Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kdo ma 306ku diesel sem


brko

Recommended Posts

Teplota se mi drží s velmi lehkou nohou tak okolo 72 - 75 °C. Když jedu delší trasu a dávám mu pod kotel, tak okolo 75 - 80 °C. Při 90 °C mi spínaj sahary. Mám originál kapalinu a vyměněný chladič motoru (původní Ordoněz, teď Valeo).

Spotřebu zatím řeším stylem jízdy, jezdím denně a jsem líný to počítat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je tezsi jen o 200kg,ale na to ze je to o 10let novejsi tak by to melo byt aspon nastejno,no uvidime az to zmerim presne,ale na to ze jezdim stejnou trasu jako s 205 a je to prevazne dalka tak se me zda ze vyhody dieslu jsou v prd... To by se dalo snad jezdit i s benzinem,asi to chce HDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: brko

no je tezsi jen o 200kg,ale na to ze je to o 10let novejsi tak by to melo byt aspon nastejno,no uvidime az to zmerim presne,ale na to ze jezdim stejnou trasu jako s 205 a je to prevazne dalka tak se me zda ze vyhody dieslu jsou v prd... To by se dalo snad jezdit i s benzinem,asi to chce HDI

Co bys na tom asi tak chtěl mít nastejno? Spotřeba je dána především hmotností, a ne stářím. Ten motor je pořád jeden a týž, je úplně a naprosto stejnej, takže ten litr navíc kvůli 200kg navíc při stejném jízdním stylu sedí naprosto přesně. A ma to HDI bych být tebou nesázel už vůbec, aby ses nedivil ještě víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: brko

no je tezsi jen o 200kg,ale na to ze je to o 10let novejsi tak by to melo byt aspon nastejno,no uvidime az to zmerim presne,ale na to ze jezdim stejnou trasu jako s 205 a je to prevazne dalka tak se me zda ze vyhody dieslu jsou v prd... To by se dalo snad jezdit i s benzinem,asi to chce HDI

Co bys na tom asi tak chtěl mít nastejno? Spotřeba je dána především hmotností, a ne stářím. Ten motor je pořád jeden a týž, je úplně a naprosto stejnej, takže ten litr navíc kvůli 200kg navíc při stejném jízdním stylu sedí naprosto přesně. A ma to HDI bych být tebou nesázel už vůbec, aby ses nedivil ještě víc...[/quote

no nevim jestli je to o tech 200kg,kdyz sem dal za 205ku vozik s motorku to mas 400kg + dalsi treni 2 kol a spotreba do 6l.Jinak kamos ma 406 turbo a kolem 6ti litru tak nekde zrada musi byt ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš má 406 turbo a s těmi 6 litry je tak trochu pohádkář, že? A nebo jezdí jako nefalšovaný důchodce (což já pravda taky). Pokud pojedeš s tou svojí 306 úplně stejným stylem, jako s tou 406 turbo když zrovna žere 6 litrů, tak pojedeš o litr míň, to ti garantuju. Jinak s tou 406 TD není problém ve městě jezdit za 9, jen tak mezi námi, a ani se člověk nemusí moc snažit.

Co se týče toho vleku za 205 a spotřebu s tím do 6 litrů - to je klidně možné, protože s tím vlekem nikdy nejedeš úplně stejně rychle jako bez vleku, ta 205 na to nemá. Takže tam je to zase dané menší rychlostí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplota okolo 70 °C - okolo 80 °C - 90 °C při pocukávání v lehké zácpě a pak už mi spínají sahary - chladič Valeo.

Spotřeba je tak 7l (+- 0,5l) podle stylu jízdy. No, je to přeci jen TD - kolega s Octavií TDi jezdí stejné trasy za 5,2l a další s Toledem TDi za necelých 6l. A nejsou to zrovna důchodci :) S obyč. 306 D jsem slyšel o spotřebě cca 6l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...