Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Napětí na baterce


Brandy

Recommended Posts

Mě poslední dobou taky zlobí dobíjení, nebo baterka! Mam ji podle předchozího majitele 2roky starou a poslední dobou (co jsou nižší teploty) to hůř točí startérém! Po 5dnesch stání to jen tak tak nastartuju. Zdá se mi, že mi občas pohasínaj světla, hlavně na volnoběh. Měřil jsem napětí na baterce po mrazivé noci před nastartováním měla asi 10,6V Po nastartování to asi 1minutu lezlo k 13,75 a tam to zůstalo (volnoběh asi 1400ot). Po zapnutí všeho, co se dalo (světla, větrák, mlhovky, zadní okno, rádio, CBčko, interier světla) napětí kleslo na 13,5 na volnoběh a Při vytočení do cca 3000 vylezlo k 13,7. Po vypnutí sitiče (asi 1000ot) bylo napětí volnoběhu při zapnutých spotřebičích asi 13,3 a po vytočení k 3000 opět 13,7.

Po deseti minutách testů jsem vše vypnul a po dalších 10minutách na baterce naměřil 12,3V

Co si o tom myslíte??? Mam tam 50A altík a rok a něco starej regulátor.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Mě poslední dobou taky zlobí dobíjení, nebo baterka! Mam ji podle předchozího majitele 2roky starou a poslední dobou (co jsou nižší teploty) to hůř točí startérém! Po 5dnesch stání to jen tak tak nastartuju. Zdá se mi, že mi občas pohasínaj světla, hlavně na volnoběh. Měřil jsem napětí na baterce po mrazivé noci před nastartováním měla asi 10,6V Po nastartování to asi 1minutu lezlo k 13,75 a tam to zůstalo (volnoběh asi 1400ot). Po zapnutí všeho, co se dalo (světla, větrák, mlhovky, zadní okno, rádio, CBčko, interier světla) napětí kleslo na 13,5 na volnoběh a Při vytočení do cca 3000 vylezlo k 13,7. Po vypnutí sitiče (asi 1000ot) bylo napětí volnoběhu při zapnutých spotřebičích asi 13,3 a po vytočení k 3000 opět 13,7.

Po deseti minutách testů jsem vše vypnul a po dalších 10minutách na baterce naměřil 12,3V

Co si o tom myslíte??? Mam tam 50A altík a rok a něco starej regulátor.

Díky.

Kdysi se to takto nastavovalo, tedy na 13,5 až 13,8 V. Proto jsem chtěl udělat statistiku, jak se názor konstruktérů měnil s lety.

Dakaros: změř si odběr při všech vypnutých spotřebičích, měl by být pod 2 mA (0,002 A). Taky bys mohl zkusit půjčit si od známého na týden jinou, dobrou baterii. Jinak se těžko rozhoduje, jestli je slabý alternátor, baterie, nebo startér.

Prosba na ostatní 309: změřte někdo napětí na baterii při nastartovaném motoru, ať máme porovnání.

[upravil dne 9.1.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 Dakaros: Skus pozrieť datum vyroby na baterke ak je staršia ako 5 rokov isto sa poobzeraj po novej,ak je dvojročná skus ju skontrolovať pripade doliať destilovanu vodu,daj ju na nabíjačku aspon na 24 hod a skus zmerat ten kludový odber,ja myslim že ak baterku dva krat do roka vyberieš ,doleješ destilovanou vodou a daš na nabíjačku nič nepokazíš:super

[upravil dne 9/1/07 MrVain]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: Dakaros

Mě poslední dobou taky zlobí dobíjení, nebo baterka! Mam ji podle předchozího majitele 2roky starou a poslední dobou (co jsou nižší teploty) to hůř točí startérém! Po 5dnesch stání to jen tak tak nastartuju. Zdá se mi, že mi občas pohasínaj světla, hlavně na volnoběh. Měřil jsem napětí na baterce po mrazivé noci před nastartováním měla asi 10,6V Po nastartování to asi 1minutu lezlo k 13,75 a tam to zůstalo (volnoběh asi 1400ot). Po zapnutí všeho, co se dalo (světla, větrák, mlhovky, zadní okno, rádio, CBčko, interier světla) napětí kleslo na 13,5 na volnoběh a Při vytočení do cca 3000 vylezlo k 13,7. Po vypnutí sitiče (asi 1000ot) bylo napětí volnoběhu při zapnutých spotřebičích asi 13,3 a po vytočení k 3000 opět 13,7.

Po deseti minutách testů jsem vše vypnul a po dalších 10minutách na baterce naměřil 12,3V

Co si o tom myslíte??? Mam tam 50A altík a rok a něco starej regulátor.

Díky.

Kdysi se to takto nastavovalo, tedy na 13,5 až 13,8 V. Proto jsem chtěl udělat statistiku, jak se názor konstruktérů měnil s lety.

Dakaros: změř si odběr při všech vypnutých spotřebičích, měl by být pod 2 mA (0,002 A). Taky bys mohl zkusit půjčit si od známého na týden jinou, dobrou baterii. Jinak se těžko rozhoduje, jestli je slabý alternátor, baterie, nebo startér.

Prosba na ostatní 309: změřte někdo napětí na baterii při nastartovaném motoru, ať máme porovnání.

[upravil dne 9.1.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Mě poslední dobou taky zlobí dobíjení, nebo baterka! Mam ji podle předchozího majitele 2roky starou a poslední dobou (co jsou nižší teploty) to hůř točí startérém! Po 5dnesch stání to jen tak tak nastartuju. Zdá se mi, že mi občas pohasínaj světla, hlavně na volnoběh. Měřil jsem napětí na baterce po mrazivé noci před nastartováním měla asi 10,6V Po nastartování to asi 1minutu lezlo k 13,75 a tam to zůstalo (volnoběh asi 1400ot). Po zapnutí všeho, co se dalo (světla, větrák, mlhovky, zadní okno, rádio, CBčko, interier světla) napětí kleslo na 13,5 na volnoběh a Při vytočení do cca 3000 vylezlo k 13,7. Po vypnutí sitiče (asi 1000ot) bylo napětí volnoběhu při zapnutých spotřebičích asi 13,3 a po vytočení k 3000 opět 13,7.

Po deseti minutách testů jsem vše vypnul a po dalších 10minutách na baterce naměřil 12,3V

Co si o tom myslíte??? Mam tam 50A altík a rok a něco starej regulátor.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Falken: a jaký máš názor? Prosím změř, kolik ti to odebírá. Při tom počkej tak minutu, než se nabijí kondenzátory v rádiu a uklidní se alarm.

(Já jsem již měřil, u starších aut, ne u 607, a opravdu jsem naměřil pod 0,002A).

[upravil dne 9.1.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Falken: a jaký máš názor? Prosím změř, kolik ti to odebírá. Při tom počkej tak minutu, než se nabijí kondenzátory v rádiu a uklidní se alarm.

(Já jsem již měřil, u starších aut, ne u 607, a opravdu jsem naměřil pod 0,002A).

[upravil dne 9.1.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj.Nechtěl jsem Tě rozzlobit,na těch 16,5V jsem nepřišel,to si pamatuji ze školy z fyziky.A o měrení baterie na zaplé nabíječce jsem nezmiňoval.Naštěstí Radek Hurvajz přidal informace přímo od výrobce.Dohadování na Moravě máme asi dáno v krvi - jeden kolega z Ostravy by zas klidně hnal přes dvouampérový vypinač 65 ampér a ještě to dokládal \"zákonem\".Myslím ale,rozmíšky nejsou účelem tohoto fóra.Soustřeďme se na to,aby jsme dobře poradili,pokud známe,nebo si nechali poradit,když nevíme.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...