Sign in to follow this  
Followers 0
cb

Ekologicka likvidace auta

9 posts in this topic

Čau nevíte někdo, když chci ekologicky zlikvidovat auto kvuli odhlašení z inspektoratu. Jestli musí být auto kompletní nebo stačí jen kastle bezu motoru. Předem dík

Stačí. Pokud máš pouze karoserii tak jí rozřezej a prodej do sběrných surovin. :myslim

Původně zaslal: OK406

Stačí. Pokud máš pouze karoserii tak jí rozřezej a prodej do sběrných surovin. :myslim

Jo, to určitě. A doklad o ekologické likvidaci si vycucá z palce, nebo jak???

2oddie: asi ze prijde s uctenkou o odevzdani 300kg zeleza :D s cimz ho bohuzel vyhodi...

2cb: zajdi si primo do firmy, kde to budes likvidovat a zeptej se na podminky... obvykle trvaji na celem aute, ale za nejakou korunu se da leccos prehlednout.

Popřípadě to bude zdarma protože oni to stejnak hodiou do sběru a vydělají.

Tady můžu sloužit konkrétní zkušeností. Likvidoval jsem starou škodovku. Chtěli komplet s motorem a bylo to zdarma. Nejprve mi dali potvrzení o převzetí a pak mi poštou zaslali potvrzení o likvidaci. Ale pozor! Je třeba mít jistotu, že ono vrakoviště má všechna povolení a akreditaci, jinak to úřady neuznají - mají seznam. Je to trochu ošidné, firma může tvrdit, že ekologicky zlikviduje, ve skutečnosti ale nemusí mít potřebné povolení (pak je to pouze likvidace). Pak nemá člověk ani auto, ani potřebný doklad.

Původně zaslal: McBen

Tady můžu sloužit konkrétní zkušeností. Likvidoval jsem starou škodovku. Chtěli komplet s motorem a bylo to zdarma. Nejprve mi dali potvrzení o převzetí a pak mi poštou zaslali potvrzení o likvidaci. Ale pozor! Je třeba mít jistotu, že ono vrakoviště má všechna povolení a akreditaci, jinak to úřady neuznají - mají seznam. Je to trochu ošidné, firma může tvrdit, že ekologicky zlikviduje, ve skutečnosti ale nemusí mít potřebné povolení (pak je to pouze likvidace). Pak nemá člověk ani auto, ani potřebný doklad.

A musí dál platit povinné ručení ...

Já jsem to udělal tak , když jem likvidoval svou škodověnku , že jsem si zavolal do vrakoviště abych zjistil jaké jsou podmínky. Pak zavolal na úřad abych se ujistil že mi tohle potvrzení o ekologické likvidaci od téhle firmy vemou. Zavolal zpět do vrakoviště pro auto si přijeli , daly potvrzení a auto si odvezly a nic po mě nechtěli

Ten seznam akreditovaných si doporučuju na úřadě nejprv ověřit, a to těsně předem, a nespoléhat, že před půl rokem to ještě dávali. Protože na úřadě se pomalu začíná rozšiřovat seznam těch, které neuznávají, neb prý ty potvrzení prodávali bez likvidace, a někdo jim na to přišel. Skoro bych řekl, že okolo toho bude časem docela humbuk...