Sign in to follow this  
Followers 0
C.J.

Co to je za ukazatel?

20 posts in this topic

:mad: Mám takový hloupý dotaz.. Myslel jsem že to ukazuje nějakou hladinu nebo tlak benzínu benzínu, ale v příspevku Lexy jsem zjistil, že to je symbol oleje.. Takže k čemu je tenhle ukazatel?? A jak má fungovat a kde je případně zapojený??

ukazatel.jpg

Přečti si moje vlákno, je to hóódně informativní budík. Toto funguje tak že ukazuje maxi, nastartuješ spadne na mini a víc nic.:super:papa

Ukazuje hladinu oleje PŘED nastartováním - po zapnutí klíčku. Po nastartování už neukazuje nic. Celkem je na ho...

A to jsem si kdysi myslel, že konečně budu mít tlakoměr oleje a ono nic buď maxi nebo nic.:o:o:D

:myslim já si byl jistý že to je tlak benzínu ve střikovacím potrubí.. protože ručička leze nahoru vždy když bzučí čerpalo.. a ono v tu chvíli ani nenastartuje, protože ještě není natlakovaný benzín.. Tak jsem vždy počkal až rafička vyleze a pak startuju.. :mad:

A fakt to ukazuje hladinu oleje??! Protože když jsem poskládal motor, tak jsem tam nalil jen cca 3l oleje na propláchnutí a ručička vylezla na Max taky.. :o

Hodně taky záleží, jak stojí auto, stačí malej sklon a může ti ukázat minimum, i když máš oleje po rysku max.

nikdy mě nanapadlo že takový měřák vůbec existuje.. vždy jsem používal jen měrku... a asi teda i u toho zůstanu.. :D

Taky jsem se po koupi auta kolegy párkrát po sobě ptal, co to ukazuje, ale moc tomu nevěřim, spíš bych chtěl, aby to sice ukazovalo množství oleje, ale po nastartování aby ukazoval plnící tlak turba (někde tu psal Oddie, že to jde), jen bych potřeboval nějaký schéma nebo někoho, kdo by mi to vyrobil (Oddie, za kolik? :D)

Původně zaslal: C.J.

no už jsem s tím jezdil i za 15l/100km, může to být \"horší\" ?? :aut

Jeste muzes jezdit i za 20 :myslim:D:D:D

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: C.J.

no už jsem s tím jezdil i za 15l/100km, může to být \"horší\" ?? :aut

Jeste muzes jezdit i za 20 :myslim:D:D:D

jj, ja uz dal i 20;)

jo, s 1.9. Max hodnota spotreby nicim limitovana neni, akorat cerpadlem. A to da asi 2litry za minutu, takze mam jeste rezervy:-D

po praze to jde bez problemu za 17/100 ale i vic, min ani tuk :(

2.0T :super