Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

jak správně lakovat plasty?


zoby

Recommended Posts

Původně zaslal: Dundee

Radši mám ten stříkanej základ na plasty, brousit se taky nemusí, stačí na něj po zaschnutí dát rovnou plnič a až ten pak přebrousit. Jen jsem uvedl obě alternativy... ;)

Pokud nebudeš ten stříkanej základ brousit (což nemusíš), můžeš do nezaschlýho stříknout plnič, neni to na škodu, protože základ ten plast \"naleptá\" a takhle se ten plnič s tim plastem jakoby spojí.

P.S.: Stačí lépe číst ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

K tomu základu na plasty: jsou dva druhy- stříkanej (ten se dá přebrousit) nebo ho patláš normálně štětcem (plast jakoby nažere a do toho za mokra foukneš plnič)...

Broušení za mokra- po zaschnutí určitě pěkně do hladka a nejhrubší bych zvolil spíš P600, jemnějším to trvá dýl (je to na druhou stranu hezčí ;) ).

Před lakováním barvou (po plniči) je lepší použít jemnější smirek (tak P1000-1500).

Po nanesení poslední vrstvy barvy (nebo laku) přebrousit smirkem P1500-2000 a potom vyleštit (kvůli spadům, když nemáš box).

P.S.: Tenhle postup mám zase vyzkoušenej já na různých plastech, ale i plechových dílech... :D:super

Tady jsem to psal, jen jsem nenapsal, že ten stříkanej se dá taky stříkat plničem nezaschlej... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: lexa

Správný postup:

1 odmastit

2 základ na plastý nebo změkčovadlo do plniče.

3 přebrousit za mokra

4 opět odmastit( poté možno opakovat 2 a 3) a 4

5 barevný lak (lak nutno naředit max 15% ředidla)

6 přebrousit na mokro

7 odmasit

8 pokud metalíza nebo kvůli hloubce krycí průhledný lak.(záleží na použité barvě, některé se dělají s lakem, jiné se musí přestříkat průhledným krycím lakem, před průhledným ještě přebrousit).

Co to je lakovat na mokro, to jako do vody? Do nezaschlého odmašťovadla?

lakovat na mokro, jako do vody? jak jsi na to přišel? jsem myslel jako do nezaschnutého základu na plast

lexo, nechybí ti mezi krokem 2 a 3 ještě nástřik plničem?

bych to viděl takto:

odmastit-nástřik základem na plast - plnič- přebrousit-odmastit -a pak vrchní barevný lak

předpokládám že základ na plast nepřebrušovat (mohlo by se dostat zpět na plast a byla by to zbytečná práce)

o tom že by se měl sříkat plnič na mokrý (jako nezaschlý) základ na plast nevíte nic?

chci nasříkat zrcátka a kliky, už jsem to jednou dělal, ale kliky se loupou a na zrcátkách se udělaly vrásky. ale je možné že je to tím, že kliky jsem dělal při teplotě kolem 0 a na zrcátkách je velká vrstva barvy.

Ano chybí tam plnič, pokud je tam základ na plasty, je nutno ho přestříkat plničem a pak zaschlý brousit, pak znovu plnič a vybrousit, až je povrch hladký, a pak další postup viz výše.já dávám do plniče změkčovadlo a to mi nahrazuje základ na plasty, proto tam tento krok chybí. K tomu mokru-nevím co tím lidé myslí, když se brousí na morko, tak se brousí pod vodou(H2O), a ne nezaschlý podklad - lak. Já zkušenosti se stříkáním do nezaschlého podkladu nemám, vždy jsem další vrstvu stříkal do zaschlého podkladu.

A ještě jedna důležitá věc, kterou jsem neuvedl, a to, že práce kolem lakování by se měly provádět při teplotách od minimálně 18 stupňu Celsia. pokud někdo lakuje v 0-5 stupních ať se ani neptá na rady jak lakovat. Nastříkej si to SPREJEM.

A tu první větu si po sobě přečti, nevím co ty si myslíš. Na všechny další rady se na delší čas vy.seru.:roker

Já už si nemyslím nic, ale tobě radit?:P:papa

A to jsem tady uvedl, že to není tak úplně jednoduché. JÁ osobně předpokládám, že když se na něco odborného někdo ptá, a chce si tu operaci provést sám, tak má alespoň střední technické znalosti. Nejsem nejchytřejší, ale snažím se poradit podle nejlepšího svého svědomí a nechci aby na základě mé rady si někdo něco zničil a pak mi to vyčítal. Někdy při nesmyslných příspěvcích z toho udělám srandu a to tak aby to bylo poznat, ale většinou to myslím vážně a postupy, které sem dám mám několikrát odzkoušené.

Jiný možná postupuje jinak, ale je to jeho věc a když zjistím, že je ten jiný(cizí) postup lepší tak ho taky použiju. HOWGH!:papa

PS.: Kroužek už je vysoustružen.:D:papa:potlesk:potlesk:papa:papa

[upravil dne 4/1/07 lexa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem taky nekde cetl,ze treba bruxafol dela polepi i na auta!date jim treba naraznik nebo cele auto(prej treba takovy auta O2 jsou tak delana) oni pres to hrube naformujou tu folii a pak nechaj za tepla zatahnout!ta folie je pak k nerozeznani od strikaneho laku!maj ruzny barvy.je to prej o neco drazsi nes lakovani,ale je to zase pry hodne odolne proti kaminkum apd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

ja jsem taky nekde cetl,ze treba bruxafol dela polepi i na auta!date jim treba naraznik nebo cele auto(prej treba takovy auta O2 jsou tak delana) oni pres to hrube naformujou tu folii a pak nechaj za tepla zatahnout!ta folie je pak k nerozeznani od strikaneho laku!maj ruzny barvy.je to prej o neco drazsi nes lakovani,ale je to zase pry hodne odolne proti kaminkum apd

Švagr si nechal oblepit kuli práci komplet oktávku na kanárkově žlutou, vypadá to super z dálky ale tak ze dvou metru to jde už videt že je to samolepka, ruzné napojování atd... a stálo ho to kolem 20ky,právě že je to levnější než lak.

Po lizingu to strhnem a bude to vypedat jak funglovka:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...