Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autodiagnostika - nefunguje - pomoc


Shrek

Recommended Posts

Zdravím všechny,

měl bych problém a nevím si s ním rady. Dostal jsem od kamaráda, celkem zdarma, obvod ELM 323 na autodiagnostiku, prý pro Peugeoty, které opravuji. PLošák jsem si navrhnul a uspěšně posatvil, zapojení jsem zvolil to s pěti LED (zelená pro napájení a 2xžlutá+2xčervená pro komunikaci). Celkem jednoduché.

Problém nastal s připojením. Pokud zastrčím konektor do auta, rozsítí se zelená LED a probliknou v řadě ostaní čtyři (usuzuji, že komunikace auta s obvodem je OK). Pokud spustím program (např. ScanMaster) začnou Ledky problikávat (usuzuji že, komunikace PC s obvodem je OK), ale ke spojení nedojde.

Zkoušel jsem i Autotap jiné. Zkoušeno zatím jen na 206, 306.

Prosím o pomoc, jsem z toho bezradný.

Výpis z programi je v příloze.

post-0-14109595084619_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem řešil diagnostiku P406 r.v.97 na \"www.auto-diagnostika.com\":myslim a vyšlo najevo, že Pažouti do r.v.2000 nepodporují OBDII a čip ELM 323 ani lepší ELM 327 nejdou použít. :bojim Pažouti do roku 2000 prý komunikují pouze svým hardwarem a softwarem.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bobusa

Nedávno jsem řešil diagnostiku P406 r.v.97 na \"www.auto-diagnostika.com\":myslim a vyšlo najevo, že Pažouti do r.v.2000 nepodporují OBDII a čip ELM 323 ani lepší ELM 327 nejdou použít. :bojim Pažouti do roku 2000 prý komunikují pouze svým hardwarem a softwarem.:aut

A kde tensoftware zohnať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jkmtrnava

Původně zaslal: Bobusa

Nedávno jsem řešil diagnostiku P406 r.v.97 na \"www.auto-diagnostika.com\":myslim a vyšlo najevo, že Pažouti do r.v.2000 nepodporují OBDII a čip ELM 323 ani lepší ELM 327 nejdou použít. :bojim Pažouti do roku 2000 prý komunikují pouze svým hardwarem a softwarem.:aut

A kde tensoftware zohnať?

Zatím o ničem dostupném nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jkmtrnava

Původně zaslal: Bobusa

Nedávno jsem řešil diagnostiku P406 r.v.97 na \"www.auto-diagnostika.com\":myslim a vyšlo najevo, že Pažouti do r.v.2000 nepodporují OBDII a čip ELM 323 ani lepší ELM 327 nejdou použít. :bojim Pažouti do roku 2000 prý komunikují pouze svým hardwarem a softwarem.:aut

A kde tensoftware zohnať?

Od Firmy Peugeot automotive. Cena je řádově ve stovkách tisíc korun. Nebo BOSCH a pro konkrétní vozy ještě i jiní výrobci. Základ je ten, že je to HW, většinou s vlastní obrazovkou a obslužným programem.

Vzhledem k tomu, že je to proprietální řešení a ještě neaktuální, bude tomu odpovídat dostupnost i cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Prosim o radu.

Koupil jsem OBD2 kabel s ELM 327.

Problém je ale v tom,že mi programy (Scantool net 113 a PRo scan 5) ukazuji jen otacky,moznost promazat a ukazat chyby ECU,ale u vsech cidel misto hodnot je pouze zobrazeno N/A,nevite co s tim? Mam P206 rv2001 1,4i

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O cem se tu bavite ? dat do diagno. 5 tisic mit kabel /treba elm327/ a nacist zavady ? stejne tyto kabely jsou pouze orientacni, sam jsem s nima zacinal. Ted delam na boschi za 100tis a vse bez problemu -------------Nevyplati se setrit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Shrek

Zdravím všechny,

měl bych problém a nevím si s ním rady. Dostal jsem od kamaráda, celkem zdarma, obvod ELM 323 na autodiagnostiku, prý pro Peugeoty, které opravuji. PLošák jsem si navrhnul a uspěšně posatvil, zapojení jsem zvolil to s pěti LED (zelená pro napájení a 2xžlutá+2xčervená pro komunikaci). Celkem jednoduché.

Problém nastal s připojením. Pokud zastrčím konektor do auta, rozsítí se zelená LED a probliknou v řadě ostaní čtyři (usuzuji, že komunikace auta s obvodem je OK). Pokud spustím program (např. ScanMaster) začnou Ledky problikávat (usuzuji že, komunikace PC s obvodem je OK), ale ke spojení nedojde.

Zkoušel jsem i Autotap jiné. Zkoušeno zatím jen na 206, 306.

Prosím o pomoc, jsem z toho bezradný.

Výpis z programi je v příloze.

pokud budes chtit muzu Ti poradit jak s tim zachazet i po strance software. Budes li mit zajem zavolej, tady to resit nebudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...