Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Diagnostika motora na 306 2.0 HDi Break


robert74

Recommended Posts

V roku 2004 som kúpil 306 2.0 HDi Break(rok výroby 2001).Po pol roku bezproblémového vozenia mi zrazu začala svietiť kontrolka Diagnostika motora.Auto išlo stále normálne ale postupom času mi zablokovalo motor na 2200 otáčok a každých 500 m mi zhasol motor.ABNORMALITA:pri vytiahnutí klúča zo spínacej skrinky bežal motor ešte cca 4 s pokiaľ nezhasol.Na čítačke vyhadzovalo chybu na vysokotlakovom čidle vstrekovania paliva.Vo viacerých autoservisoch som postupne(v roku 2005) vymenil 3 rôzne čidlá v motore a nakoniec aj čerpadlo(cena spolu cca 55 000 sk)v dobrej viere,že problém bude odstránený.Pred mesiacom mi ale opäť:-začala svietiť diagnostika,otáčky 2200.Po chvílke kontrolka zhasne,motor beží normálne a tak stále až do dnes, keď mi motor opäť každých 500 m zablokuje,2200 otačok a kontrolka daignostiky svieti stále!Na čítačke ukázalo(\"pre zmenu\") chybu na vysokotlakovom čidle vstrekovania paliva!Návrh v servise:výmena čidla na čerpadle alebo na motore a v prípade neúspechu výmena čerpadla!!!Priatelia tak toto je už aj na mňa trochu veľa a pri krvnom tlaku 400/200 uvažujem kde si \"hodím mašlu\".Prosím Vás ak ste mali niekto nedajbože podobný problém a nedajbože sa Vám ho podarilo aj úspešne odstrániť budem vašim dlžníkom.Please, rýchlo lebo mi ide o ŽIVOT.Vopred všetkým ďakujem!S pozdravom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servus Robo,

A to ta kde takto ozbijali? To si fakt riadne naúčtovali za takéto roboty. To ma vie vždy nasrať, keď sa niekto učí za cudzie prachy. Kurva to nevedia nájsť chybu bez toho aby to zákazník musel preplatiť? Sú to hajzli. Nech si predstavia ako to je vycálovať toľké prachy za ich učenie. Veď to nikto nerobí doma v garáži. Ozaj skús to dať ako reklamáciu čo ti na to povedia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké, kromě toho všeho.. vyměnil někdo palivovej filtr , za celou tu dobu ? A díval se na čerpadlo v nádrži ? 50 za opravu motoru, co se teď dá sehnat na vraku i za 15, to bych taky o té mašly uvažoval :myslim

Zas vyměněj všechno možný, než přídou na to, čím to je... nic si z toho nedělej tohle se stává dost lidem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak takovej problem mam taky,nebo mozna podobny,mam 406ku HDi a vetsinou jde do 3tis.otacek,potom kdyz zhasnu motor tak jde malokdy nahodit,filtr jsem menil a cerpadlo v narzi vycistil-porad atejny:myslim pokud zjistis cim to muze byt dej mi taky vedet,jsem z toho uz v pr....:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Líby

tak takovej problem mam taky,nebo mozna podobny,mam 406ku HDi a vetsinou jde do 3tis.otacek,potom kdyz zhasnu motor tak jde malokdy nahodit,filtr jsem menil a cerpadlo v narzi vycistil-porad atejny:myslim pokud zjistis cim to muze byt dej mi taky vedet,jsem z toho uz v pr....:grr

Ked sa ti regulator tlaku zasekne v stave otvoreny nenastartujes kedze nedostanes potrebny tlak v rampe.

NA 406-kach HDi je najcastejsia chyba v palivovom cerpadle (pokial cerpadlo dava tlak nizsi ako 2 bary je problem), potom je to samotny palivovy filter (niekedy celok filtra robi problemy) a potom samotny regulator tlaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...