Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT 307 HDI 79KW- jaká řídící jednotka


jindra73

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Staci dat dolu kryt poistiek v motorovom priestore. Tam je riadiaca kednotka - strieborna krabicka velkosti A5. Ak do nej ide jeden velky konektor, je to Bosch. Ak do nej idu 3 konektory, je to Siemens. Druha moznost je dat dolu horny kryt motora a na common rail rampe je stitok vyrobcu. Kto nevie kde najst common rail rampu, tak je to trubka s priemerom cca 1 cm pozklz motora (pri hlave) a vychrdzaju z nej 4 mensie trubicky (1 pre kazdy valec).

Riadiace jednoty sa davali podla toho, co bolo zrovna skladom. To, ze na vychod sli Siemens a na zapad Bosch, je blbost.

P206 2.0 HDi mali tusim vsetky Bosch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: silex

Staci dat dolu kryt poistiek v motorovom priestore. Tam je riadiaca kednotka - strieborna krabicka velkosti A5. Ak do nej ide jeden velky konektor, je to Bosch. Ak do nej idu 3 konektory, je to Siemens. Druha moznost je dat dolu horny kryt motora a na common rail rampe je stitok vyrobcu. Kto nevie kde najst common rail rampu, tak je to trubka s priemerom cca 1 cm pozklz motora (pri hlave) a vychrdzaju z nej 4 mensie trubicky (1 pre kazdy valec).

Riadiace jednoty sa davali podla toho, co bolo zrovna skladom. To, ze na vychod sli Siemens a na zapad Bosch, je blbost.

P206 2.0 HDi mali tusim vsetky Bosch.

Tak jsem sundal kryt poistek v motorovém prostoru a je tam stříbrná krabička s 3. konektory (podle toho co jste psal tak asi SIEMENS), ale sdělal jsem kryt motoru a podíval se na common rail rampu a tam je stitek výrobce BOSCH. Tak jsem z toho jelem, co tam mám???????????? :myslim:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to aj ja. Udaj o konektoroch je zo servisneho maulalu: Elektricje schemy - Kabelaz - Pripojenie centralnej jednotky, kde jasne rozlisuju: pre Bosch 1 konektor, pre Siemens 3 konektory. Ked bude cas, este sa na to pozriem.

Pokial viem tak kombinacia: cast Bosch a cast Siemens sa nerobila, aj ked znacna cast dielov je vzajomne priamo nahraditelna.

Takze, riadiaca jednotka Bosch = bosch je aj rampa, senzory (vahy vzduchu, teplota...), vstrekovace...

Nemas nahodou daku vyhodne kupenu \"skladacku\".

Este sa tvrdi ze ak ide od plynoveho pedalu lanko do motoroveho priestoru (potenciometer je v mot. priestore), je to Siemens a ak idu z plyn. pedalu kable (potenciometer je priamo na pedale) je to Bosch. Toto ale neplati, pretoze ja mam Siemens a z plyn pedalu ide len kabelaz, kamos ma Siemens a tiez bez lanka.

Teraz ma napadlo, ze sa este dodavala daka Spanielska riadiaca jednotka, ale neviem nic podronejsie. Kamos (automechanik) ju mal na P206 2.0 HDi. Auto bolo stale v servise a rachotilo ako traktor. Nakoniec (po pol roku) vymenili riadiacu jednotku a bol pokoj. Ale auto pre istotu hned predal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked suz mal tento vykend otvorenu kapotu, pozrel som sa na tidentifikaciu riadiacej jednotky.

Nad pravym svetlom by sa mal nachadzat stitok s menom vyrobcu riadiacej jednotky. Cislo nad vurobcom suvisi s dymivostou.

Pozri foto. V hornej casti fotky je vidiet veko nadobky kvap. ostrekovacov.

Tak isto priamo na riadiacej jednotke su dva strieborne stitky.

Pozrite ten dolny (treba posvietit baterkou). Su na nom dva ciarove kody a hlavne je tam napisane SIEMENS Made in France (v mojom pripade). Su to male pismena priblizne 2 mm.

Vsimol som si, ze napis SIEMENS je vylisovany cca 2cm vysokym pismom skoro ces celu krabicu riadiacej jednotky, ale prelis je velmi plytky a na zaoxidovanej krabicke ho temer nevidno (treba pozriet naocaj z blizka - 10 cm)

Pozerane na 2.0 HDI 66 kW, r. 2002

post-0-14109595303512_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...