Sign in to follow this  
Followers 0
Bass

Cukání při studeném motoru P307

6 posts in this topic

Když je motor studený, tak to na jedničku i dvojku cuká při akceleraci ! Po ujetí cca 500m je všechno v pohodě a auto i motor se chová normálně ??? :myslim (307 1,6 16V)

[upravil dne 10.1.07 Bass]

Vzhledem k tomu, co jsi tady řešil dříve: http://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/15018-xmb/ bych to tipoval na čidlo teploty motoru. Prý má dávat informaci ECU o tom, že motor je studený a ta má na základě toho řídit otáčky. Ale znám to jen \"z doslechu\" - každopádně s tím navštiv servis, kde ti vyčtou data z ECU (udělají diagnostiku), mělo by to být zapsané v paměti závad - alespoň tedy to chcípání.

Nuz, pri 1.4 16V a 1.6 16V zvykne robit problem aj software motora. Ten nedava taku bohatu zmes aku by mal davat studenemu motoru. Skusil by som dat v Peugeotackom servise prehrat software motora, maximalne by to malo vyjst na 500 korun co nie je az tak vela.

Po tom problemu se startováním mi v servisu měnili Lambdu, svíčky, filtry ... krom toho jsem začal brát benzím na Shellu a byl klid. Diagnostiku mi udělali nezávisle na sobě ve dvou servisech a prý je vše OK... Tak nevím :myslim

Mám ještě další, možná hloupý dotaz. Dostala se ke mně informace že by to mohl způsobovat jakýsi blok který řídí zapalování svíček (jakási náhrada žhavících kabelů) ????? Je to možný ? :myslim