Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ztráta RZ


Medvěd

Recommended Posts

Na posledním Džbáně jsem byl upozorněn několika klubáky, že po nacouvání nějakého trotla doznal úhony rámeček u přední RZ a značka se tak částečně uvolnila. Chtěl jsem, až budu mít trochu času, značku přišroubovat, pak jsem na tuto operaci pozapomněl a dnes jsem zjistil, že přední RZ je fuč.

Můj dotaz tedy zní:

Je možno si někde požádat o vyrobení totožné RZ a jezdit zatím s nějakým provizoriem za oknem nebo musím jít požádat o vydání nových RZ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Požádat o vydání nových.

243/2001 Sb. o registraci vozidel

§ 12

Ztráta, zničení, poškození nebo odcizení tabulky registrační značky vozidla

(K § 7 odst. 4 a § 79 odst. 1 a 5 zákona)

(1) V případě ztráty, zničení, poškození nebo odcizení tabulky registrační značky vozidla se podává žádost o vydání nové tabulky registrační značky u registračního místa, v jehož správním obvodu má provozovatel vozidla své místo trvalého nebo povoleného pobytu nebo místo podnikání, liší-li se od adresy místa trvalého nebo povoleného pobytu, nebo sídlo. V žádosti podané na tiskopisu \"žádost o změnu\" vlastníkem nebo provozovatelem vozidla se souhlasem vlastníka vozidla se specifikuje důvod podání žádosti.

(2) Registrační místo přidělí vozidlu novou registrační značku a vydá novou tabulku registrační značky. O tom, že přidělilo novou registrační značku, provede zápis do technického průkazu vozidla a vydá nové osvědčení o registraci vozidla. Současně provede záznam v registru silničních vozidel, a to v obou jeho částech.

Na úřadě musíte předložit:

* doklad totožnosti,

* originál nebo ověřenou kopii živnostenského oprávnění nebo výpisu z obchodního rejstříku (v případě firemních vozidel),

* ohlášení věci na policii (v případě odcizení registrační známky nebo technického průkazu),

* poškozené, případně zbylé tabulky registrační značky,

* osvědčení o registraci vozidla a technický průkaz, jsou-li k dispozici,

* případně listinu osvědčující oprávnění jednat jménem jiné osoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr 406 red

SPZ se dá nechat udělat jen nevím kdo to všechno dělá protože zdroj od koho jsem jí měl mít se na mě vykašlal,jsem si chtěl nechat udělat SPZ s přezdívkou BENNY. Stoji to tak 300-800kč záleží jak u koho.

RZ s přezdívkou dělá kde kdo, stačí to napsat do google. Ale dělat takhle normální RZ není dobrý nápad, jak jsem už napsal výše...

Pěkné vánoce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Trundik

Edit: Kurt mě předběhl. To bude asi tím, že je admin.

[upravil dne 24/12/2006 Trundik]

Ne ne, to bude tím, že mám dnes mimořádnou formu! evilsmilelg7.gif:D

Protože Kurt je stále u počítače a čeká na zlaté prasátko, až se mu objeví:myslim:myslim:myslim:D:D:D:D Jinak s RZ (SPZ) máš pravdu. Akorát bych Medvědovi doporučil, aby zašel co nejdříve na odd.PČR a nahlásil odcizení. A to z důvodu, že kdyby někdo našel jeho RZ (SPZ), tak aby ji nepoužil k trestní činnosti ( např.natankovat PHM a nezaplatit, na parkovišti \"udělat \" auta atd....). Copak jezdí málo aut pouze s jednou značkou a zvláště v Praze. Řekni, že se mu to stalo přes noc odcizení. Bohužel, dostane novou RZ ale když bude mít štěstí, tak mu dají vybrat. Jinak na Slovensku je jiný systém vydávání (registrace) RZ něž v ČR. Asi jsem tě Medvěde moc na vánoce nepotěšil. Ale na PŘ bych já zašel, ať mám jistotu, že kdyby k něčemu došlo, ať to není na mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Medvěd

Taky jí mám většinou přišroubovanou, holt teď nebyla a je vyděláno (teda spíš je postaráno o příjemně ztrávené odpoledne mezi úředníky).

přesně tak postávat mezi nimi se mi nechce nehledě pak řešit někde na policii natankování plné nádrže bez placení:rokerAť ti to dopadne dobře,ale není za zlé tu ztrátu nahlásit pro jistotu:papa

Plně souhlasím. Uděláš si s rodinkou vánoční procházku a vezmeš to přes PČR.:myslim:D:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr 406 red

SPZ se dá nechat udělat jen nevím kdo to všechno dělá protože zdroj od koho jsem jí měl mít se na mě vykašlal,jsem si chtěl nechat udělat SPZ s přezdívkou BENNY. Stoji to tak 300-800kč záleží jak u koho.

No to se teda nedá. To že ti někde udělaj tabulku se jménem vypadající formátem a písmem jako SPZ vůbec neznamená, že můžou dělat SPZky. Napodobeninu SPZ takhle udělá jen šílenec, a stejně nebude mít ochranné prvky - fólii atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já takhle nechával dělat RZ normálně na úřadě v Německu - napíšou tam fakt cokoliv. Tady v ČR ti asi nikdo bez známostí neudělá značku stejnou jako se dá používat u nás v provozu. Ale je pravda jak řekl Oddie, že nemá žádné ochranné prvky atd., navíc tuhle kamarád použil jako náhradu za pomuchlanou, leč stále tu starou má a vozí ji s sebou pro případ...

Na druhou stranu, docela často jsem viděl RZ opravovanou po bouračce rovnáním a domalouvanou normálně štětcem a kdovíjakým lakem, zatím nikdy jsem neviděl, že by s tímhle dělali problémy. Většinou se na to zaměří, řekl bych, až při nějakém podezření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Petr 406 red

SPZ se dá nechat udělat jen nevím kdo to všechno dělá protože zdroj od koho jsem jí měl mít se na mě vykašlal,jsem si chtěl nechat udělat SPZ s přezdívkou BENNY. Stoji to tak 300-800kč záleží jak u koho.

No to se teda nedá. To že ti někde udělaj tabulku se jménem vypadající formátem a písmem jako SPZ vůbec neznamená, že můžou dělat SPZky. Napodobeninu SPZ takhle udělá jen šílenec, a stejně nebude mít ochranné prvky - fólii atd.

Jak pak budeš vysvětlovat na úřadech, že máš jednu RZ (SPZ) originál a druhou dělanou a přitom došlo např. trestnímu činu, při kterém bylo zadrženo vozidlo s pachatelem, který měl na voze namontovanou jednu tvojí RZ (SPZ) originál??:myslim:myslim:myslim:papa:papa:potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...