Sign in to follow this  
Followers 0
Dydzej

Autoantena

16 posts in this topic

Potreboval bych poradit, jakou mam shanet AM/FM autoantenu na 605. Je to dozadu do blatniku, origos byla teleskopicka motorova antena s aktivnim zesilovacem.

Ja to koupil s nejakym cinskym suntem z obchodaku, ktery zareznul a kdyby ho nejaci dobraci neulomili, tak by i ureznul.

Diky teto zkusenosti chci kvalitni teleskopickou antenu na AM/FM z kvalitniho materialu s kvalitnim prijmem, muze a nemusi byt motorova (kdyz uz tak automatickou, bez extra tlacitka) a muze a nemusi mit aktivni zesilovac.

Jake byste mi doporucili znacky + typy a kde se to da vlastne sehnat? A kdyby se vam nahodou nekde zbytecne valela...:)

[Editován dne 1/7/03 Dydzej]

Ne ne, YAGI je moc smerova :P, a taky neni teleskopicka, to bych ji uz druhej den nemel... Shanim tohle:

.

|

|

|

|

|

\\

I got a new idea... Vyprdni se na pruty a flákni tam něco, za ším se otočí každej nadšenej HiFista...:cool::cool::cool:

512_tn_8.jpg

hics: takova parabola by nebyla spatna, ale muselo by se vyresit samo-nataceni pro zajisteni nejlepsiho signalu

Dydzej: Me nekde pred pul rokem nabizeli antenu Bosch asi za 1800,- Mela dokonce i vymeny ty jednotlivy segmenty, kdyby se nejak poskodily.

Pruzkum trhu ukazal, ze moc moznosti nemam: bud Hirschmann, nebo Bosch (ten je skoro o 1500,- drazsi).

A tak se ptam - vyplati se pritlacit a jit do Bosche, nebo Hirschmann taky ujde? Mechanicky/elektricky? Vymenne pruty maji snad oba dva, plne automaticke jsou taky.

[Editován dne 20/7/03 Dydzej]

Jen pro informaci, prave jsem rozkryl jeden rozdil mezi antenami Hirschmann AUTA vs. HIT AUTA: neHIT maji \"prut\" z pochromovane mosazi, kdezto HIT z pochromovane oceli.

Hmmm... a co je vlastne lepsi?

Neco podobneho ocekavam i u Bosche - Profi-line vs. Club, ale navic maji jeste Autojety... kdo se v tom ma orientovat???

[Editován dne 9/8/03 Dydzej]

Nejlepčí je jednoznačně anténana mým druhým obrázku!!! Už se s tím smiř...:D:D:D

Napsán autorem Dydzej

Potreboval bych poradit, jakou mam shanet AM/FM autoantenu na 605. Je to dozadu do blatniku, origos byla teleskopicka motorova antena s aktivnim zesilovacem.

Ja to koupil s nejakym cinskym suntem z obchodaku, ktery zareznul a kdyby ho nejaci dobraci neulomili, tak by i ureznul.

Diky teto zkusenosti chci kvalitni teleskopickou antenu na AM/FM z kvalitniho materialu s kvalitnim prijmem, muze a nemusi byt motorova (kdyz uz tak automatickou, bez extra tlacitka) a muze a nemusi mit aktivni zesilovac.

Jake byste mi doporucili znacky + typy a kde se to da vlastne sehnat? A kdyby se vam nahodou nekde zbytecne valela...:)

[Editován dne 1/7/03 Dydzej]

Nebyla by lepší anténa na střechu? Ty obvykle mívaj lepší příjem.

impact: Byla - nebyla, kvuli blby antene si prece nebudu delat diru do strechy, kdyz uz mam jednu v blatniku. Takze tudy cesta nepovede.

Hics: :D :D :D Takovych anten mam na aute 4, 2 na kratkou a 2 na jeste kratsi vlnovou delku. Jen signal musi mit nekolik kW. ;)

a u nejakou mas?? Jestli ne, tak koukni na www.stualarm.cz na strankach sice zadny info, ale je tam cislo a dresa :-)

JR: Jeste ne. Diky za tip. Zendar ma stranky na www.zendar.it, tam uz nejaky popis je. Co je to vlastne za znacku? Znas je? stoji za to? Ptam se, protoze jsem o tom nikdy neslysel - ale taky jsem se o to drive nezajimal...

JR: diky za dobry tip, uz mam konecne tu antenu, ze Stualarmu, nakonec to neni Zendar, protoze uz nemaji adapter na 605, ale jakasi mne opet neznama Euro-Team. Pri montazi jsem stejne musel pouzit uchyceni z te cinske anteny, protoze original dira na antenu je na vsechny dostupne anteny moc velka.