Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mezi nebem a ...


mjr. Zeman

Recommended Posts

Co se dá na todle říct (osobní zkušenost). 306 sedan, 1,6 benzin. Začalo to tak, že auto chcípalo při vyřazení z otáček cca 4000. Říkal jsem si, nějaká blbost, diagnostika, vymazat pamě? závad a bude vymalováno. Jenže ouha. Lambda regulace ukazovala krutý závady. Říkal jsem si, není až tak divný, že je lambda v háji. Sice po 64tis. km, ale co. Nová lambda (1800). Zajel jsem jen tak pro zajímavost na diagnostiku. Chyba. Zase Lambda. Otírám si pot z čela. Dva papíry v laufu. No nic. Chyba byla v laufu, v kterým byla díra, ale nebyla vidět. Zavařený a pořádně projetý. Kontrola na diagnostice. Chyba. Lambda. Kácím se a do žíly pouštím kapačku. Jakmile se probouzím nacházím kolíka, kterj objevuje závadu. Zapálí si cígo, přinese si hasičák a začne se š?ourat v benzínu. Po chvíli objevuje vstřikovač. Odpor místo 16 ohmu 8 . Novej vstřikovač (vrakáč 2000 za všechny vstřiky). Kontrola. Fungujeme!!! Sice nějak divně, ale jedem. Emise drobet vyšší, ale tak jakžtakž. Pořádná projížďka. Kontrola. Po té, co se probouzím ze mdlob konstatuji, že jednotka. Rezignuju. Jedu do Znojma na vrakáč. Nová jednotka (6000). S rudejma vočima jedu na diagnostiku. Ani nechci vědět výsledek a točím uzel na lanu a hledám dobrou větev. A ejhle fakčí a jak. Emise super, chod taky dobrej, závada žádna. A pak a? mi někdo řekne, že se todle nemůže stát. Takže pokud máte stejnej problém, stačí vyměnit vstřiky, jednotku, zavařit vejfukový koleno u lambdy a dobrý je koupit lambda sondu. Naštěstí to nestálo až tak moc peněz. Servis by na papír hodil numero až vo řád vyšší.

P.S.: Ale jede to skvěle...

:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...