěžovali.... Co člověk, to názor, ale platí to, co sem napsal komisar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tady to máte

http://www.autojh.cz/tazne-zarizeni.htm

a to je to naše

\"bez označení\" 2 šrouby ze strany

tažné zařízení s čepem na dva šrouby ze strany. Jedná se o nejběžnější a cenově nejvýhodnější provedení pro osobní vozy. Rozteč otvorů, délka a zalomení kulového čepu se liší v závislosti na typu vozu a provedení tažného zařízení. Podle nové legislativy (od 1.7.2001), která plně přejala evropské normy EU 94/20 a EHK 55 tento spoj již není považován za odnímatelný. Pokud nezakrývá registrační značku vozu, nemusí být kulový čep odejmut.

Takže pánové těpic:papa

Tak teď mam jasno, našel jsem něco podobnyho ale nebyl tam odkaz na novou legislativu a evropskou normu, teď je to jistý. Díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: purkmistr

Teď jsem z toho jelen. Mám 306 break + bajonet tažné BOSAL a zrovna včera sem se bavil s policajtama jestli tažný musím sundávat. Prý už se nemusí! kde je tedy pravda? :myslim:myslim:myslim

Koukám že co policajt to názor, taky by si to mohli v těch hlavách trošku sjednotit. Odnímatelný tažný by mělo být sundaný pokud netáhneš vozík. To jsem si teda myslel dosud, a ted teda sem taky jelen:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně s tebou souhlasím a tvůj typ tažného zařízení se nesundavá a to z důvodu, že k němu potřebuješ další mechanický nástroj tjz. klíč a musíš použít fyzickou silu k překonání určitého odporu, jenž je kladen při povolování matek na šroubu. Já mám na svém P 406 taky ten typ tažného zařízení. Při poškození tažného háku, tak ten vyměníš asi za 500,-Kč. Kdežto u bajonetového uzávěru, musí se vyměnit celé zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

Mno pravdupovediac mam take iste tazne a ja mam tu gulu v kufri ;)...pre istotu

Su aj tazne zariadenia, ktore sa davaju odmontovat bez pouzitia naradia?

Ahoj,no já mám sundavací tažný a to se jen nastrčí ta koule s takovým vodícím forychtungem a z boku to má zacvakávací pojistku,ale nic otočnýho,když to chci vyndat tak zmáčknu na boku takovou páčku a je to venku.Nevím jestli to pomůže,ale v techničáku mám označení : Třída A50-X 2236 (netuším co to znamená ).Měj se a čus bus.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Náhodou jsem sem zabrousil a odpověď na tuto otázku znám:

Tažné zařízení, pokud není vlečen přívěs, musí být demontované pouze tehdy, pokud se jedná o tzv. beznářaďové upínání tažné koule. Pokud je tato připevněna šrouby a k jejímu odejmutí by bylo potřeba nářadí, tak se odnímat NEMUSÍ (kdo chce,může si ji oddělávat, ale může i zůstat namontovaná).

Co se týká toho zakrývání registrační značky:

TZ samozřejmě RZ zakrývat nesmí, ale vzhledem k tomu, že TZ bývají schvalována pro montáž na určitém voze, tak je záležitost spíš schvalovacího úřadu, pokud nějaké TZ schválí a ono potom překrývá značku. Problém by nastal pouze v případě, že by RZ byla namontovaná jinde, než je připraveno od výrobce auta.

[upravil dne 29.3.2008 ICEMAN]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...