Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Policista srazil 13-ti letou dívku na přechodu a kolegové chtěj hodit vinu na ní!!!!


KoudaK

Recommended Posts

Tezko rict, jak to bylo .. Pokud pisou, ze auta v protismeru zastavila, tak to muze znamenat, ze vbehla policajtovi primo pod auto, protoze videla stojici auta na druhy strane. Ale to je tezky hadat .. kazdopadne tohle jednani me u PCR nijak zvlast neprekvapuje :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DD

Tezko rict, jak to bylo .. Pokud pisou, ze auta v protismeru zastavila, tak to muze znamenat, ze vbehla policajtovi primo pod auto, protoze videla stojici auta na druhy strane. Ale to je tezky hadat .. kazdopadne tohle jednani me u PCR nijak zvlast neprekvapuje :(.

JJ , že auta v protisměru zastavila je poněkud jedno. Navíc auta v protisměru nemají brzdová světla.

Ani jeden z nás u toho nebyl... chodec nemá absolutní přednost a kolikrát to podle toho vypadá.

Policajti jsou ... a kolikrát to podle toho vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chudak holka, chodci se nekdy chovaj divne az arogantne, ale pokud ji auta naproti videli a zastavila a on ji popovezl na kapote 30 metru, tak to asi neni zcela v poradku.

A navic pokud by se neco takoveho stalo, tak policajt nepolicajt by se aspon mel omluvit.

Lidi jsou svine a prasata, dneska me mimochodem taky za za zadama prosvistelo auto a kdyz jsem se otocil leza na zemi srazena babka. Mladej typek predjel na plny care babku co jela na kole. A potom co ji predjel hodil misku do zakazu vjezdu, babku srazil zadnim kolem a ani nezastavil. Nastesti mela babka jen odreny koleno. Typek odjel o 500 metru dal a kdyby ho neprivedl ridic avie co jel za babkou, tak by se asi neobtezoval se zajit podivat se co se stalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už se tu řešilo nespočetněkrát..... občas se jako dobytci chovají jak chodci, tak řidiči .... vytratila se elementární slušnost a i kdyby to bylo jak chtělo, omluvit se ten cajt měl...... ad přechody: třeba v Praze jsou přechody dost průserová záležitost a to především proto, že s parkováním je potíž a tak dost často zaparkovaná auta nedodržují předepsanou vzdálenost - takže pak jedete, vidíte přechod, ale přes zaparkované SUV nebo dodávku chodce nevidíte do poslední chvíle. Vždycky vykoukne hlavička, noha a šup - máte ho pod autem....tohle je zrovna věc, kterou bych nemilosrdně stírala.

Btw. naprosto SUPER jsou \"nově\" instalované přechody s osvětlením v Dejvicích kouse od kulaťáku!!! Přechod je OSVĚTLEN, a zároveň jsou na něm umístěna LEDky přímo na vozovce, které se rozsvítí, pokud se k přechodu blíží chodec. Tuhle věc propaguje v ČR sdružení Bezpečná jízda a já jim za to tleskám...:potlesk:potlesk:potlesk

Bohužel, svícení nesvícení, pokud někdo ve městě jede rychle a pohybuje se v zóně, kde jsou chodci, koleduje si o malér...

[upravil dne 11/1/07 Netopýrka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O vině či nevině asi bude muset rozhodnout někdo jiný než my tady nebo její otec, který u toho taky nebyl. Řidič je vždy spoluviník-vzhledem k tomu, že to má předvídat, zvlášť u přechodu, ale vina opravdu může být i na straně té dívky. To že tam nebyla brzdná dráha nasvědčuje vážně tomu, že ji neviděl, že mu tam buď vběhla nebo on si ji nevšiml, páč se věnoval něčemu jinému. V žádným případě jej neobhajuju, ale zase ho nechci odsuzovat na základě článku, ve kterém je většina informací brána od otce postižené a ten není v téhle situaci rozhodně nestraný. Tudíž pravda může být někde trochu jinde (a nebo je to tak jak se píše). Jeho chování (pokud takové vážně bylo), rozhodně není lidské, ale kdo ví jak se zachová on, když se mu stane něco podobného. Ten policista nemusel být arogantní, pouze byl třeba v šoku a jednal podrážděně....ale ihned ho zde odsoudit jako zločince a šoupat ho na oprátku jako Sadáma mi přijde moc jednoduchý.

A k tomu, že policajt policajtovi pomůže a smete to. Nevěřte tomu, inspekce MV se rozhodně nekamarádíčkuje s policisty. Sice u výslechu to tak vypadá (\"mně to přeci můžeš říct, jsem tvůj kolega, pochopím tě a pomůžu ti\"....apod.) ale nakonec vás osolí a mají vás za horšího zločince než 30x trestaného Gažiho Horvátha. Vím o čem píšu, ne z vlastní zkušenosti, ale již takovéto případy z okolí znám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Netopýrka

...

Btw. naprosto SUPER jsou \"nově\" instalované přechody s osvětlením v Dejvicích kouse od kulaťáku!!! Přechod je OSVĚTLEN, a zároveň jsou na něm umístěna LEDky přímo na vozovce, které se rozsvítí, pokud se k přechodu blíží chodec. Tuhle věc propaguje v ČR sdružení Bezpečná jízda a já jim za to tleskám...:potlesk:potlesk:potlesk

Bohužel, svícení nesvícení, pokud někdo ve městě jede rychle a pohybuje se v zóně, kde jsou chodci, koleduje si o malér...

[upravil dne 11/1/07 Netopýrka]

No, já mám na ty přechody trochu jiný názor. Zajedno ty LEDky blikají ne když chodec vleze na přechod, ale když je tak v půlce, a hlavně blikají dlouho potom, co chodec z přechodu vypadne, takže je to naopak matoucí - blikat by měly, kdy na ten přechod chodec vstupuje, což se rozhodně neděje. Nehledě na to, že to dost často chodec vůbec nespustí, zato projíždějící autobus ano.

A ještě větší průser je blikající panáček na značce nad přechodem - taky z LEDek, ale se stroboskopickým efektem. To blikání naopak \"táhne\" oči nahoru, a odvádí pozornost od samotného přechodu. Jediné, co tak na tom přechodu je dobré, je to samotné osvětlení.

A mimochodem - ty LEDky přímo v přechodu stejně za chvilku přestanou fungovat, každou chvilku je měněj, a půlka jich je zatlačených do vozovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Netopýrka

...

Btw. naprosto SUPER jsou \"nově\" instalované přechody s osvětlením v Dejvicích kouse od kulaťáku!!! Přechod je OSVĚTLEN, a zároveň jsou na něm umístěna LEDky přímo na vozovce, které se rozsvítí, pokud se k přechodu blíží chodec. Tuhle věc propaguje v ČR sdružení Bezpečná jízda a já jim za to tleskám...:potlesk:potlesk:potlesk

Bohužel, svícení nesvícení, pokud někdo ve městě jede rychle a pohybuje se v zóně, kde jsou chodci, koleduje si o malér...

[upravil dne 11/1/07 Netopýrka]

No, já mám na ty přechody trochu jiný názor. Zajedno ty LEDky blikají ne když chodec vleze na přechod, ale když je tak v půlce, a hlavně blikají dlouho potom, co chodec z přechodu vypadne, takže je to naopak matoucí - blikat by měly, kdy na ten přechod chodec vstupuje, což se rozhodně neděje. Nehledě na to, že to dost často chodec vůbec nespustí, zato projíždějící autobus ano.

A ještě větší průser je blikající panáček na značce nad přechodem - taky z LEDek, ale se stroboskopickým efektem. To blikání naopak \"táhne\" oči nahoru, a odvádí pozornost od samotného přechodu. Jediné, co tak na tom přechodu je dobré, je to samotné osvětlení.

A mimochodem - ty LEDky přímo v přechodu stejně za chvilku přestanou fungovat, každou chvilku je měněj, a půlka jich je zatlačených do vozovky...

mno neco takovyho jsem chtel napsat, ale predbehl jsi me, ten panacek je naprosto silenej, pritahuje pozornost oci smerem nahoru opravdu velmi silne a s tema zapadlyma LEDkama v asfaltu jakbysmet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, je to vlastně úplně jedno, co se děje ... podle autora zákona je vypovídající výdledek.

Autor zákona když jsme se ho ptaly jak je to s tou předností, kdy se musí a nemusí zastavit, řekl že je to asi následovně.

Řidič musí zatavit auto a nechat přejít chodce který HODLÁ přejít vozovku. Tady je ten kámen úrazu, slovo HODLÁ.

Otázka na autora zákona byla : Přechod pro chodce a před ním 2 metry kočka s minysukní s krokem 30 cm, za mí 4 metry voják s rázným krokem 60 cm který bude u přechodu dřív než slečna. Z pohledu řidiče, kdo HODLÁ přejít přez přechod? Slečna, protože je blíž přechodu, nebo voják, který tam faktycky bude dřív díky ráznému a dlouhému kroku?

Autor zákona odpověděl jednoduše : Když někoho sundáte autem, tak to byl chodec který HODLAL přejít vozovku, ten kdo zůstal stát u přechodu, ten NEHODLAL přejít vozovku. A tím je to vysvětleno :myslim Takže za volantem oči na šťopkách, kdo hodlá, či nehodlá ...

Nebo pak mít schopného právníka který to uhraje na situaci že chodec chtěl spáchat sebevraždu a bohužel si k tomu vybral přechod a tvoje auto.

[upravil dne Ladis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

O vině či nevině asi bude muset rozhodnout někdo jiný než my tady nebo její otec, který u toho taky nebyl. Řidič je vždy spoluviník-vzhledem k tomu, že to má předvídat, zvlášť u přechodu, ale vina opravdu může být i na straně té dívky. To že tam nebyla brzdná dráha nasvědčuje vážně tomu, že ji neviděl, že mu tam buď vběhla nebo on si ji nevšiml, páč se věnoval něčemu jinému. V žádným případě jej neobhajuju, ale zase ho nechci odsuzovat na základě článku, ve kterém je většina informací brána od otce postižené a ten není v téhle situaci rozhodně nestraný. Tudíž pravda může být někde trochu jinde (a nebo je to tak jak se píše). Jeho chování (pokud takové vážně bylo), rozhodně není lidské, ale kdo ví jak se zachová on, když se mu stane něco podobného. Ten policista nemusel být arogantní, pouze byl třeba v šoku a jednal podrážděně....ale ihned ho zde odsoudit jako zločince a šoupat ho na oprátku jako Sadáma mi přijde moc jednoduchý.

A k tomu, že policajt policajtovi pomůže a smete to. Nevěřte tomu, inspekce MV se rozhodně nekamarádíčkuje s policisty. Sice u výslechu to tak vypadá (\"mně to přeci můžeš říct, jsem tvůj kolega, pochopím tě a pomůžu ti\"....apod.) ale nakonec vás osolí a mají vás za horšího zločince než 30x trestaného Gažiho Horvátha. Vím o čem píšu, ne z vlastní zkušenosti, ale již takovéto případy z okolí znám.

Máš svatou pravdu!!!!!:super:super:super:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:grr:grr:(:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...