Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozměr pneu na 17kových diskách


Ota

Recommended Posts

Asi jezdíte ještě někdo na diskách 17 palců. Pneu v TP jsou psané 225/50, ale auto je na nich dost tvrdé. Nezkoušel jste už někdo náhodou 215/55, jestli to někde nedrhne, nebo budu první? Ota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, originál tam je 225 50...

ale když tam dáš 215 55, je to přesne to samý, páč sice zvýšíš profil (z 50 na 55), ale znížíš šířku behounu.

V praxi to funguje tak, že profil se vypočítává jako procenta ze šíře běhounu.

Já jezdil 245 60 (sedřelo mi to plastové podblatníky kus 700 kč, ale jízda byla perfektní...)

teď mám 235 55 a je to taky o poznání lepší, než 225 50.

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dle tvrzení v servisu se tam šestnáctková hliníková kola nevejdou kvůli brzdičům na přední nápravě. Jako rezervu sice mám plechovou šestnáctku, ale kdo ví, jestli na přední nápravu vůbec půjde dát... Taky bych na tom nejradši viděl šestnáctky, protože to auto vůbec nepéruje, ale nemám jak to vyzkoušet... Tedy s tím nejezdím, tak nemám ani motivaci... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oto,

to je ale fakt blbost. Jedině, že by se vyráběly dva druhy předních kotouču - brzdiču.

Mám tam skutečne 16tky, originál 607. 16tek je dokonce více druhu - abych byl presný, viděl jsem dva. Jedny vypadaj trochu jako plecháče a druhý maj mnoho šípu. Určite nejake uvidíš i v tvem okoli :)

Na zimu určite 16tky... obvolej vrakáče a uvidíš, že seženeš :)

Já je taky koupil v CZ, myslím že asi za 8tis CZK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

vyhrabal jsem todle dulezite tema abych vas pozadal o radu ,spis by me pomohlo jestli by me nekdo nesvezl ve sve 607 hdi nebo benzin ,zkousel jsem 2ks 17kovou sadu =tvrde ,tak jsem koupil fungl. origo 16ky obuto na michelin pilot a furt to neni ta lod na kterou si vzpominam , nevim jestli se me to nezda ,ale asi ne, mam tam proste nejakou botu\"jine tlumice ,pruziny? \" pritom mam zachovalej kousek 150tis poctivej ,no pekne me to ser.

mam jiz odborne odstranen FAP:super \"byl tam sice novej ale... ,,,,,,aspon to muzete porovnat ja jsem okamzite poznal na spotrebe a vic nez jsem cekal

predem dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...