Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Presnost tachometru


moreli

Recommended Posts

mate nekdo zmerenou odchylku tachoemtru na 205 1.1i 1991? dneska jsem jel kolem radaru a pri tachometrovych 80km/h je realna rychlost 67km/h. Vypoctama podle dalnicnich mezniku mi vychazi, ze kazdych tachometrovych 100km ujedu ve skutecnosti 93km. Mam standartni 155/65 R13 gumy. Nevite nekdo co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, víme :)

Dej tam gumy, co tam asi mají správně být - 165/70 R13.

Protože ty mají o 5,6 procenta větší obvod kol než tvoje 155/65 R13.

Takže, pak nenajedeš 93 km, ale nějakých 98,5 km a to bych řekl, že je těch správných 100 km - protože ty stopky a dálnice a rychlost ... - co si budeme povídat ;)

více info

http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tachometr = otáčkoměr, měření otáček motoru (z originálu Tachometer).

Rychloměr - měření rychlosti vozidla (z originálu Speedometer).

Já si to nevymyslel, ale jen říkám že té ručičce, co ukazuje rychlost vozidla, se má říkat Rychloměr...

P.S. Ty deskové ukazatele rychlosti nejsou nejpřesnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

no, víme :)

Dej tam gumy, co tam asi mají správně být - 165/70 R13.

Protože ty mají o 5,6 procenta větší obvod kol než tvoje 155/65 R13.

Takže, pak nenajedeš 93 km, ale nějakých 98,5 km a to bych řekl, že je těch správných 100 km - protože ty stopky a dálnice a rychlost ... - co si budeme povídat ;)

více info

http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

Na 1124 ccm může mít v techničáku úplně v pohodě 155/65 R13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, třeba já mám ve svým techničáku 145 SR 13 a v německým 165/70 R 13 (přímo k tomu autu).

Takže, úřednicí si sice myslej, že maj glejt - ale kde je pravda? U Peugeota!

Když mu to vadí, ať si přestaví ručičku.

Když tam dá ty 165/70 R13, tak mu to bude přeměřovat o 4% a je v toleranci, 155/70 R13 pro mě za mě.. klidně i ty balony 145 SR13 (které odpovídají těm 165/70) - dyť je to takovej kočárek.

Já bych se na to vybodnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Tachometr = otáčkoměr, měření otáček motoru (z originálu Tachometer).

Rychloměr - měření rychlosti vozidla (z originálu Speedometer).

Já si to nevymyslel, ale jen říkám že té ručičce, co ukazuje rychlost vozidla, se má říkat Rychloměr...

P.S. Ty deskové ukazatele rychlosti nejsou nejpřesnější...

Tak jak tak koukám, taky bych to spletl a považoval tachometr za rychloměr. Ale při hlubším zamyšlení je to logický, protože např tachodynamo měří otáčky......tuďíž tachometr taky.

Ten tachometr si asi pletu, protože měřáku na kole taky říkám tachometr (tacháč).

Ne nobudu to tu rozvádět. Díky za objasnění:super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak můj názor na ty kola je, že pokud tam máte kola stejnýho rozměru, jako byly z výroby auta, tak při 50 rychloměr ukazuje o malinko ...víc.... Pokud tam dáte jiný, tak se rychlost logicky změní podle velikosti novejch kol.

Jinak jeden čas jsem tam měl 14ky a při 50 na rychloměru jsem ve skutečnosti jel něco přez 50, teď tam mám 13ky (né zrovna ty pravý podle techničáku, jsou o trošku širší :-) ) a při 50na rychloměru jsem jel 47.

[upravil dne 28/12/06 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Tak jak tak koukám, taky bych to spletl a považoval tachometr za rychloměr. Ale při hlubším zamyšlení je to logický, protože např tachodynamo měří otáčky......tuďíž tachometr taky.

Ten tachometr si asi pletu, protože měřáku na kole taky říkám tachometr (tacháč).

Ne nobudu to tu rozvádět. Díky za objasnění:super.

Díky za uznání, aspoň někdo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Jinak můj názor na ty kola je, že pokud tam máte kola stejnýho rozměru, jako byly z výroby auta, tak rychloměr ukazuje o malinko míň. Pokud tam dáte jiný, tak se rychlost logicky změní podle velikosti novejch kol.

Jinak jeden čas jsem tam měl 14ky a při 50 na rychloměru jsem ve skutečnosti jel něco přez 50, teď tam mám 13ky (né zrovna ty pravý podle techničáku, jsou o trošku širší :-) ) a při 50na rychloměru jsem jel 47.

pokud tam jsou kola stejná jako z výroby tak rychloměr ukazuje o něco VÍC než ve skutečnosti jedeš.

ve výrobě jsou všechny rychloměry nastaveny bay ukazovali trochu víc - nejspíš kvůli bezpečnosti.

jinak spíš než průměr disku to hlavně ovlivňuje rozměr pneu.

v zimě mám 185/65 R14 a když mám na rychloměru 50 tak ve skutečnosti jedu 52

v létě jsem měl 185/60 R14 a když na rychloměru bylo 50 tak jsem jel 47 km/h

pak jsem tam měl 195/50 R15 a je to vlmi podobné těm 185/60 R14, tedy při 50-ti byla skutečná rychlost okolo 47 km/h.

ale jinak bych se na seřizování rychloměru vykašlal, protože se odchylka rychloměru mění i v závislosti na tom jak jsou sjeté gumy. rozdíl v průměru mezi novou gumou a na hranici použitelnosti může být 12 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: Vopičí

Jinak můj názor na ty kola je, že pokud tam máte kola stejnýho rozměru, jako byly z výroby auta, tak rychloměr ukazuje o malinko míň. Pokud tam dáte jiný, tak se rychlost logicky změní podle velikosti novejch kol.

Jinak jeden čas jsem tam měl 14ky a při 50 na rychloměru jsem ve skutečnosti jel něco přez 50, teď tam mám 13ky (né zrovna ty pravý podle techničáku, jsou o trošku širší :-) ) a při 50na rychloměru jsem jel 47.

pokud tam jsou kola stejná jako z výroby tak rychloměr ukazuje o něco VÍC než ve skutečnosti jedeš.

ve výrobě jsou všechny rychloměry nastaveny bay ukazovali trochu víc - nejspíš kvůli bezpečnosti.

jinak spíš než průměr disku to hlavně ovlivňuje rozměr pneu.

v zimě mám 185/65 R14 a když mám na rychloměru 50 tak ve skutečnosti jedu 52

v létě jsem měl 185/60 R14 a když na rychloměru bylo 50 tak jsem jel 47 km/h

pak jsem tam měl 195/50 R15 a je to vlmi podobné těm 185/60 R14, tedy při 50-ti byla skutečná rychlost okolo 47 km/h.

ale jinak bych se na seřizování rychloměru vykašlal, protože se odchylka rychloměru mění i v závislosti na tom jak jsou sjeté gumy. rozdíl v průměru mezi novou gumou a na hranici použitelnosti může být 12 mm

Koukám, že jsem se hned v té první větě spletl a peru vám tu do hlav klíny:mad::mad:, myslel jsem to správně, ale blbě (přesně naopak) jsem to napsal. Už jsem to opravil v přispěvku.

Díky Zoby:super

Jo a jasně že záleží hlavně na velikosti pneu (celkovém obvodu) a ne na ráfku.

\"I když u mě spíš na velikosti ráfku, protože to je základ:D:D\"

Já na těch 14 měl pneu 175/65/14. A těď tam mám 175/65/13....aspoň myslím:)

[upravil dne 28/12/06 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: Vopičí

Já na těch 14 měl pneu 175/65/14. A těď tam mám 175/65/13....aspoň myslím:)

ty 175/65 R14 by měly ukazovat celkem v poho, protože je to velmi podobný obvod kola jao 185/60 R14 nebo 195/50 R15

No na těch 175/65 R14 (když byly nový) to ukazovalo těch 52, jak jsem tu už psal.

Téď to jede sice míň na těch 175/65/13, ale já to nehrotím. Zase to pěkně sedí a hlavně se mi ty 13 hliníky na autě líběj.

V papírech mám sice povolený jenom 165/70 R13, ale to zas takovek rozníl není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...