Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaký mp3 přehrávač?


Dave405

Recommended Posts

Seděl jsem dost dlouho na netu a ze všech možných přehrávačů jsem nakonec vybral dva a sice Emgeton e3 cult a Doonio Cube. Emgeton jsem měl možnost slyšet, ale to Doonio Cube je docela novinka a v kamenných obchodech to ani neznají.

Pro Emgeton svědčí barevný display a ikdyž je miniaturní, dokáže zobrazovat jpg, bmp a txt, dále má kalkulačku, hry, budík, má celokovové tělo. Výstup 2x18mW při 16 ohmech. Přenosová rychlost až 20Mb/s. Výdrž 20h.

Doonio Cube zase jede na klasickou tužkovou, takže výdrž je dvakrát větší než má Emgeton. Má OLED display a vysouvací USB konektor. Výstup jen 2x10mW (zátěž neznámá), ale hlavně má hodně malé přenosové rychlosti a to pod 1Mb/s.

Jinak rozměrově jsou oba zhruba stejné, oba také mají českou lokalizaci.

U Emgetonu mě mrzí to, že jde sehnat pouze se sluchátkama Porta Cult (obdoba Koss Porta Pro, které mám), které cenu přehrávače zbytečně nadhodnocují. Jiné modely Emgetonu jsem z určitých důvodů zavrhl.

Emgeton E3 Cult 3300Kč, Doonio Cube 2300Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Seděl jsem dost dlouho na netu a ze všech možných přehrávačů jsem nakonec vybral dva a sice Emgeton e3 cult a Doonio Cube. Emgeton jsem měl možnost slyšet, ale to Doonio Cube je docela novinka a v kamenných obchodech to ani neznají.

Pro Emgeton svědčí barevný display a ikdyž je miniaturní, dokáže zobrazovat jpg, bmp a txt, dále má kalkulačku, hry, budík, má celokovové tělo. Výstup 2x18mW při 16 ohmech. Přenosová rychlost až 20Mb/s. Výdrž 20h.

Doonio Cube zase jede na klasickou tužkovou, takže výdrž je dvakrát větší než má Emgeton. Má OLED display a vysouvací USB konektor. Výstup jen 2x10mW (zátěž neznámá), ale hlavně má hodně malé přenosové rychlosti a to pod 1Mb/s.

Jinak rozměrově jsou oba zhruba stejné, oba také mají českou lokalizaci.

U Emgetonu mě mrzí to, že jde sehnat pouze se sluchátkama Porta Cult (obdoba Koss Porta Pro, které mám), které cenu přehrávače zbytečně nadhodnocují. Jiné modely Emgetonu jsem z určitých důvodů zavrhl.

Emgeton E3 Cult 3300Kč, Doonio Cube 2300Kč.

Teď sem kupoval Emgeton E5 cult, po zvukový stránce bomba, výdrž 50hod, a cena je taky supr, E3 jsme nevzali právě kvuli ceně s těmi sluchátky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak hraje ten Doonio nevím, ale po vlastních zkušenostech s 4mi přehrávači, na kterých jsem poslouchal mp3 můžu jedině doporučit Emgeton. Po zvukové stránce nemá v této cenové relaci konkurenci!!! Ale pokud ti nezáleží moc na čistotě zvuku, tak je to naopak zbytečně drahý, ale já už bych do ničeho jinýho nejspíš nešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tez mam emgeton E5 cult a je fakt bomba!kazdopadne zkus internetovy stranky a precti si nejaky diskuze!!

kazdopadne za tu cenu bych si radsi vybral I-river T10,lepsi kvalita znacka a u mp3 mi barevnej displej prijde zbytecnej pokud nemuzes si pustit videoklipy!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, souhlasim s tim, ze barevný display u mp3 je zbytečnost, zbytečně snižuje výdrž baterie. Stejně ho strčite do kapsy a ani disply nepotřebujete (viz. iPod Shuffle). Asi před 2 měsíci jsem si pořídil po dlouhém rozhodování M CODY M20 1GB. Musím ale popravdě říct, že jsem tamk učinil, protože má krásný vzhled a v různých recenzích hodnotili a výbornou kvalitu zvuku. Nemýlili se... S Kossákama PortaPro hraje opravdu výborně. Záleží na vás jak se rozhodnete...podle mě je i ten E5 Cult dobrá volba...

Zde je ten MCODY:

http://img63.imageshack.us/img63/8237/m20img08jr1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

hmm, tak to se se svým Creative Nano Zen řadím na chvost a už asi vůbec nemá cenu přemýšlet o nějakých KOSSech k takovému s...:aut

Neřadíš se na chvost, Creative jsou jedny z nejlepších přehrávaču, a to co do kvality zvuku tak i po ostatních stránkách
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

Ještě jeden dotaz, jaký je rozdíl mezi WMA a MP3 co se týče kvality? U přehrávače se uvádí možnost dvojnásobného počtu skladeb ve WMA než v MP3, ale když skladbu konvertuji 128kbps tak velikost je takřka stejná,:aut

No u Wma se uvádí stejná kvalita u nižšího datového toku tj MP3 128kbs=WMA 64kbps, ale v praxi je to nesmysl, strašně se ořezávají výšky, já používám Mp3 od 192kbps u nižších už slyším že je to ořezaný. Ale někomu nevadí ani Mp3 96kbps ale to už je hnus velebnosti:o. NEjlíp to vyzkoušet a poslouchat, taky jsem chtěl šetřit místem a zjistil jsem že to nemá smysl, při velikosti dnešních harddisků a flash přehrávaču nemá tak velká komprimace smysl, tu kvalitu kterou to ztratí při komprimaci už nikdy zpět nedostaneš, tak raději 192 a výše nebo VBR v Mp3;) Jo a Mp3 přehraješ všude, WMA je trošku míň podporovanej v stolních a autopřehrávačích

[upravil dne 26/12/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

Takže nejsem úplně hluchý haleluja,mi se hned to WMA nezdálo:D

No paráda, aspoň někdo kdo slyší rozdíl, tak to se ti ty Kossy opravdu hodí. Kdybys byl Hluch tak by ti byli k ničemu. A Formaty jako WMA v nižším datovym toku a Mp3pro nemám rád kvuli totální degradaci zvuku

Mp3pro měla být konkurence k WMA, zmenšovalo velikost na polovinu díky polovičnímu vzorkovacímu kmitočtu jen 22KHZ místo 44KHZ a následným přepočtu zpět při přehrávání

[upravil dne 26/12/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je Doonio cube v testu, a nedopadl špatně

http://www.zive.cz/h/Testcentrum/Ar.asp?ARI=131757&CHID=1&EXPS=&EXPA=

5. Doonio Cube

Kvalitně i vzhledově výborně zpracovaný a odolný přehrávač, který zaujme výbornou výdrží. Neshodl se ale s dobíjecími bateriemi, s nimiž vydržel 4× méně než udává výrobce. Věříme, že příčina bude jen v dosud nevyladěném firmwaru a bude brzy napravena. Těšit se můžete na FM rádio, linkový vstup, záznam do MP3 a WAV, který má ale také drobné firmwarové nedostatky. Ovládání je pohodlné, jen je třeba si na něj chvíli zvykat. Jako s většinou OLED displejů, i s tímto si na přímém slunci příliš nepočtete.

+vysoká výdrž, velký USB konektor

FM rádio, linkový vstup

provedení, záznam do MP3/WAV

-USB 1.1

nečitelnost na přímém slunci

nevyladěný firmware

Já bych ho nechtěl kvuli tomu USB 1.1:bojim

[upravil dne 27/12/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Díky všem za příspěvky.

Takže se nenajde nikdo, kdo zkoušel Doonio Cube?

Ja jsem asi 2 mesice majitelem prehravace Doonio Cube a nemuzu si ho vynachvalit. Vydrz naprosto suprová....tech 48 hodin prehravani muzu jen potvrdit,zvukove dobrej a hlavni prednost kterou ja ocenim je vysunovaci USB....jo a kupoval jsem ho (1GB) cca pred 2 mesici v Brne za necelych 2500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...