Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Typ žárovek


Escaper

Recommended Posts

Osram silverstar, aj cool blue som pouzival asi rok.. po tom obidve odisli asi tyzden po sebe. Za sucha bolo s nimi vidno super, ale v dazdi, hmle alebo snezeni to bolo peklo :( Dal som na radu jedneho znameho a kupil som Narva gold - zlte svetlo, svieti to na zlto... takze ziadny xenon a tuning a neviem jaky modry efekt ale zato v noci za dazda, hmly alebo snezenia s nimi vidno ovela viac. Zivotnost zatial rok a stale drzia... takze pokial H4 tak jedine so zltym nadychom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Proto frantíci používají žluté světlo, amíci a plno jinejch zase žlutý dopravní značení na silnici apod., protože žlutá je (narozdíl od bílý) za mlhy a hustýho deště vidět....:papa

To byla kdysi taková vlna žlutých mlhovek a žlutých žárovek, neřekl bych že je používali jen frantíci, všechny auta který dřív jezdili měli mlhová světla žluté barvy, dnes to je vidět jen málo. A dokonce se žárovky i barvili ruznejma barvičkama a jodem. Zluty mlhovky mely delat selektivni svetlo a pronikat lip mlhou, ale v některých případech může zkreslovat, proto se například žluty mlhovky už nepoužívají. Xenon ma barvu svetla takovou, ze se blizi dennimu svetlu (bilemu), jen na okrajich svetelneho kuzele se objevuje diky nejakym lomum svetla modra barva ze spektra a pro pozorovatele toho auta to vypada, ze to sviti namodrale (coz ale fakticky nesviti). Nejoptimalnejsi pro viditelnost je asi to bily. Jako optimální pro všechny povetrnostní podmínky je doporučována teplota světla 6500 K.

[upravil dne 5/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Líby

cau pokud chces s vetsi zivotnosti dej tam PHILIPS Longer Life,a pokud o dost lepsi svitivost tak bych sel do VisionPlus,s tou zivotnosti nebudou tak hrozne,urcite vydrzi dele nez obyc

jj ty jsou super i za mokra

[upravil dne Toomm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Toomm

Ahoj měl jsem osram cool blue a hrozná svítivost, bílá s nádechem do modra, když bylo mokro a nebo pršelo, jel jsem jak bez zapnutých světel. Hrůza :bojim

Můžeš mě říct s kterejma žárovkama je za mokra v noci v osvětlenym městě na silnici vidět že svítíš? Podle mě mužeš mít jakykoliv a bude to stejný, ta mokrá černá silnice to světlo prostě sežere, a muže bejt třeba fialový s puntikama:D:D:D:D

[upravil dne 5/1/07 Radek Hurvajz]

nepsal jsem v osvětleným městě, ale myslel jsem tím mimo město a na to jsou to úplnný ty osram cool blue šitky, mám PHILIPS Vision Plus také bílé světlo a super, je to velká změna, ale i cena :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Nevíte náááhodou někdo kde v Ostravě, nebo ještě lépe v Hlučíně, koupit ty Eufab GOLD ?? Zatím jsem je našel jen na internetových obchodech.. Nevidělk je třeba někdo v nějakém hypermarketu??

Já je kupoval v běžnym obchodě s autodoplňkama. A u nás je mají asi ve třech. myslim že i někde u vás by měli být. Nebo zkus nějakou tuning prodejnu, ale nenech si nacpat nějaký 100w laserlight;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Osram CoolBlue asi tak půl roku. Za tu dobou už 2x žárovka praskla, světlo opravdu není modré ani bíle… je to něco mezi… svítivost má asi o trošku větší než klasické žárovky, ale zase ta cena ..

Eufab GOLD jsem měl v autě cca 14 dnů. Hrozně divně to svítilo.. Jel jsem na seřízení světel a bylo mi sděleno a taky jsem to sám viděl, že mají úplně špatný světelný kužel… takže jsem je vyndal. Kupoval jsem je zde: http://www.tuningshop.cz/Zarovka-H7-12V-55W-PX26D-Golden-Line_g29819.html

Přítelkyně je má v 306 (čirá optika) a bez problémů.

[upravil dne 8.1.2007 Jirkap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Původně zaslal: Jirkap

Jel jsem na seřízení světel a bylo mi sděleno a taky jsem to sám viděl, že mají úplně špatný světelný kužel…

divné.. to přeci nemůže být žárovkou, ne?? Za to může snad jen parabola.. :myslim

Taky proto se v testech P406 píše v mínusech - špatná účinnost světlometů, prostě to není dokonalý, ale nějak strašný to není, na STK když mi seřizoval světla tak mi řikal že k nim jezdí i novější auta z horšími světly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Původně zaslal: Jirkap

Jel jsem na seřízení světel a bylo mi sděleno a taky jsem to sám viděl, že mají úplně špatný světelný kužel…

divné.. to přeci nemůže být žárovkou, ne?? Za to může snad jen parabola.. :myslim

No nevím, nevím... protože když jsem tam dal klasické a pak ty coolbluečka, tak už bylo světelný kužel v pořádku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

No nevím, nevím... protože když jsem tam dal klasické a pak ty coolbluečka, tak už bylo světelný kužel v pořádku ;)

..a není to tím že máš čirou optiku ??? :D

nekazte mi každou radost.. :grr Manželka mi zatrhla Míčko, tak aspoň žárovky !!! :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Původně zaslal: Jirkap

No nevím, nevím... protože když jsem tam dal klasické a pak ty coolbluečka, tak už bylo světelný kužel v pořádku ;)

..a není to tím že máš čirou optiku ??? :D

nekazte mi každou radost.. :grr Manželka mi zatrhla Míčko, tak aspoň žárovky !!! :(

To víš, že mám čirou optiku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...