Dacooos

406 padá do dojezdového režimu

11 posts in this topic

Mám problém s 406 HDI 80kw. Při jízdě na 4 a 5 až překonám 3000ot/min tak se rozsvítí kontkolka diagnostika motoru a přestane brat turbo. Po novém nastartování vše funguje normálně až po dosažení zmiňovaných otáček. Pak se problém opakuje. Na diagnostice to napsalo chybu - regulace tlaku turba. Tak jsem vyměnil regulátor a pořád je to stejný. Už nevím co se dá ještě vyzkoušet. :myslim:myslim

A dá se chyba vymazat z paměti jinak než diagnostikou???:(

post-0-14109595119777_thumb.jpg

Zkusil bych mrknout na čidlo snímající plnící tlak turba. Očistit kontakt, případně by bylo ideální na zkoušku ho vyměnit za jiný a testnout to.

muze to taky delat mechanizmus ovladani turba, stejne jako me :(

ta cyhba jinak nez diagnostikou vymazat nejde, ale kontrolka ti tak po 6 nastartovani sama zhasne

EDIT: tady mas linky, uz se to tu resilo, procti si to

[upravil dne 9/1/07 f3Rd@]

Tak už jsme našli závadu. v pondělín to křekopu a uvidíme. Byla mrdlá hadice na turbu.

Tak už to mám v hromadě a pažout přede jako kotě. Výměna hadice na turbu cca 230Kč. super

Kterou hadici Ti menili? Tu plastovou, co jde spodem motoru do IC, nebo tu gumovou, ktera jde vrchem do saciho potrubi?

Kaja

Byla to ta gumová. Když jsem to někde vytočil na více otáček, tak to řvalo jako vysavač. Díra na hadici cca 3 cm.

tento problém jsem měl taky,přesně jak popisuješ,já zas měl rozpojenou tu plastovou hadici za motorem:aut

307 2.0HDi 110FAP

ahoj , mam stejný problem jako ty a chci se te zeptat , kde se přesně nachází ta hadice k turbu, moc by mi to pomohlo?....dekuji ti moc

nazdarek mozno to mam aj ja ten problem kde sa nachadzaju presne tie hadice na 307 2.0hdi 110fap

Na 406 hdi 2000 je to zespod. Od chladiče turba vede plastová hadice spodem směrem k řidiči a pak nahoru. Tam je gumovej mezikus, kterej tak rád praská. A nebo rupne ta plastová trubka před tím. Ale to se prej stává v zimě. :super