Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nevíte, kde sehnat informace o motoru?


Dakaros

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych se dozvědět něco víc o mojí pohoný jednotce: 1.4i 55kW 1991 TU3M.

Nevíte, jestli někde nejsou fotky, jak to vypadá zevnitř a popsaný z čeho jsou jednotlivý díly? Jak co funguje a tak! Případně, jestli neni nějaká literatura, kde by se to dalo naštudovat. Třeba jako, že ojnice jsou z šedý litiny uložený na klice v kluzných ložiskách, nebo tak něco:)

Taky mě hodně zajímaj rotdíly mezi jednotlivými typy 1.4rek 55kW/49kW

Díky móóóóc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma mam knihu Jak na to 205, na obrázcích toho moc neni vidět a jsou tam popsaný věci většinou ohledně údržby a jak vymenít takový nejzákladnějsí věci, a ještě je tam popsanejch hodě typů motoru, takže je to spíš jen tak něco málo o každym! Myslel jsem spíš nějaký podrobnější informace jen o motoru. A v knihkupectní jsem byl a koukal jsem na knihu Jak na to 309 a tam mi přišlo, že je uplný prd!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, o 405kách ta knížka taky pojednává dost povrchně, co se podrobných informací týče a hlavně je jen na starý modely, o novejch nic (leda ze zahraničí v cizí řeči).

Někde jsem viděl knížku pojednávající o motorech, ale bylo to myslím o principu práce, přípravě směsi a takovýhle podobný informace. Jestli tu práci motoru rozebíraj hodně do podrobna, nevim. Viděl jsem jí tušim v Globusu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja co jsem mel knizku Jak na to ke 405tce, tak tam se mi prave zdalo, ze o motorech bylo dost, tak jsem myslel ze i pro 309ku by tam neco mohlo byt

Haynes sice neco vydal k peugeotackym motorum, ale spis jen o dieslovych, benzinaky jsem nejak nenasel viz techbooks.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakaros:

mam doma primo nejake prirucky od Boshe na ruzna vstrikovani, tenhle monopoint je tam taky... obsahuje popis cidel, jak je merit atd :super

dalsi nejake manualy mam taky doma, kdyztak mi pisni na ICQ nebo PM :super

btw nerenovujes ted CZ175? :myslim

[upravil dne 21/12/2006 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Dakaros:

mam doma primo nejake prirucky od Boshe na ruzna vstrikovani, tenhle monopoint je tam taky... obsahuje popis cidel, jak je merit atd :super

dalsi nejake manualy mam taky doma, kdyztak mi pisni na ICQ nebo PM :super

btw nerenovujes ted CZ175? :myslim

[upravil dne 21/12/2006 Pata]

ÁÁ, už vim pročpak! Jo pokoušim se o renovaci, ale jsem teprv na začátku, mam ji zatim jen odstrojenou:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...