Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Policie chce využít mýtné brány k měření rychlosti


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Když jsem loni pod branou projížděl a viděl, jaká to je \"krásná\" stavba, hned mě to napadlo. Pokud se budou data aut, která nepřekročila rychlost, ihned mazat, proč ne. Na dálnicích se jezdí hodně rychle a při tom k tomu nejsou technicky přizpůsobené. O tom se tady už diskutovalo.

Navíc takové měření rychlosti mi připadá spravedlivější, než někde zašitý radar. Pokud budu předjíždět a pojedu při tom o pár km/hod rychleji, krásně se to vykompenzuje jinde na trase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, zajímavý. To jsem zvědav, jak to dopadne. Nebudeme jako řidiči dostávat každý léto od policie \"dárky\"? Minulý rok nový zákon k ničemu, tenhle rok měření rychlosti pomocí mýtných bran. A nějaký porušovaní jiných zákonů... koho to v ČR zajímá, že. Vymyslí se zase nějaká rychle splácaná novela zákona co to upravý.

Jo a když chtěji pokutovat ty rychlejší... vzal bych to i obraceně a všem těm aviim co se tam plazí do kopce s bídou 50 dal taky flastry... ještě větší než těm rychlým.

[upravil dne 6/1/07 Devilstorm306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Když jsem loni pod branou projížděl a viděl, jaká to je \"krásná\" stavba, hned mě to napadlo. Pokud se budou data aut, která nepřekročila rychlost, ihned mazat, proč ne. Na dálnicích se jezdí hodně rychle a při tom k tomu nejsou technicky přizpůsobené. O tom se tady už diskutovalo.

Navíc takové měření rychlosti mi připadá spravedlivější, než někde zašitý radar. Pokud budu předjíždět a pojedu při tom o pár km/hod rychleji, krásně se to vykompenzuje jinde na trase.

Přesně to samé jsem si říkal , jako ty když jsem kolem toho projížděl \"kdo ví zda s tím nebudou i měřit rychlost\" , jak by to bylo s daty aut která projedou , no a je to pomalu tady :nevim

[upravil dne 6/1/2007 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Crack

Ono,to snad jde měřit i přez ten satelitní systém,ne?

Tak se zamysli nad tim, co jsi napsal. Satelitni system muze merit jen ty, ktere maji v aute zarizeni. Brana zachyti kazdeho obycejnou kamerou.

Zamyslel sem se nad tím a zjistil sem,že příjde doba a nebude to moc dlouho trvat a to zařízení budou mít v autě všichni a zrušej se dálniční známky,tudíš budou slavný brány s obyčejnou kamerou na....:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Že to bude využitelné i k úsekovému měření rychlosti bylo jasné už ve stadiu zadávání.

Přesně tak. Jen se tomu říkalo, že brány budou mít \"I jiné využití, například při pátrání po odcizených vozidlech.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Na dálnicích se jezdí hodně rychle a při tom k tomu nejsou technicky přizpůsobené. O tom se tady už diskutovalo.

Tedy Péťo, ty už jsi taky infikovaný tím oblíbeným Bambasoblábolem o \"konstrukční rychlosti\" dálnic? Že bezpečná je určitá rychlost vozu, bez ohledu na to, co je to za vůz? Pokud se mýlím, vysvětli mi prosím tohle:

Mám na liberecké dálnici jedno oblíbené místo, kde je nepříliš povedená zatáčka. A za sucha:

1) se škodovkou 110 L tam nemůžu projet víc než 100 km/h, protože to je rychlost, při které začíná jít auto do smyku

2) s favoritem tam můžu max. 120 km/h, protože už je cítit, že místo do zatáčky chce auto jet rovně

3) s 205kou se to dá projíždět 140, to akorát cítím, že auto ještě drží na silnici

4) a s 306-kou se tam dá. 160 km/h, rychleji si netroufám

Je to \"silnice pro motorová vozidla\" neboli 130-ka, žádné omezení rychlosti tam není.

Otázka: Jaké rychlosti je tento úsek \"technicky přizpůsobený\" (abych použil tvého výrazu)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Tedy Péťo, ty už jsi taky infikovaný tím oblíbeným Bambasoblábolem o \"konstrukční rychlosti\" dálnic? Že bezpečná je určitá rychlost vozu, bez ohledu na to, co je to za vůz? Pokud se mýlím, vysvětli mi prosím tohle:

Mám na liberecké dálnici jedno oblíbené místo, kde je nepříliš povedená zatáčka. A za sucha:

1) se škodovkou 110 L tam nemůžu projet víc než 100 km/h, protože to je rychlost, při které začíná jít auto do smyku

2) s favoritem tam můžu max. 120 km/h, protože už je cítit, že místo do zatáčky chce auto jet rovně

3) s 205kou se to dá projíždět 140, to akorát cítím, že auto ještě drží na silnici

4) a s 306-kou se tam dá. 160 km/h, rychleji si netroufám

Je to \"silnice pro motorová vozidla\" neboli 130-ka, žádné omezení rychlosti tam není.

Otázka: Jaké rychlosti je tento úsek \"technicky přizpůsobený\" (abych použil tvého výrazu)?

Podle Tvého principu by musely silnice být doslova posety značkami s povolenou maximální rychlostí. Těch faktorů je mnoho, každý úsek silnice (dálnice) je jiný a musí se udělat kompromis, protože spoléhat na zdravý rozum nás řidičů bohužel nelze. A to by celé šlo ještě zkomplikovat osobností řidiče.

Já jsem přesvědčený, že v jednoduchosti je krása a problémy se mají řešit cestou nejmenšího odporu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...