Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepot-řemenice?


zaza

Recommended Posts

Aha! Nějak mi v průběhu diskuse uniklo, že je řeč o HDI. Proto jsem psal o řemenicích s gumovým mezikružím. U benzínových XU jsem gumu snad ještě neviděl. Benzínová 1,8 16V jí má také s gumou. Tuhle řemenici jsem prodával asi před měsícem tuším za 800,-. Jo a v mém minulém příspěvku bylo první slovo ZHRUBA, takže tím jsem myslel že na většině XUD jsem jí viděl, ale nevylučuji, že některé jí nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně to klepe od spodku motoru,kapota ne:D:D:aut:aut,takže na motorech HDi 110FAP na 307je řemenice s gumou nebo ne:nevim,a řemenici radši vyměnit dřív než se rozpadne ,jinak by se toho mohlo víc posr...:myslim

307 2.0HDi 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 180 a začala se ozývat asi ve 165. Zatim jen u studenýho motoru. Jakmile to bude mlátit i při teplým,budu to řešit. Už sem někde četl že za půl druhého tisíce se dá koupit nová pevná ze starších motorů a že tam pasuje. Nebo někdo jí má prej zavařenou a taky to nedělá problémy. Každopádně dávat minimálně bůra za novou do staršího auta se mi nechce ale nakonec mi nic jinýho asi nezbude. Ve 160 tisících sem dělal komplet rozvody,přední nápravu,brzdy. Jestli k tomu přibude teď řemenice,trochu hučící ložiska zadních kol a možná že už i spojka asi si půjdu hodit mašli. Cena auta sto tisíc,cena oprav 40 táců. To je fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 180 a začala se ozývat asi ve 165. Zatim jen u studenýho motoru. Jakmile to bude mlátit i při teplým,budu to řešit. Už sem někde četl že za půl druhého tisíce se dá koupit nová pevná ze starších motorů a že tam pasuje. Nebo někdo jí má prej zavařenou a taky to nedělá problémy. Každopádně dávat minimálně bůra za novou do staršího auta se mi nechce ale nakonec mi nic jinýho asi nezbude. Ve 160 tisících sem dělal komplet rozvody,přední nápravu,brzdy. Jestli k tomu přibude teď řemenice,trochu hučící ložiska zadních kol a možná že už i spojka asi si půjdu hodit mašli. Cena auta sto tisíc,cena oprav 40 táců. To je fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na mem motoru to mezikruzi z gumy je, videl jsem to na vlastni oci, a vydrzi to docela dost, zatim cca 295tis. Ono to mezikruzi na tlumeni mas nejvic opodstatneni u aut s klimou, kter ty slehy na remen jsou nejvetsi a prave zapinanim a vypinanim klimy to dostava nejvetsi pokur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v pondělí davám autí na výměnu řemenice,cena 4200 +práce,ještě se na to podívaj,jestli je to tím na 100%,já mám s mechanickým vyvažováním?Změnil jsem servis,jina pobočka autu fr...,snad to k něčemu bude:myslim

307 2.0HDi 110FAP 113000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Caves,

ja mam 145 tis. a posledne dva mesiace mi to zacalo robit postupny klepot. Citil som sa ako keby som jazdil na starom Olcite :) No moc prijemne to nebolo ked som niekde parkoval ,alebo stal na beziacom motore. Vsetci cumeli aka pekna kara a aky hnusny rachot. Vcera som ju menil-tu remenicu , stala ma 4200 Sk + praca a citim sa ako keby som mal novy motor, miestami som si nie isty ci mi tam pod kapotou nepradie nejaky kocurisko :) ale nakoniec je to moj motor:mrk. Teraz je to spokojnost na jednotku :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaza

chci se zeptat,ze strany rozvodů, se ozývá takové klepání,je to slyšet při zavřené kapotě(slyšet víc při vyřazení a při nižších otáčkách),při otevřené není slyšet,jinak když auto přes noc stojí,tak po nastartování to nedělá,po nějaké chvilce od rozjetí zase klepe,upozorňuji,že jsem byl v servise(jeho logo je tady na hlavní stránce):D,tam mi řekli,že je to řemenice,po kontrole prý OK,ale vyměnily nap.kladku,prý špatná,klepalo dál,tak jsem jim to dal znova,vyměněn drážkový řemen za kratší+kontrola(hledání závady)i na rozvodech,prý vše OK,ale klepe dál,taky občas pár dní OK,i v Peugeotu mi řekli že to vypadá na řemenici(prý na to trpý)ale v AUTO FR.... se na ni koukali a prý je v pohodě,taky prý by to mohla být volnoběžka na altíku,bylo mi řečeno v A...F...,že tam není,tak prosím o radu, 307 2.0HDi 110FAP

Na řemenice je obvykle i vidět, že je špatná, začne trochu házet do stran. Jalší věc, která dělá takové kovové svakání, které je většinou nejhorší při studeném motoru a v nízkách otáčkách stejně hlasité jako ve vysokých, jen pomalejší jsou hydroštely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...