Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Seřízení vzduchu na 605 SRi - Help


TiborTeam

Recommended Posts

Komplet jsem rozebral, vyčistil, a složil přívod vzduchu do motoru. Kousek nad poťákem je jediná tryska viz. obr., docela tlustá :-) Zajímá mě co se tím šteluje a jak se to našteluje. Při skládání jsem to zašrouboval a povolil o 2 otáčky, od oka :-)

post-0-14109595160635_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě bylo řečeno že se tím seřizuje bohatost.. :papa a myslím že ano, ten samý princip je na Jawě.. :D Seřizuješ tím vzduch, má to efekt hlavně na volnoběh.. No novějších klapách je již tento otvor zaslepen..

ten ošroub \"škrtí\" tuhle dírku

luft1.jpg

edit: našel jsem i na fotkách, je to jasně vidět.. :papa

Stará klapa se seřízováním ........................................... a nová bez

staraklapa.jpgnovaklapa.jpg

a jo tím jsem chtěl vlastně říct, že to moc vliv nemá.. :D Ale já ji původně měl taky dvě otáčky od zavřené polohy.. S novou klapou je teda uzavřená a rozdíl žádný.. :D

[upravil dne 11.1.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

mě bylo řečeno že se tím seřizuje bohatost.. :papa a myslím že ano, ten samý princip je na Jawě.. :D Seřizuješ tím vzduch, má to efekt hlavně na volnoběh.. No novějších klapách je již tento otvor zaslepen..

ten ošroub \"škrtí\" tuhle dírku

edit: našel jsem i na fotkách, je to jasně vidět.. :papa

Stará klapa se seřízováním ........................................... a nová bez

a jo tím jsem chtěl vlastně říct, že to moc vliv nemá.. :D Ale já ji původně měl taky dvě otáčky od zavřené polohy.. S novou klapou je teda uzavřená a rozdíl žádný.. :D

:myslim

Nějak tak jsem uvažoval ...

A není nahrazeno možností seřizovat poťák klapy ?

Já mám totiž potenciometr napevno, bez možností pootočit .....

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: TiborTeam

A není nahrazeno možností seřizovat poťák klapy ?

Já mám totiž potenciometr napevno, bez možností pootočit .....

:myslim

:o jak bez možností pootočit??? v tom úchytu musí být podlouhlá díra na otočení.. vit blbé foto.. pot.jpg

ale mi teda potenciometr nějak nefunguje jak má.. :myslim (nevím jak má fungovat, přece jen dává ECU vědět, jestli nemáš vůbec přidaný plyn nebo jestli máš plyn až na podlaze..) Když ho za chodu odpojím, tak to nemá vůbec žádný vliv.. Jednu dobu jsem ho odpojený mít musel, protože mi to salo falešný vzduch a ECU se z toho mohla zbláznit :o Otáčky co sekundu vyběhly na 2500rpm, pak zasáhla ECU (protože potenciometr ukazoval polohu bez plynu) a jako by vypla zapalování a motor spadl na 500rpm, zakuckal a zase 2500rpm a pořád dokola.. :D Sem ho odpojil a byl klid.. (až na to, že s tím falešným vzduchem byl nejnižší volnoběh 1800rpm..) Teď když to těsní, tak odpojení nemá žáden vliv na chod motoru.. Takže nastavením potenciometru nijak volnoběh neovlivníš.. A jestli jsem to pochopil správně, tak ten šroubek na bohatost mají motory bez lambdy s neřízeným katalyzátorem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi taky na volnoběh..

sroub.jpg

edit: protože kdyby jsi seřizoval volnoběh dorazem klapy, při zvýšení ji trochu otevřel, tak by ti právě ten potenciometr ukazoval bludy, pokud je natvrdo.. Proto se musí volnoběh seřizovat přídavným vzdušníkem.. Ten šroub na doraz první komory škrtící klapy je od výroby zalepen záslepkou..

[upravil dne 12.1.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...