Daniel80

Benzín nebo nafta u peugeot 605

4 posts in this topic

Ahoj chci si koupit peugeot 605 a rozhoduji se mezi benzínem a naftou. Tak bych prosil o radu kdo má zkušenosti s tímto vozem. Dříve jsem měl opel omega 2.5td a dost jsem se spálil s motorem tak jsem k naftě opatrnější. Jde mi hlavně a spolehlivost spoteba mi zas tak nevadí. Pokud bych volil benzín tak třílitr, dvoulitr se mi zdá na dané auto slabé a dvoulitr benzín turbo tak často k prodeji není. Takže benzín a nebo naftu poradí mi někdo? Děkuji

Měl jsem 3V6 a je to perfektní svezení, spolehlivost a životnost motoru výborná. Já jsem ho prodával s najetými 300 t. km, a kolega stejný 3V6 dal na vrakoviště s najetými 450 t. km (přežilo to povodně a kazila se elektronika a klima)

Spotřeba kolem 10 až 11 l/100 km.

Původně zaslal: Daniel80

Ahoj chci si koupit peugeot 605 a rozhoduji se mezi benzínem a naftou. Tak bych prosil o radu kdo má zkušenosti s tímto vozem. Dříve jsem měl opel omega 2.5td a dost jsem se spálil s motorem tak jsem k naftě opatrnější. Jde mi hlavně a spolehlivost spoteba mi zas tak nevadí. Pokud bych volil benzín tak třílitr, dvoulitr se mi zdá na dané auto slabé a dvoulitr benzín turbo tak často k prodeji není. Takže benzín a nebo naftu poradí mi někdo? Děkuji

ja mozem len doporucit 3,0 v6.spotreba okolo 10-11l ale motor tam nieco vydrzi.kultivovany zvuk a ten tah je fakt dobry.pocul som ze tie hladke 2,0 benziny maju skoro taku spotrebu ako 3,0.diesel ja osobne nemusim,je to pre mna slabe.vyhody dieslu ti zase povie niekto iny

V první řadě bych se vyprd na celou 605, a koupil si raději 406. Sice je o třídu menší, ale je to podstatně méně riziková koupě.

Co se motorů v 605 týče, tak 2,0 nedoporučuji, na to auto je slabý, a v kombinaci s dlouhým zpřevodováním, které mělo zachovat jakýs takýs komfort, je zajištěna poměrně velká úmrtnost těhle motorů - ačkoliv v jiných autech jezdí celkem bez problémů (dokonce i ve stejně těžké 806 zdaleka tak neodchází, díky jinému zpřevodování). A vyhnul bych se zde i naftě. Ač jinak jezdím prakticky výhradně v naftových pixlách, zde je ten motor opět více rizikový - jak 2,1, tak i 2,5TD. Suma sumárum - zbývá ti akorát ten třílitr... nicméně stejně bych spíš vzal tu 406, jak jsem uvedl dříve (tam má i ten výběr motorů podstatně větší, u 406 můžeš naprosto klidně vzít i 2,0 16V... 2,2, i ten třílitr se zde dával).