Sign in to follow this  
Followers 0
Syro

Kontrolka opotrebenia brzdových doštičiek

9 posts in this topic

Nazdar! Viem, že sa to tu už riešilo mnohokrát (aj som pozeral cez hľadanie), ale včera sa mi stala zaujímavá vec. Pri stlačení brzdového pedála (dalo by sa povedať, že len čo som sa ho dotkol), sa mi rozsvietila spomínaná kontrolka. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby mi tá kontrolka pomaličky slabšie a slabšie svietila, až nakoniec nesvieti vôbec. Chcem sa spýtať, či sa to už niekomu z Vás stalo a či tam je klasická žiarovka, ktorá svieti a zhasne, alebo nejaká iná, ktorá svieti a až dosvieti?:aut

ty kontakty byvaji zalisovane v te desticce a jak jsi povolil brzdu, tak se prerusil kontakt

Kontrolka opotřebení brzdových destiček ti bude svítit jen tehdy, když se bude onen kontakt v destičce dotýkat kotouče, takže hlavně když budeš brzdit...

Díky, to mi je všetko jasné. Mňa skôr zaujímalo prečo intenzita svietenia kontrolky slabla a nakoniec zhasla. Zaujíma ma či mohla žiarovka vyhorieť, alebo či to bolo zapríčinené vyššou vodivosťou, lebo vtedy pršalo. Normálna žiarovka predsa buď svieti, alebo keď vyhorí, tak prestane svietiť naraz a nie slabne...:myslim

Neřeš svit kontrolky ale tlouštku destiček, a až je budeš kontrolovat, tak ty dva dráty od destiček spoj nakrátko a kontrolka svítit musí. pokud ne---je to asi žárovka.;)

to joo, ale kdyz povolis brzdu, tak ty desticky neodskoci hned, ale jeste se chvilku solichaji po kotouci

Problém je vyriešený! Bol som u mechanika, všetky doštičky v pohode, takže asi sa niekde dostala voda a preto počas dažďa svietila žiarovka. Ďakujem za odpovede a všetkým prajen veľa zdravia v Novom roku!!!:aut

Já mám kabely od destiček u tlumiče nějak roztrhané (rozpojené) asi od kola, pokud prší, či je mokro, při brzdění mi kontrolka svítí...když je sucho tak ne...:(

Původně zaslal: Alur

Já mám kabely od destiček u tlumiče nějak roztrhané (rozpojené) asi od kola, pokud prší, či je mokro, při brzdění mi kontrolka svítí...když je sucho tak ne...:(

tak si to sprav, zaizoluj a svitit nebude ;)