Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

¨307,nebo Mondeo 2001+??Poradte


marperr

Recommended Posts

No, ja mam zkusenost s obema vozy ( oba shodne benzinove motory 2.0 ) a rok vyroby ( 2oo1 ), a peugeota bych rozhodne nevymenil. Interier je utulnejsi, prehlednejsi a vse je vic \"po ruce\" ( ovladani klimatizace, ovladani radia pod volantem ktere je v mondeu fakt uplne na dve veci... ).

V mondeu jsem ocenil pouze vetsi kufr. Jinak z dlouhodobeho hlediska nemuzu slouzit, protoze s mondeem jsem najel jenom neco kolem 2000 km ( a jeste to bylo firemni ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

S Mondeem jsem najel jen pár stovek a připadá mi že 307 jde líp odspoda a kolem 120 vadne, kdežto u Mondea je to naopak, proto jsem spokojenější s 307, no a samozřejmě souhlasím s lukashem ohledně interiéru - prostě auto pro lidi:super

Abych byl fér musím říct, že kámoš má Mondeo a je absolutně spokojený, spotřeba menší než u 307, závadu měl jednu - nevzpomínám si co to bylo:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem s Mondeem taky par stovek najezdil a 307 je jednoznacne lepsi. mondeo je lepsi snad jen na dalnici, ovsem na okreskach nebo ve meste je neohrabany. :roll S tou velikosti kufru bych nesouhlasil, v Mondeu je kufr mnohem plossi a napr. na kola je to mnohem min skladny. Vyhled dozadu hruza, v nizkych otackach to vazne nejede, ma mnohem vyraznejsi turboefekt. Spolehlivost asi vetsi. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kosta, zalezi od toho, ake Mondeo, ci kufrove, alebo hatchback, pri HB je ten kufor ooovela vacsi ako pri 307. Mondeo ma urcite lepsiu prevodovku oproti 307, mne sa napriklad interier paci, ale je to vec vkusu. Zial zrovnavat s 307 jazdne vlastnosti velmi nemozem, lebo moja skusenost je asi 2000 km s Mondeom ST 220 za volantom a to je uplne ina liga :mrk s tym ovladanim pod volantom mozem len suhlasit, neviem kto to navrhoval, vadilo mi to strasne aj vo fieste alebo fusione. Takisto sa mi zdala moznost nastavenia volantu mensia ako pri 307. A treba si este uvedomit, ze 307 a Mondeo nie je ta ista trieda, Mondeo je vyssie - to auto je jednoducho po vsetkych strankach vacsie. Co poznam Fordakov, tak si svoje auta hodne chvalia co sa tyka spolahlivosti, my 307ckari na pezoty nadavame, ale mame ich radi :D tak si vyber...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, koho, nebo co chceš v autě vozit. Kolik potřebuješ místa pro lidi, pro zavazadla, nebo pro jiný věci. No a ještě jak se to ovládá, řídí, jaký je v tom posez, jak je z zoho vidět a hlavně, jak se v tom celkově cítíš. Sedat každý den za volant s odporem, (\"zase se musím s tím krámem někam drkotat\"), to se asi taky nedá. Mělo by to mít pokud možno autoklimu a vyhřívaný sedačky. Sedat každý den v zimě do vymrzlejch sedaček, to ti záda za 10let vyhodnotí. :myslim Tak to jsem se rozjel. :myslim Honě štěstí při výběru.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohumile, opatrně na ty vyhřívaná sedadla! Na dlouhou jízdu je to fajn, ale na krátké popojíždění je to naopak to nejhorší, co může být. Vyběhnout z rozehřátými zády a zadnicí do mrazu, ochaldit je a pak zase šup do auta honem je ohřát...... to za 10 let nadělá vetší paseku na Tvém zdraví, než když vyhřívání nemáš. Mám v autě kůži a tam je vyhřívání naprostá nutnost, ale taky si na to dávám pozor a pouštím to maximálně na druhý stupeň \"hlasitosti\" :) (maximum je 6.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to sice:xvulale vítej Destiny - a k těm sedačkám, dlouho jsem váhal jestli jo nebo ne, ale netrval jsem na nich, když sedneš do auta tak stejně chvíli trvá než ten pocit tepla příjde, takže stejně cítíš kosu, když za chvíli vystupuješ - viz Destiny -kdyz jedeš dál zahřeješ se sám, prostě myslím , že jsou užitečnější věci na autě - nicméně - proti gustu ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Destiny, plně s tebou souhlasím, kdo to vyhřívání zapne hned naplno, dopadne jak popisuješ. Stačí kdyby to bylo jen vlažný. Klimošku taky nemám zaplou naplno. Já je v Jeanovi nemám, ale hodily by se mi.:papa

Ale to jsme poněkud :xvul od půvpdního problému. Ikdyž, ...

[upravil dne 29/12/06 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud motorizace se týká, tak dieslové motory vyvýjeli společně Ford s PSA, takže jsou stejné až na označení ( HDI nebo TDCI).Dále co je mi známo tak Ford má víceprvkovou zadní nápravu.Ovšem Peugeot to vyvažuje útulnějším interiérem.Já osobně bych šel opět do třistasedmy.Těžko radit poslední rozhodnutí bude na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... do Mondea bych sice ty tři dětské sedačky, kočár pro dvojčata a vše další asi taky narval.

Jenže 1.6HDi/80KW ani dvouzónová klimatiztace v Mondeu v době, kdy jsem vybíral, jaksi nebyly - a jelikož s tím věšinou jezdím sám, volil jsem mezi Mondeem, Zafirou, Touranem a P307SW nakonec právě P307SW kvůli 1.6HDi, a jelikož když už jedu s rodinou, v naší staré OI se dodnes pereme o nastavení ovladačů její jednozónové klimatizace, byl to důvod navíc, proč 307SW - hlavně když bylo k mání o cca 20 % levněji, než nejlevnější alespoň trochu srovnatelné Mondeo Ghia.

P.S. A až teď mi dochází, jak skvělou výhodou 307SW je pro rodinu s dětmi jeho panoramatické střešní okno, jímž se dá čučet na vršky budov, stromy, letadla, hvězdičky, mráčky, kapky deště, noční osvětlení měst...

P.P.S. A protože děti rostou, bude naším příští autem (pokud na to v té době - tj. za cca tři roky - ještě budeme mít) Citroent C4 Picasso nebo něco podobného po prvním faceliftu, co bude mít alespoň čtyřzónovou klimatizaci.

[upravil dne 6.1.07 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: LubošK

... do Mondea bych sice ty tři dětské sedačky, kočár pro dvojčata a vše další asi taky narval.

Jenže 1.6HDi/80KW ani dvouzónová klimatiztace v Mondeu v době, kdy jsem vybíral, jaksi nebyly - a jelikož s tím věšinou jezdím sám, volil jsem mezi Mondeem, Zafirou, Touranem a P307SW nakonec právě P307SW kvůli 1.6HDi, a jelikož když už jedu s rodinou, v naší staré OI se dodnes pereme o nastavení ovladačů její jednozónové klimatizace, byl to důvod navíc, proč 307SW - hlavně když bylo k mání o cca 20 % levněji, než nejlevnější alespoň trochu srovnatelné Mondeo Ghia.

P.S. A až teď mi dochází, jak skvělou výhodou 307SW je pro rodinu s dětmi jeho panoramatické střešní okno, jímž se dá čučet na vršky budov, stromy, letadla, hvězdičky, mráčky, kapky deště, noční osvětlení měst...

P.P.S. A protože děti rostou, bude naším příští autem (pokud na to v té době - tj. za cca tři roky - ještě budeme mít) Citroent C4 Picasso nebo něco podobného po prvním faceliftu, co bude mít alespoň čtyřzónovou klimatizaci.

[upravil dne 6.1.07 LubošK]

[upravil dne 17/3/07 nemec.cb]

[upravil dne 17/3/07 nemec.cb]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...