Sign in to follow this  
Followers 0
.mycTD

Gufera ventilu

9 posts in this topic

vim, ze se tu gufera resili mockrat, ale potreboval bych vedet, jestli se daji vymenit bez sundani hlavy. Resp. jestli se to nekomu podarilo. Je to 1,9 benzin

Diky

kdyz se to dari servisu, tak to me se to podari taky:P

koneckoncu hlava se da sundat vzdycky...

dik!:papa

Myslím, že už tu byl dokonce i popsanej postup. Není to nic složitého, po vyndání vačky akorát chce zajistit, aby ty ventily, z kterých zrovna sundaváš klínky a pružiny, nespadly do válce - to zajistíš buď nastavením klikovky do takové polohy, že je odpovídající píst zrovna nahoře, a ventily tedy spustíš na něj, a nebo někdo dělá to, že vyšroubuje svíčku, a místo ní zašroubuje koncovku s hadicí a pustí vzduch z kompresoru (to mi sice příjde zbytečně složité, ale když se to někomu chce, funguje to taky...).Pak už akorát přesekneš staré gufero, vydrápeš ven, nastrčíš nové, nasadíš pružiny a talířek, stlačíš přípravkem, nasadíš klínky a hurá k dalšímu ventilu.

Než to budeš rozebírat, změř si před vyndáním vačky vůle těch ventilů ;) ať se to kdyžtak dělá při jednom.

To je úplně stejný, jako když je hlava dole, akorát to holt nemáš v pohodlíčku před sebou na stole, a musíš myslet na to, aby ti tam nespadly ty ventily.

Oddie ještě bys mohl upřesnit ten připravek na stlačení pružinek. Ten co znám je opřený o spodek hlavy a shora tlačí na pružinku. Ale když nemám hlavu sundanou, tak to opřu o co?

Je tu někde i fotka. Do děr po konících zašroubuješ šrouby s okem, těmi oky prostrčíš tyčku, na tu tyčku je navlečená páka přípravku.

No já když mel hlavu sundanou tak sem ji dal na podstavec stojanove vrtacky a udelal jsem si takovou vidličku,tu jsem dal do hlavy a pak akorat posutel hlavu dolu a tim zatlacoval pruziny....;):papa