Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

servo


Freedy

Recommended Posts

Zdravím

potřeboval bych radu, mám 605 2,5Td r.v 98 a občas se mi stane , že najednou přestane fungovat jakoby čerpadlo serva prostě volant ztuhne. Někde se tady mluvilo, že se dělalo i proměný řízení, ale nevim jak to přesně poznám, koukal jsem na to a je tam víc trubek něco jako nějakej obtokovej obvod, ale nenašel jsem žádnou řídící jednotku, nebo je to řízený jenom nějakejma tlakovejma ventilama řazenýma v okruhu? Nemůžu zatím najít závadu může mi někdo poradit čim začít. Už jsem dal i novou kapalinu protože mi bylo v servisu řečeno, že tam může bejt voda a vzduch a mohlo by to bejt ono, jinde mi zase řekli že je to čerpadlo serva, neboť jsou v něm nějaký ventilky a ty se prej zasekávaj a čerpadlo přestává tlačit. Jinde zase, že je tam ten regulátor síly a ten by moh bejt v tahu. Tak už nevim poraďte :myslim:myslim :papa:papa:papadíky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam nejaka ridici jednotka. Starsi model na to byl nachylny, protoze to mel na dost blbem miste nekde u podbehu(zatim jsem to nezkoumal, protoze mi to funguje) ale novejsi model to ma umistene uz jinde, tak pry by s tim problemy byt nemely. kazdpadne nze zacnes neco spravovat, zjistil bych kde je ta jednotka, procistil a vystrikal tam vsecky kontakty na kabelech, relatkach atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dneska prohlížel a tu jednotku jsem už našel, je pěkně shovaná v levý části předního nárazníku je pěkně zašitá za blokem ABS. Konektor byl čistej, ale celej ten blok už byl pěkně olezlej, co by snad nemělo bejt na závadu, nechal jsem odpojenej ten konektor a uvidíme, musim ještě najít místo odkud to snímá otáčky tam by moh bejt taky problém kde by měl bejt nevíte?, že by jednotka dostávala špatný údaje? Zatim to jede normálně, tak budem testovat.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freedy

Tak jsem to dneska prohlížel a tu jednotku jsem už našel, je pěkně shovaná v levý části předního nárazníku je pěkně zašitá za blokem ABS. Konektor byl čistej, ale celej ten blok už byl pěkně olezlej, co by snad nemělo bejt na závadu, nechal jsem odpojenej ten konektor a uvidíme, musim ještě najít místo odkud to snímá otáčky tam by moh bejt taky problém kde by měl bejt nevíte?, že by jednotka dostávala špatný údaje? Zatim to jede normálně, tak budem testovat.:papa:papa

a nemoze to brat otacky z ABS snimacou na kolesach??? myslim ze sa to tak väcsinou riesi na autach aby nebolo vsade milion snimacou :super ale neni som si isty :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to jsou čidla od abs to nevim, ale podle plánku je tam zapojený jedno čidlo s označením B94 vehicle speed sensor a k tomu je ještě připojený A3023 vehicle speed sensor interface module což netušim co je? Pokud by jste měl někdo kompletní plánek a moh se mi podívat kam vedou dráty s označení 129 a 130, měly by to bejt ty k tomu snímači , byl bych moc vděčnej.:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freedy

Jestli to jsou čidla od abs to nevim, ale podle plánku je tam zapojený jedno čidlo s označením B94 vehicle speed sensor a k tomu je ještě připojený A3023 vehicle speed sensor interface module což netušim co je? Pokud by jste měl někdo kompletní plánek a moh se mi podívat kam vedou dráty s označení 129 a 130, měly by to bejt ty k tomu snímači , byl bych moc vděčnej.:papa:papa:papa

Ahoj,to iste caka mna.....ja mam sice starsi model a na tom je snimac rychlosti pre servo niekde na prevodovke....neviem ci ti to pomoze, no skus to nejako omrknut cauko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mojeho modelu je to čidlo zezadu na převodovce na výstupu poloosy, je to stejný čidlo pro tachometr a zároveň pro tenhle omezovač tlaku. jelikož tachometr chodí bezchybně vidím chybu v tý jednotce nebo jejím ventilu, což bude zřejmě neopravitelný, teda spíš nerozebyratelný. Zkusim někde asi sehnat do jara jinou jednotku a uvidíme.:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...