Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

digi hodiny GTI - opraveno


zoby

Recommended Posts

nefungují mo giditální hodiny na gti, nejdou vidět čísdla a podsvícení je velmi slabé, když se ale zatlačí na správné místo tak je to chvíli ok, ale po 2 minutách je to zas jak na začátku.

zkoušel jsem to rozdělat, podložil jsem display, aby byl více dotlačený na tišťák, ale nepomohlo to.

nesetkal se s tím už někdo? povedlo se vám to opravit?

[upravil dne 23/4/07 zoby]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě začlo poslední dobou vynechávat na hodinách podsvícení, zatim stačí jenom lehce zatlačit nebo zaťukat a zas to chvíli svítí, asi jenom špatnej kontakt na žárovce. Ale zdá se mi, že teď jdou dost nepřesně, no budu to řešit až na jaře, až bude teplo:).

Malej rejpanec :D : Od tý doby co se musí svítit celej den na ty hodiny taky nějak nevidim.

Teď vážně: Zkusil bych proměřit svorkovnici, jestli maj hodiny vůbec napájení (napájení na chod hodin ve všech polohách klíčku i s vyplým zapalováním a napájení na podsvícení). Pokud je svorkovnice Ok tak to maj hodiny za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nojo, no ... protože ty hodiny mají 2 režimy - denní a noční (resp. ve dne svítí bez světel víc, než v noci se světlama, kdy je tma a rušily by)

Doporučuju se mrknout na hlavní stránku.. kdysi dávno, v pravěku, tak před 3-4 roky tady bylo krásné zapojení na 405, jak hodiny prodrátovat.

P.S:: Já mám sice hodiny analogové, jdou mi přesně (tj. ani se nepředcházejí, ani se nezpožďují) jen holt ukazují špatný čas. (a nastavit nejdou, bo ten nastavovací caflík nefunguje a pojistku jsem línej vyndavat :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

nefungují mo giditální hodiny na gti, nejdou vidět čísdla a podsvícení je velmi slabé, když se ale zatlačí na správné místo tak je to chvíli ok, ale po 2 minutách je to zas jak na začátku.

zkoušel jsem to rozdělat, podložil jsem display, aby byl více dotlačený na tišťák, ale nepomohlo to.

nesetkal se s tím už někdo? povedlo se vám to opravit?

Displey, která je usazen do plastu jsem podložil buď to fólií nebo papírem a pak je hlavní, abys ty dva plasty k sobě dobře stáhnul! Jenže ty šroubky jsou většinou už ve stržených závitech - takže je lepší to něčím stáhnout z venku - já třeba použil ozdobnou stužku, která se používá na dárky, jenže nalevo mi slezla a začalo to blbnout...

Zase se mi to nechce lepit, to by se to pak nerozebralo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: zoby

nefungují mo giditální hodiny na gti, nejdou vidět čísdla a podsvícení je velmi slabé, když se ale zatlačí na správné místo tak je to chvíli ok, ale po 2 minutách je to zas jak na začátku.

zkoušel jsem to rozdělat, podložil jsem display, aby byl více dotlačený na tišťák, ale nepomohlo to.

nesetkal se s tím už někdo? povedlo se vám to opravit?

Displey, která je usazen do plastu jsem podložil buď to fólií nebo papírem a pak je hlavní, abys ty dva plasty k sobě dobře stáhnul! Jenže ty šroubky jsou většinou už ve stržených závitech - takže je lepší to něčím stáhnout z venku - já třeba použil ozdobnou stužku, která se používá na dárky, jenže nalevo mi slezla a začalo to blbnout...

Zase se mi to nechce lepit, to by se to pak nerozebralo...

to jsem zkoušel

i jeden zaávit jsem opravil, protože byl stržený, ale nepomohlo to.

usuzuju že na desce bude nějaký studeňák, tak to zkusím přepájet a uvudím jak dopadnu.

jinak mě hodiny svítí jen se světlama, bez světel nesvítí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

já tam ty hodiny nemám vúbec, chtěl jsem si je sehnat ale jak čtu, tak asi bude lepší tam dát nějaké z autoshopu, né?

nevíte o nejakých?které by tam pásly?

nebo se nato vyse.u a udělám z plastu nějakou záslepku:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já teď opravoval další hodiny a odtrhnul jsem od displeje ty gumičky, které přenášejí impulzy z destičky na displey. A ty gumičky jsem z obou stran vzal sprejem určeným na kontakty (nebo desku a gumičku ze strany kde přiléhá k displeji) a po dobrém stáhnutí k sobě jdou (zatím). Viz obrázek.

[upravil dne 13/1/2007 Marcel505]

post-0-14109595164999_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám v plánu to propájet, ale protože mám 2 hodiny tak mě to netlačí.

sice jedny s tímto problémem a u druhým mi nejde tlačítko na nastavení hodin, ale to řeším tak, že minutovkou dám 59 minu, počkám až to přejde na další hodinu a to opakuju až nastavím požadovaný čas, sice to trvá, ale hodiny aspoň fungují

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

taky mám v plánu to propájet, ale protože mám 2 hodiny tak mě to netlačí.

sice jedny s tímto problémem a u druhým mi nejde tlačítko na nastavení hodin, ale to řeším tak, že minutovkou dám 59 minu, počkám až to přejde na další hodinu a to opakuju až nastavím požadovaný čas, sice to trvá, ale hodiny aspoň fungují

:D... ale lepsi nez chodit o pulnoci odpojovat baterku:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

taky mám v plánu to propájet, ale protože mám 2 hodiny tak mě to netlačí.

sice jedny s tímto problémem a u druhým mi nejde tlačítko na nastavení hodin, ale to řeším tak, že minutovkou dám 59 minu, počkám až to přejde na další hodinu a to opakuju až nastavím požadovaný čas, sice to trvá, ale hodiny aspoň fungují

Tak to nebude na propájení ale na pročištění té gumičky, co spíná hodinovou část

Původně zaslal: .mycTD

:D... ale lepsi nez chodit o pulnoci odpojovat baterku:super

V jednu ráno, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

nevim, na radiu mi bezi od nuly (00:00)

No to jo, jenže jsem myslel, že se bavíme ještě o digi hodinách...

No ale jestli ti rádio běží od 00:00 tak pak máš dilema, pokud teda nejde nastavit čas ani na rádiu, protože aspoň mě běžej digi hodiny od 01:00...

Pak nevím, jak bych odpojoval tu baterku ... :)

[upravil dne 16/1/2007 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Tak to nebude na propájení ale na pročištění té gumičky, co spíná hodinovou část

vyzkoušeno a gumičkou ani spínačem to není, chyba je na desce nebo v nějaké součástce, ale spíš v součástce, protože když jsem to proměřoval došel jsem k nějaké součástce s mnoha vývody a už jsem nenašel který správný jde ven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to už je asi horší. To u mých někdo tak horlivě škrabal tu část pro sepnutí až přerušil tenkou linku vedoucí od té stříbrné součástky k integrovanému obvodu (a bez toho hodiny zase nejdou).

Tak jsem to letoval, fakt o nervy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymenit kondenzator a vycistit ty vodici gumicky a kontakty pod nima lihem,nesmi se mooooc utahovat aby se neprohnula desticka.....uz sem opravil asi patery....urcite si poradite...kdyz ne poradim ja :super

jo a kdyz nejde tlacitko,pomuze nejakej starej ovladac od tv,vyriznete ten prouzek co se dotyka desky a vymenite ho za ten v hodinach...je to hodinarska prace :mrk

[upravil dne 18.1.2007 luxus]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: luxus

vymenit kondenzator a vycistit ty vodici gumicky a kontakty pod nima lihem,nesmi se mooooc utahovat aby se neprohnula desticka.....uz sem opravil asi patery....urcite si poradite...kdyz ne poradim ja :super

jo a kdyz nejde tlacitko,pomuze nejakej starej ovladac od tv,vyriznete ten prouzek co se dotyka desky a vymenite ho za ten v hodinach...je to hodinarska prace :mrk

[upravil dne 18.1.2007 luxus]

A nemáš nějaký nepoškozený přední plast těch hodin?

Mě totiž tam nedrží ty tlačítka, páč je ten plast uvnitř olámaný...

Viz můj příspěvěk

[upravil dne 19/1/2007 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: luxus

vymenit kondenzator a vycistit ty vodici gumicky a kontakty pod nima lihem,nesmi se mooooc utahovat aby se neprohnula desticka.....uz sem opravil asi patery....urcite si poradite...kdyz ne poradim ja :super

jo a kdyz nejde tlacitko,pomuze nejakej starej ovladac od tv,vyriznete ten prouzek co se dotyka desky a vymenite ho za ten v hodinach...je to hodinarska prace :mrk

[upravil dne 18.1.2007 luxus]

to vyříznutí z ovladače nepomůže, protože druhý spínač funguje a když to přehodím tak funguje ten co fungoval a ten co nefungoval nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...