Sign in to follow this  
Followers 0
Marcel505

Utěsnění vany motoru - zkušenosti?

5 posts in this topic

Prosím o vaše zkušenosti - jak jste přetěsňovali vanu motoru? Mám totiž na přetěsnění korkové těsnění, ale zase jsem slyšel, že stojí za prd ať použiji nějaké dražší lepidlo na to určené.

Čím by bylo lepší vanu utěsnit? (Motor je venku z auta, dobrý přístup.)

Jsou vhodná i ta papírová těsnění?

Orig. těsnění, příslušně podlepené, a hlavně dosedací plochy dobře očištěné, srovnané, a odmaštěné. A jednotlivé šrouby nepřetáhnout, aby se to nezkroutilo či neprobořilo.

Ja jsem si na pretesneni vany u 406 koupil tmel k tomu urcenej primo v Peugeotu. Stalo to asi 300 Kc. A zatim jsem s tesnosti spokojen. :super Pokud pouzijes korkovy tesneni, tak bych ho urcite nedaval samotny, ale s nejakym tmelem (i kdyz pak uz rovnou muzes pouzit samotnej tmel). Podle my zkusenosti, to jinak zacne saknout.

Původně zaslal: oddie

Orig. těsnění, příslušně podlepené, a hlavně dosedací plochy dobře očištěné, srovnané, a odmaštěné. A jednotlivé šrouby nepřetáhnout, aby se to nezkroutilo či neprobořilo.

Takže podlepit to korkové těsnění? Tmelem určeným na vany motorů?

Šrouby utáhnu momenťákem dle manuálu.

Hlavním problémem je to, že až motor bude v autě, těžko už to přetěsním, proto tomu chci předejít a to co nejlíp.

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: oddie

Takže podlepit to korkové těsnění? Tmelem určeným na vany motorů?

Šrouby utáhnu momenťákem dle manuálu.

Hlavním problémem je to, že až motor bude v autě, těžko už to přetěsním, proto tomu chci předejít a to co nejlíp.

Přesně tak, na stary Octavii jsem taky vždy nechaval korkový nebo gumový těsnění a přdal jsem k němu červenej silikonovej tmel na motory;)