Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

baterie do NB


lamancha

Recommended Posts

Nemáte zkušenosti s firmami OEM a Power Energy? Obě vyrábí baterie do NB, rozdíl v ceně 500Kč, ale OEM :Baterie prodáváme za zvýhodněné ceny vzhledem k běžným cenám, záruka je 6 měsíců, nevztahuje na opotřebení baterie, při zvýhodněné ceně k notebooku platí záruka 1 měsíc! ale Pow.En. dává záruku 2roky. Cítím v to nějakou flignu, ale na druhou stranu dobrých 500 doma:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

1. OEM není firma. ;)

2. nepíšeš (možná úmyslně) o jakou baterku jde.

3. podívej se na: http://www.batteryshop.cz/ - záruka 24/12m

jedná se o baterii PA3284 do NB Toshiba Sattelite A10, výrobce je uveden OEM, ale odkaz není platný. V batery jimají za 2142,-,pravda záruka je 24měsíců, jde mi o to jestli ta firma/nefirma OEM nebere staré baterie a neprodává je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Kurt, OEM není firma. Jinak bacha na tu záruku, dva roky Ti nikdo nedá.

Záruční podmínky batteryshop (všimněte si pravdivého konstatování, že baterie je spotřebák):

ZÁRUČNÍ DOBA ZBOŽÍ

Délka záruky baterií T6 Power je 24 měsíců. Jelikož jsou baterie spotřební zboží s omezenou životností je záruka na životnost 12 měsíců. Tato doba začíná běžet dnem vystavení faktury a prodlužuje se o dobu, po kterou byl výrobek v záruční opravě. Záruka se nevztahuje na opotřebení baterie způsobené jejím obvyklým užíváním. Není proto možné například reklamovat baterii po několikaměsíčním užívání proto, že má nižší než původní kapacitu. Při instalaci baterie postupujte dle uživatelské příručky výrobce zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

jedná se o baterii PA3284 do NB Toshiba Sattelite A10, výrobce je uveden OEM, ale odkaz není platný. V batery jimají za 2142,-,pravda záruka je 24měsíců, jde mi o to jestli ta firma/nefirma OEM nebere staré baterie a neprodává je.

Trochu jsi mě nepochopil, zkusím to vysvětlit ještě jinak. Tím \"OEM není firma\" jsem myslel, že se tak žádná firma nejmenuje. Zkratka \"OEM\" znamená \"Original Equipment Manufacturer\" - v překladu \"Výrobce Originálních Zařízení (dílů)\". Takže - OEM je pouze označení pro firmu, která nemá vlastní značku. Tím se dostáváme k tomu, co znamená, když je na baterce napsáno OEM - nic jiného než to, že je to baterie neznačková.

Od toho se odvíjí i cena, na druhou stranu kvalitu baterie bych si netroufal určit podle značky. Ten odkaz jsem sem dal proto, že s touhle firmou mám dobré zkušenosti a taky proto, že ji mám prakticky \"za rohem\".

K záruce - je to spotřební zboží. To znamená, že se záruka 24 měsíců vztahuje na vady s výjimkou opotřebení - stejné je to u mnoha dalších výrobků (jako nejčastější příklad spotřebního zboží se uvádí obuv - záruku máš 2 roky, ale když si botku prošoupeš třeba po půlroce, je ti záruka na nic).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Tím se dostáváme k tomu, co znamená, když je na baterce napsáno OEM - nic jiného než to, že je to baterie neznačková.

Já bych to OEM baterie nepojmenoval neznačková, ale bez loga značkového výrobce - obvykle OEM výrobce chrlí výrobky a \"značkové firmy\" na ně lepí svá loga... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typická (bohužel) mylná představa OEM prouduktů.

Pokud je prodejce (hlavně výrobce) solidní (což ti nepovím) tak je baterie leckdy lepší než originál.

Mám tu teď IBM Thinkpad X21 (řada subnotebooků) s \"neznačkovou\" baterií a je napsrosto výborná.

Zabývám se OEM výrobkama pro tiskárny a dokázat někomu, že OEM je lepší než originál je těžkej boj ale vím že to tak je.

Proto je občas potřeba něco rozdat zadarmo, načež to lidem cvakne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Typická (bohužel) mylná představa OEM prouduktů. Pokud je prodejce (hlavně výrobce) solidní (což ti nepovím) tak je baterie leckdy lepší než originál.

Tomu nerozumím. tady přece nikdo nepsal, že by OEM měla být méně kvalitní (nebo naopak)!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...